Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
centrownica - ogólnie i adaptery pod osie 20 i 12 mm?
Autor Wiadomość
aptecash Offline
Gaduła

Liczba postów: 895
Reputacja: 21
Łódź żółty ser
centrownica - ogólnie i adaptery pod osie 20 i 12 mm?
Mam takie pytanie do każdej taniej tzn taniej ale z mozliwością rozszerzenia ramion romiarów piast, trzeba i tak dorobić adaptery tzn wsicnąć wytoczone reduktorki? Czy jest coś w centrownicy co moze przeszkadzać i nie da się zaplatac kół na takich piastach. a moze jest inny sposób zaplatania na piastach innych niż QR.
Podoba mi sie jedna tania centrownica Minoura True-Pro Combo 2 zastnawiam się czy są jakieś przeciwwskazania.
Jestem też ciekaw gdzie można taką dostać, bo mam wrażneie że nie dostepna.
16.12.2013 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KrBiker87 Offline
Fan Maestro

Liczba postów: 969
Reputacja: 16
Kraków
RE: centrownica - ogólnie i adaptery pod osie 20 i 12 mm?
Ja centruje na parktoolu i jak mam jakas piaste na QR to albo biore oske z ramy albo widelca jak mam taka mozliwosc, albo na imbusie 8/10. Nie jest to jakies idealne rozwiazanie (lepsze by byly adaptery) ale da sie spokojnie centrowac, tylko co jakis czas trzeba sprawdzac czy kolo sie przypadkiem nie przesunelo w ktorejs plaszczyznie.

Co do centrownicy Minoura True-Pro Combo 2 to mialam okazje ja pomacac, i wg mnie na tyle wspolnego z centrownica jak gumowy mlotek dla dzieci z prawdziwym stalowym Smile To wogole nie jest sztywne ! Gibie sie na boki, powiem tak, moze dalo by sie na niej lekko podcentrowac kolo ale nic wiecej, centrowanie swiezo zaplecionego kola odpada. Jak bardzo chcesz moge Ci taka centrownice zalatwic po kosztach.

GIANT REIGN 27,5 1.5 2016
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.12.2013 22:52 przez KrBiker87.)
16.12.2013 22:48
aptecash Offline
Gaduła

Łódź żółty ser
ok dzięki, z tych wszytkich za 300 pln wydawała sie najsensowniejsza, tzn że chyba żadna sie nie nadaje.

I trzeba chyba zaczynać poszukiwania od sporo droższej. np jakiej?
17.12.2013 08:12
KrBiker87 Offline
Fan Maestro

Kraków
Zeby nie bylo to bawie sie w zaplatanie dopiero od poczatku roku wiec ekspertem nie jestem. Ale czuje to juz dobrze bo paredziesiat kompletow zbudowalem. Przede wszystkim chodzi i to zeby centrownica sie sama nie przestawiala bo to najbardziej w...ce. Do czego bedziesz potrzebowal tego sprzetu ? Zeby podciagnac szprychy/lekko wycentrowac, czy bedziesz od zera zaplatac koło ? Niestety dobra centrownica to ponad tysiac...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.12.2013 09:59 przez KrBiker87.)
17.12.2013 09:59
aptecash Offline
Gaduła

Łódź żółty ser
Chciałbym zbudować koła i owszem. Najcześciej pewnie jednak do podcentrowania. z rozsadnych to penie ta unior ale to koszt około trzykrotnie większy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.12.2013 10:54 przez aptecash.)
17.12.2013 10:46
KrBiker87 Offline
Fan Maestro

Kraków
Własnie bawie się ta centrownicą od pół godziny, no i kurde mam mieszane uczucia. Chyba cofne to co o niej powiedziałem ze taki mega bubel. Fakt faktem wygląd i wykonanie mierne, konstrukcja przeciętnie sztywna. Lekko przekłamuje ze koło jest przeciągnięte o 2 mm w lewo (ale na to mozna zawsze zrobić poprawkę). Jedyny jej minus ze zawsze musimy sciskać koło szybkozamykaczem - w parktoolu tego nie ma, skreca sie pokrętłem i już. Po ściśnięciu szpilka całość nawet sie sporo usztywnia (wczesniej tego nie zrobiłem i dziwiłem się jak wszystko goni luzem Smile ) Powiem tak - jakbym nie miał dostepu do tej co mam w pracy to pewnie wziałbym sobie tą Minourę do domu do lekkich prac typu naciąg szprych, centrowanie pojedynczego bicia. Do centrowania góra dół nie ma problemu, nie popełni sie na niej zadnego błędu. Myślę ze jak bedziesz chciał na niej zbudować koła i w swojej karierze zbudujesz je moze 2-3 razy to ta centrownica w zupełności Ci wystarczy.

