Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poczta Polska - oczywiste - paczka nie dotarła
Autor Wiadomość
Da__FreaK Offline
Gaduła

Liczba postów: 533
Reputacja: 4
wkrótce Cisiec / Beskidy
Poczta Polska - oczywiste - paczka nie dotarła
Od 2-uch tygodni idzie bo mnie listem zwykłym priorytetowym ( fak ! co to jest list zwykly priorytetowy ?! ) tarcza spod Lublina. Gość wysłał mi list,a nie paczke.. i do tej pory ..magia.. nie ma śladu..Najgorsze jest to, że pomimo że to jakaś hybryda pocztowa, list ten nie ma monitoringu i mogę się ugryżć w cztery litery, a ja jestem kolejna kase w plecy ;-/..
Tak tylko wylewam żale...Sad Niech mnie ktoś przytuli albo rzuci tarcze Tongue

http://www.piotrtelega.com
10.04.2014 21:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
freaky Offline
Milczek
*

Liczba postów: 65
Reputacja: 1
Legnica
RE: Poczta Polska - oczywiste - paczka nie dotarła
Miałem kiedyś podobnie. Dlatego nie warto wysyłać czegokolwiek przesyłkami nierejestrowanymi. Różnica w $$$ niewielka a przynajmniej jest jakiś ślad po przesyłce. Chociaż i tak uważam, że się poprawili w porównaniu z tym co było kiedyś.
10.04.2014 22:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
cynamon Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 279
Reputacja: 6
Beskid Niski
To ja wysyłałem Ci tarczę :-(
Sam czekam na podstawkę do licznika. Właściwie już nie czekam...
Kilka razy już sobie obiecywałem, że koniec z Pocztą Polską. Na samą myśl, że mam tam iść, tętno skacze mi do HR max. Jeszcze to ręczne wpisywanie adresów po kilka razy, a pobranie, to już masakra pod każdym względem.

Gdyby jeszcze firmy kurierskie wprowadziły usługę np za 10 - 11 PLN za małe przesyłki. Na razie mam dobre doświadczenia z paczkomatami InPost. Wysyłam i odbieram za pomocą maszyny, a nie wrednej baby z okienka, która robi człowiekowi wielką łaskę, wykonując swoje obowiązki.
10.04.2014 23:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
k.m. Offline
Banned

Liczba postów: 2,294

Polecam sendit.pl .... kurier wychodzi 15 pln.
10.04.2014 23:18
Ucio Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 240
Reputacja: 10
Poznań
Jak się oszczędza 2 zł zamiast dopłacić do poleconego to tak jest niestety.

10.04.2014 23:34
Smoko Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 15
Reputacja: 1
Piaseczno
Panowie, ale przy przesyłkach kurierskich równiez zdarzają się zagubienia.
Mi pomimo tego iż miałem nr przesyłki (ba, nawet skan miałem) kiedy podawałem na infolinii powiedzieli że taka paczka nie istnieje. Na szczęście wysyłający miał ją ubezpieczoną na 1tyś. Ja poczekałem kolejne dwa dni, rzecz miałem, a sprzedający zajął się odzyskiwaniem kasy.

Jeżeli chodzi o PP, nigdy, powtarzam nigdy, nie miałem problemów z dostarczeniem/otrzymaniem przesyłki , a w miesiącu odbieram ich kilka, czasami nawet celowo wybieram opcję PP ze względu na to, że nie mam możliwości odbioru przez kuriera, więc wolę aby czekało to na mnie na poczcie.

Zasada jedna. Potwierdzenie nadania = awizo.
ba, jest nawet opcja powiadamiania ciebie, że takie awizo do Ciebie doszło.
https://www.poczta-polska.pl/hermes/uplo...-awizo.pdf

Nie bronie nikogo, rzeczy sie zdarzają każdemu, jednak w moim przypadku 1:0 dla PP.
10.04.2014 23:36
cynamon Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 279
Reputacja: 6
Beskid Niski
(10.04.2014 23:36)Smoko napisał(a):  Nie bronie nikogo, rzeczy sie zdarzają każdemu, jednak w moim przypadku 1:0 dla PP.

To Ty chyba pracujesz na poczcie, albo jesteś niezłym farciarzem.
1. Samo chodzenie na pocztę jest próbą nerwów i stratą czasu.
2. Tylko paczki z zadeklarowaną wartością (w chorych cenach) są do odzyskania.
3. Ręczne wypełnianie druków to średniowiecze. Jeżeli ktoś jest emerytem i ma w h..j czasu, to może sobie wypełniać te druczki ręcznie.

Ja korzystam właściwie tylko z DPD ze strony sendit.pl. Rower w pudle o masie do 30kg kosztuje 17 PLN. Nawet nie chcę myśleć ile PP policzyła by sobie za taką przesyłkę.
11.04.2014 06:53
FikiMiki Offline
Power Jura Team

Liczba postów: 1,067
Reputacja: 13
Jura Środkowa
nie do końca jest tak z cenami, że PP jest be

wysyłam dziennie do kilkudziesięciu paczek ( Dpd ) a mimo to przy wysyłce 30 kg do Czech lub Irlandii ( akurat do tych dwóch krajów zdarza mi się wysyłać ) PP nie ma konkurencji

ubiegając ewentualne pytanie

inne firmy kurierskie również sprawdzałem

11.04.2014 07:00
LordBelial Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 165
Reputacja: 5
Kraków
Ja korzystam z Furgonetka.pl Ceny wcale nie takie wysokie, za przesyłkę kurierską wychodzi 14-15 zł. Wolę dopłacić te parę złotych, mam przynajmniej tracking przesyłki. Wiadomo, jak kupujesz coś za 15 zł to wydawać drugie tyle na przesyłkę to już kwestia do zastanowienia ale w przypadku droższych rzeczy już nie ma się co zastanawiać.

Foolish man must die

Enduro Adventure

BLOG
11.04.2014 08:01
Da__FreaK Offline
Gaduła

wkrótce Cisiec / Beskidy
Czasami wysyłałem przesyłki przez https://www.wysylajtaniej.pl/ . Cannik maja okey Smile Jeśli chodzi o wysyłki kurierskie to raczej staram sie omijać przy drobnicy bo ceny z kosmosu, a PP calkiem nieżle sobie radzi z priorytetami co w stosunku do kuriera rózni się tylko czasem w wysokości 24 h - myśle niewiele .
U siebie na wiosce mam bazy 3-ech firm kurierskich, i powiem Wam, ze ciągle ruch maja jak w ulu Smile
Cynamon, elegancko ze też tu jesteś Big Grin

11.04.2014 08:31
Kasha Offline
like a boss

Liczba postów: 2,748
Reputacja: 17
Kraków
Akurat z dotarciem przesyłki za pośrednictwem PP nigdy nie miałem problemów, czy to jako odbiorca czy nadawca, a trochę tego było i jest.
Gorzej z dymaniem na pocztę i staniem w niejednokrotnie gigantycznych kolejkach. Chociaż i tu od kiedy otwarli agencję poczty w pobliskiej "galerii" handlowej jest na to sposób, chociaż tylko jeśli chodzi o nadawanie. Tu już w ogóle jest super, bo otwarte do 21, również w weekendy, a ludzi praktycznie brak Smile Pan paczkowy z PP ma mój nr telefonu i nie ma żadnego problemu żeby przyniósł paczkę np. koło 19 jak jestem po pracy. Kurierów zamawiam tylko wtedy kiedy mogą mi dostarczyć do pracy, bo tak to lipa całkowita. Z ręcznym wypełnianiem problemów nie mam, pewnie dlatego, że nie posiadam w domu drukarki Big Grin
Gorzej, że poczta teraz się tak rozdrobniła z ofertą na jakieś minipaczki, paczki 24h, 48h, 32h, 18h... że ni cholery nie idzie się w tym do końca połapać. Bessęsu.
A, no i poczta zasadniczo praktycznie zawsze dostarcza paczki w bardzo dobrym stanie. Paczki kurierskie czasami wyglądają jakby urządzali sobie zawody - siadamy na paczkę, drugi nas ciągnie za ręce i kto pierwszy na mecie...
Z wszystkiego najbardziej sobie cenię Paczkomaty i do wysyłki i odbioru, ale: a) nie wszystko się tak wyśle, b) nie wszyscy tak wysyłają, c) do tej pory na x kupujących tylko jeden chciał taką przesyłkę, ludzie nie znają/nie mają do tego chyba zaufania.
11.04.2014 10:10
Da__FreaK Offline
Gaduła

wkrótce Cisiec / Beskidy
Mnie zastanawia jak w obecnej technologi pocztowej paczka moze zginąć. One przeciez nie latają luzem...
hmm.. czyli że jak.. Idę, nadaję paczkę i co? do nastepnego punktu juz nie dociera ? sprzataczka wywala jak zamiata podloge na hali magazynu przesyłek ? Nie ogarniam..;-/..

11.04.2014 10:39
Kasha Offline
like a boss

Liczba postów: 2,748
Reputacja: 17
Kraków
U mnie jakiś czas temu koło wylądowało na dwa dni dłużej niż powinno w sortowni w Krakowie. Było to przed świętami, paczka duża, więc pewnie czekała w kolejce na swoją kolej Wink
11.04.2014 11:06
Da__FreaK Offline
Gaduła

wkrótce Cisiec / Beskidy
Dwa dni ,to nie dwa tygodnie za paczke wielkosci tarczy hamulcowej Smile

11.04.2014 11:07
Phanatic Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 19
Big City
Przede wszystkim list zwykły to nie paczka, na paczkę miałbyś potwierdzenie nadania - a list to list, droga jest tak długa że każdy mógł ją zgubić lub ukraść (tym bardziej zwykły list z czymś twardym w środku kusi podwójnie) i żadnego śladu na to nie ma bo takie listy nie są rejestrowane. Gdyby to był polecony to już inna broszka, dlatego przy zakupach np. na allegro lepiej dopłacić do poleconego. List zwykły = sprzedawca może olać sprawę i nic nie wysłać a winę zwalić na pocztę. Przykro mi ale raczej na 99% nic już do Ciebie nie dojdzie.

Nie mam czasu na bezproduktywne pitolenie na forum, ja wolę spędzać ten czas jeżdżąc na rowerze... Cool
11.04.2014 14:26
Da__FreaK Offline
Gaduła

wkrótce Cisiec / Beskidy
I to mnie K..a martwi ;-/...Najgorsze że człowiek pewności nie ma póki nie dotrze paczka..wrr..Całe życie się uczy..

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.04.2014 21:04 przez Da__FreaK.)
11.04.2014 20:51
pHarry Offline
Podpułkownik Moderacji

Liczba postów: 3,695
Reputacja: 35
Pieniny
Nie nadaje się czegokolwiek co ma jakąś wartość listem nierejestrowanym (to że priorytet niewiele zmienia). Oszczędzanie tych 3zł w stosunku do listu poleconego jest bez sensu. Natomiast można się zastanowić, czy dopłacać jeszcze co nieco do paczki. Wbrew pozorom różnice są duże, nie tylko w dopuszczalnej wadze. Np inaczej są one dostarczane.

(11.04.2014 06:53)cynamon napisał(a):  2. Tylko paczki z zadeklarowaną wartością (w chorych cenach) są do odzyskania.
3. Ręczne wypełnianie druków to średniowiecze.

Zwykłe paczki też chyba są do odzyskania. A jeśli nie, to odszkodowanie wynosi chyba max 10x opłata. Racja, opłata od wartości jest na poczcie chora. Ja stosowałem taki myk, że wpisywałem ją minimalną, np 100zł. Liczyłem, że jako wartościowe są inaczej traktowane. Nadałem w ten sposób jakiś tysiąc paczek i nie było problemu.

Równie dużo nadałem Ups-em (z innych kurierów nie byłem zadowolony). Porównując, Poczta ma dwie zalety. Taniej wychodzą małe paczki. I jak wspomniał Kasha - ostrożniej paczki traktują (ale nie listy!). W dodatku można jeszcze dopłacić do opcji Ostrożnie. Największe wady PP już wypunktowano: opóźnienia - zdarzały się i dwa tygodnie, całe to łażenie na poczte i chore ceny zarówno za większą wartość, jak i kilogramy.

Co ciekawe, dopóki mnie nie przymusili, to wolałem wypełniać druczki ręcznie! I to mając dane w kompie, czyli metodą kopiuj-wklej. Nie wydaje mi się, żeby była szybsza w przypadku pojedynczej przesyłki. Więcej czasu schodzi na odpalenie programu/strony, logowanie, drukowanie. Oczywiście w przypadku aplikacji PP znacznie więcej Smile No i nie dotyczy to przesyłek pobraniowych - ręczne wpisywanie numeru konta jest bez sensu.

http://picasaweb.google.com/pppHarry
11.04.2014 23:29
Da__FreaK Offline
Gaduła

wkrótce Cisiec / Beskidy
Nie sądziłem że bedą takie cyrki z tą wysyłką, bo nie miałem wpływu czym koleszka to wysle. Umówiliśmy sie na kwote za towar i to wsio. Nie wiedziałem ze poleci to zwykłym listem ...a teraz jedynie co mogę, to pluć sobie w brode że tego nie ustaliłem wczesniej jak ma być wysłane ..Taka wiedza, a w zasadziej jej brak kosztuje 65 pln

12.04.2014 08:44
Da__FreaK Offline
Gaduła

wkrótce Cisiec / Beskidy
Alleluja ! I stał sie cud ! Wczoraj w skrzynce zobaczyłem zaginioną przesyłke Big Grin 2 tygodnie bidula po Polsce krążyła aż znalazła mnie z tej zimnej czeluści wilgotnych magazynów Poczty Polskiej Big Grin

14.04.2014 08:05
Wieńczysław Offline
Nieszczególny
**

Liczba postów: 144
Wrocław
Pewnie czytają forum Wink

na dwoje babka wróżyła...
14.04.2014 08:08
Odpowiedz