EDIT: Centrownica ma przyrząd do kalibracji w zestawie, juz jest ustawiona prawidłowo, kolejny plus Big Grin Zwracam jej troche honoru Tongue

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.12.2013 14:06 przez KrBiker87.)
17.12.2013 11:36
Fresh Offline
Milczek
*

Liczba postów: 64
Reputacja: 4
Gliwice
Podepnę się pod tematSmile Miał ktoś styczność z centrownicą TACX EXACT?. Wydaję się całkiem solidna aczkolwiek mocowanie jej do stołu jest dosyć wątpliwe przynajmniej tak to wygląda na zdjęciach..
22.12.2013 22:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
impaller Offline
Milczek
*

Liczba postów: 23
Reputacja: 0
Małopolska
Ja swoją centrownice sam pospawałem. Jako adaptera używam starej osi z jakiejś piasty ze stożkami (bieżniami). Działa idealnie na 20 stożki pewnie będę musiał wytoczyć u kogoś ale to nie są jakieś straszne sumy góra 50 zł z materiałem
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.12.2013 19:51 przez impaller.)
27.12.2013 19:27
frodo Offline
Ęduro Rajder

Liczba postów: 751
Reputacja: 17
Południe
(27.12.2013 19:27)impaller napisał(a):  Ja swoją centrownice sam pospawałem. Jako adaptera używam starej osi z jakiejś piasty ze stożkami (bieżniami). Działa idealnie na 20 stożki pewnie będę musiał wytoczyć u kogoś ale to nie są jakieś straszne sumy góra 50 zł z materiałem

Kolego impaller prosze sie przywitac w odpowiednim dzialeTongue

WHO DARES WINS!!!
Heart NS SnaBB MadaFFakA

RIP Angel Specialized Enduro

tulejka stuka? tokarz Mietek za flaszke źle dorobił?czas je zrobić jak trzeba!http://emtb.pl/forumo/showthread.php?tid=16275
27.12.2013 23:18
GgG Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 206
Reputacja: 9
Lublin
Gdyby to komuś pomogło to osobiście nie widzę potrzeby dopłacać do Park Toola (pracowałem blisko 3 lata na 2 takich centrownicach, obie miały spory przebieg), lepiej kupić uniora który jest praktycznie taki sam, rożni się kilkoma detalami jak np gwinty śrub regulacyjnych, na minus ma moim zdaniem jakby mniej przyjemne te wskaźniki do sprawdzenia bicia koła Smile PT ma je jakby lepiej wykonane - wizualnie.

RM Flatline + Dorado / Giant Reign + Revelation
01.01.2014 21:58
oikudlaty Offline
Milczek
*

Liczba postów: 57
Poznań/Kudowa
siemka.

temat troche odkopany, ale po co smiecic Smile

pojawila sie na rynku juz jakis czas temu centrownica polskiego producenta BITUL.PL.

a ze stoje przed zakupem czegos do domowego serwisu (dla siebie - znajomych), to cena jaka oferuja jest zupelnie dobra (219zl).

czy ktos mial do czynienia z ta centrownica ? czytalem artykul na jej temat na endurorider, ale mam wrazenie ze nie jest do konca obiektywny, bo wlascicel dostal ja za friko na testy Wink

chodzi o kwestie sztywnosci, czy to lewe ramie (regulowane), nie kiwa sie na boki, jak z komfortem pracy, bo ramionka z paluchami sa dosc blisko i mam wrazenie ze trzeba sie ostro pochylac nad centrownica Wink
26.02.2015 12:05
Hanzo Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 157
Reputacja: 6
Warszawa
W tekście nie znalazłem info, że dostał ja za darmo. Co prawda nie widziałem jej osobiście ale mam kilka rzeczy wyprodukowanych przez bitul. Jeżeli chodzi o jakość wykonania to nie można mieć zastrzeżeń. Poza tym zawsze możesz ją odesłać jak Ci się nie spodoba/spełni Twoich oczekiwań.
26.02.2015 17:34
Przeor Offline
Zimny Lech

Liczba postów: 656
Reputacja: 32
Września
Dokładnie, Bitul robi narzędzia solidne. To nie są chińskie zabawki. Można przypuszczać, że centrownica też porządna. No i gadałem z właścicielem na temat zrobienia takiego jednego klucza co bym potrzebował, to grzecznie ale jednak odmówił. Powiedział, że teraz na morgi robią te centrownice i nie ma na razie czasu w nowe projekty się bawić.
26.02.2015 19:48
oikudlaty Offline
Milczek
*

Liczba postów: 57
Poznań/Kudowa
czaje czaje Wink znaczy sie do co jakosci ogolnie to domyslam sie ze nie mozna miec zastrzezen, wrecz w niektorych testach duza czesc narzedzi jest wykonana dokladniej i z wieksza precyzja niz parktool Wink kwestia wialsnie samej budowy tej centrownicy, czy taki system jest sztywny Wink ale ogolnie nie spotkalem sie z negatywna opinia na temat bitula i chyba sie na nia skusze Wink

co do zwrotu, to w sumie rzeczywiscie mozna zwrocic wszystko kupione przez neta, w ciagu 14dni, ostatnio nawet czesto spoty w radiu na ten temat leca - ale jakos nie polaczylem faktow Smile

pzdr
27.02.2015 09:32
rurokura Offline
Milczek
*

Liczba postów: 50

Mam narzędzia bitul w tym centrownice z konwerterem na qr20 do 10mm i nie narzekam na jej sztywność -kilka kółek już naprostowała
Po dojściu do wprawy w jej ustawianiu mogę ją polecić ,chociaż porównanie do park toola mam niewielkie;
02.03.2015 22:29
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości