Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świeradów Single Track - polsko-czeskie ścieżki rowerowe
Autor Wiadomość
kamileq Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 17
Reputacja: 0
Wrocław
Jako że wątek oryginalny singltrek pod smrkem ma już ponad 30 stron, dużo się tam przeplata spraw związanych z oddzieleniem się polskiej części od projektu "Singltrek pod Smrkem" w Czechach i sporo pytań o warunki na trasach postanowiłem założyć nowy wątek.

Z tego co pisze Malauch w sezonie 2014 miało się sporo dziać pozytywnego w Polsce w Świeradów Zdrój. Mamy jednak koniec kwietnia i dalej brak rozwoju. Brak ładniejszego logo. Brak oficjalnej strony www. Brak nowych odcinków nadających się do płynnej jazdy. Brak remontów aktualnych tras.

Nieoficjalna strona właściciele wypożyczalni rowerów działa pod adresem http://singletrack.pl/ .

Bardzo trudno się po niej poruszać ale znalazłem nową ciekawą mapę i informacje.

link do oryginalnego pliku PNG http://singletrack.monkeyworkshop.pl/wp-.../Mapa3.png

http://singletrack.monkeyworkshop.pl/tak...-nie-bylo/

Cytat:-Sekcja nr 1 i 2 o łacznej długości 950mb. zlokalizowana w masywie góry Czerniawska Kopa

-Sekcja nr 3 o długości 1044mb. zlokalizowana w masywie góry Opaleniec

-Sekcja nr 4 o długości 4346 mb. zlokalizowana w masywie góry Zajęcznik

Ciekawe jak to się dalej rozwinie w tym sezonie?

Co ciekawe, na stronie głównej http://www.swieradowzdroj.pl/ widać w lewym górnym rogu banner "trasy rowerowe - rowerowy raj" prowadzący do nieaktywnej jeszcze strony http://aktywnyswieradow.pl/ Może jednak będzie dobrze?

22.04.2014 15:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Malauch Offline
EMTB.pl

Liczba postów: 2,784
Reputacja: 27
Świeradów-Zdrój
RE: Świeradów Single Track - polsko-czeskie ścieżki rowerowe
(22.04.2014 15:40)kamileq napisał(a):  Jako że wątek oryginalny singltrek pod smrkem ma już ponad 30 stron, dużo się tam przeplata spraw związanych z oddzieleniem się polskiej części od projektu "Singltrek pod Smrkem" w Czechach i sporo pytań o warunki na trasach postanowiłem założyć nowy wątek.
Właściwie to nie ma co tu dużo pisać w tym temacie. "Single Track - polsko-czeskie ścieżki rowerowe" to nic innego jak przebrandowane polskie odcinki pierwotnych singletreków + 6 nowych km zrobionych po polskiej stronie jesienią zeszłego roku.

Są one zarządzane przez pracowników urzędu gminy Świeradów, co jest gwoździem do trumny ścieżek po polskiej stronie. Branding jest tragiczny, oznakowania praktycznie nie ma, stara pętla na Zajęczniku jest w fatalnym stanie, jest zniszczona do tego stopnia, że naprawdę zabiera to prawie całą frajdę z jazdy (szczególnie gdy pamięta się jak to wyglądało kiedyś, albo jak to wygląda na trasie na Kopie Czerniawskiej). Natomiast nowe odcinki (6km) są w większości wręcz niebezpieczne już nawet nie wspominając o tym, żeby miały dawać jakikolwiek fun z jazdy.

Miało być w tym sezonie dużo pozytywnych zmian obiecanych przez Burmistrza, jednak okazały się one po prostu obietnicami bez pokrycia. Jako lokalne środowisko rowerowe próbowaliśmy wywierać naciski aby zmienić system zarządzania ścieżkami. Składaliśmy również oferty na zarządzanie i utrzymywanie ścieżek, jednak wszystko to spotkało się odmową gminy.

Gmina co prawda cały czas zapowiada, że wszystkim się zajmie i będzie utrzymywać ścieżki, jednak już po obecnych owocach tych starań widać, że będzie tylko gorzej.
Mam nadzieję, że przynajmniej oznaczenia w końcu zrobią. Chociaż to i tak będzie typowe leczenie syfa pudrem, ponieważ główny problem w postaci braku systematycznego utrzymywania i rozwoju ścieżek nadal pozostanie bez zmian.

Tak przy okazji, to mapa którą tutaj linkujesz zawiera kilka błędów. W terenie pojawiają się nowsze, które zostały poprawione po moich usilnym zwracaniu uwagi na ten problem. Jednak w Internecie wersja poprawiona jeszcze chyba nie jest dostępna (przynajmniej nie potrafiłem jej znaleźć).

Natomiast co do strony aktywnyswieradow.pl to była ona dostępna od 2 lat, jednak była tak tragiczna i nieaktualna, że naprawdę można się tylko cieszyć, że w końcu znikła.

www.emtb.pl
22.04.2014 20:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kamileq Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 17
Reputacja: 0
Wrocław
Nie pozostaje nic innego jak zrobić zdjęcie tej uaktualnionej mapy w terenie.

Szkoda, że nawet jako lokalers nie masz mozliwości przebicia się do urzędników.

Moze potrzeba zawiązać jakies Stowarzyszenie i formalną drogą występować o poprawę jakości tych ścieżek albo oddanie ich w odpowiednie ręce w zarządzanie razem z wyłożeniem na to odpowiednich funduszy.

A może zrobić po prostu zbiórkę publiczną lub finansowanie społecznościowe?
22.04.2014 21:21
adhed Offline
Milczek
*

Liczba postów: 97
Reputacja: 1
Wrocław/Gryfów
Faktycznie stan Zajęcznika się pogorszył. Gdzieś tak od połowy jedzie się już słabo, ścieżka się zniszczyła i nie ma tej płynności co kiedyś. Po odłączeniu polskie ścieżki miały stać się lepsze, a wyszło na to, że to Czesi jednak lepiej potrafią zadbać o takie rzeczy.
22.04.2014 21:48
MałaRudaMi Offline
Milczek
*

Liczba postów: 72
Reputacja: 3
Poznań
Ja też nie byłam zadowolona. Jechalam tam pierwszy raz. Już na początku wjazd jest mylący. Wjazd i wyjazd są metr od siebie a strzałka jedna. Mapa pokazuje by zaczynać od lewej strony, więc też tak jadę. Wracając ostatnie 200 m na tych agrafkach miałam wrażenie, że ktoś mi nieoczekiwanie zjedzie, bo bardziej zachęcają do zjazdu niż podjazdu. Od połowy szlaku jedzie sie na czuja, bo oznakowania i nowe i stare i ich brak przez długie odcinki. Jedzie się po prostu tam bo prowadzi jakaś ścieżka. Ścieżka w wielu miejscach od połowy z błotem bo nikt nie zadbał o dobre odrowadzenie wody. Mam nadzieję że jak wycinki się skończą, to zostaną uprzatnięte, bo gałęzie, trociny i uszkodzenia nie wpływają na bezpieczeństswo i komfort jazdy....
27.04.2014 07:00
UriUs781 Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 433
Reputacja: 5
Mirsk
MałaRudaMi napisał(a):Ja też nie byłam zadowolona. Jechalam tam pierwszy raz. Już na początku wjazd jest mylący. Wjazd i wyjazd są metr od siebie a strzałka jedna. Mapa pokazuje by zaczynać od lewej strony, więc też tak jadę. Wracając ostatnie 200 m na tych agrafkach miałam wrażenie, że ktoś mi nieoczekiwanie zjedzie, bo bardziej zachęcają do zjazdu niż podjazdu. Od połowy szlaku jedzie sie na czuja, bo oznakowania i nowe i stare i ich brak przez długie odcinki. Jedzie się po prostu tam bo prowadzi jakaś ścieżka. Ścieżka w wielu miejscach od połowy z błotem bo nikt nie zadbał o dobre odrowadzenie wody. Mam nadzieję że jak wycinki się skończą, to zostaną uprzatnięte, bo gałęzie, trociny i uszkodzenia nie wpływają na bezpieczeństswo i komfort jazdy....
Muszę ci powiedzieć, że kilka razy tamtędy zjechałem, zaraz po tych agrafkach była epicka prosta, na której szło się fajnie rozpędzić Big Grin
Tylko wtedy nie było jeszcze oznaczeń, myślałem, że to nowa trasa, nie podjazd Wink

Zajęcznik już nie daje takiej radochy, jak kiedyś, teraz jest tam pełno żmudnych podjazdów, które nie dają frajdy. Dopiero, gdy wjeżdża na tą resztkę starego zajęcznika można sobie pojeździć

Breaking The Law
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.04.2014 08:11 przez UriUs781.)
27.04.2014 07:47
MałaRudaMi Offline
Milczek
*

Poznań
Hehe podjazd faktycznie lepszy do zjazdów.

Dziś jeździłam po czeskiej stronie. Dojechalam do Hubertki i wrocilam czerwonym. W porównaniu do Zajecznika faktycznie stan techniczny ogolnie lepszy, nawet tam gdzie były wycinki ale też tak super nie jest, szczególnie tam gdzie ścieżka jest "czarna" (sorry, ale nie wiem jak nazywa się ten rodzaj podłoża)- jest tam częściej błoto. Chyba tak najlepiej się trzymają te ścieżki, które są wykanczane białym podłożem. Jedyne co mnie irytowało, to oznaczenia. Na samych sciazkach jest ich dużo, ale w nefralgicznych miejscach przy krzyżówkach i rozjazdach i dziwnych zakrętach ich nie ma lub są ustawione tak, że ich nie widać - np. równolegle do wyjazdu zamiast wprost wyjazdu.
Jutro dalsze testowanie ścieżek :-)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.04.2014 21:22 przez Rzaq.)
27.04.2014 17:16
santina Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 397
Reputacja: 7
Olsztyn
Poczekajcie-ja dobrze zrozumiałam???Zajęcznik teraz ma inną trasę niż kiedyś???
27.04.2014 19:08
Malauch Offline
EMTB.pl

Świeradów-Zdrój
Stara trasa jest cały czas taka sama, ale bardzo zniszczona. Natomiast jest zrobiona nowa, która jest już absolutnie beznadziejna.

Gmina aby trochę utrudnić cała sytuacje zrobiła jedno nieoznaczony skrzyżowanie, gdzie naturalnie jedzie się na nowa trasę zamiast kontynuować starą.

www.emtb.pl
27.04.2014 19:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MałaRudaMi Offline
Milczek
*

Poznań
Malauch, a możesz mi jakoś podpowiedzieć,gdzie znajdę "starą" trasę zajęcznika ? Teoretycznie we wtorek już nie mam co tutaj robić, a nie zachęca mnie przejechanie drugi raz tej samej ścieżki zważywszy że juz jutro trochę dubluje...
27.04.2014 20:05
Jergus Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 5,171
Reputacja: 56
Łódź
Małaruda - a Ty tak sama śmigasz ? szkoda że nie poczekałaś to weekendy majowego
27.04.2014 20:14
adhed Offline
Milczek
*

Wrocław/Gryfów
Ja na Zajęcznik wpadam zawsze przejazdem, bo specjalnie to się na niego raczej nie wybieram, ale zawsze jadę tylko tę część do mostku i asfaltowego ostrego podjazdu w prawo. Ja wtedy skręcam w lewo i jadę przez Czerniawę do domu. Dalsza część nigdy mi jakoś specjalnie nie odpowiadała, a teraz to już właśnie i ta pierwsza część robi się kiepska, bo porobiły się takie dziury, które wybijają z rytmu, ale ogólnie taki przejazd po Zajęczniku nadal jest pozytywny :-)

O których Wy agrafkach mówicie, bo nie kojarzę? Smile chyba że jest to już za tym asfaltowym podjazdem, bo dawno tam nie byłem

W czwartek ma być jakiś przejazd po singlach ze Szwedem - wybiera się ktoś i czy wiadomo czy będą to polskie czy czeskie ścieżki?
27.04.2014 20:34
Malauch Offline
EMTB.pl

Świeradów-Zdrój
(27.04.2014 20:05)MałaRudaMi napisał(a):  Malauch, a możesz mi jakoś podpowiedzieć,gdzie znajdę "starą" trasę zajęcznika ? Teoretycznie we wtorek już nie mam co tutaj robić, a nie zachęca mnie przejechanie drugi raz tej samej ścieżki zważywszy że juz jutro trochę dubluje...

Startując z przełęczy jedziesz jak zawsze, po kilkuset metrach przejeżdżasz przez pierwszy drewniany mostek. Potem masz fajny, szybki odcinek w dół, zakręt 180 stopni, znów szybko w dół i właśnie w tym momencie jest takie mało wyraźne rozwidlenie z drewnianym słupkiem (obecnie bez oznaczenia). Nowa trasa odbija tutaj do góry, a stara jest po prostu prosto "za słupek" i idzie jeszcze dalej w dół.

Jak już wszystko objechałaś na singlach, to polecam ruszyć na górskie trasy. Warto zrobić wycieczkę granią od Smreku do Kopalni albo i dalej do Piechowice i wrócić Grzbietem Kamienickim. No i trzeba pamietać, że Hala Izerska jest absolutnie obowiązkowym punktem programu. Jizerka i czeska strona też jest świetna. Na forum masz kilka fajnych wariantów opisanych.

www.emtb.pl
27.04.2014 20:41
MałaRudaMi Offline
Milczek
*

Poznań
Adhed, to ta część właśnie której nie przejezdzasz, bo to ostatnie 200 m przed wyjazdem.

Jergus, jak dobrze pamiętam,pytałam Cię czy się gdzieś wybieracie i mówiłam że koniec kwietnia jadę w góry :-)

Malauch, dziękuję za podpowiedzi :-) jutro chce pojechać przez Czerniawska na niebieski szlak i do tego niby głównego centrum. Jesli pogoda na wtorek się nie zapsuje to mnie przekonales na tą Halę... Smile

A czy ktoś wie czy istnieje jakąś możliwość transportu roweru że Swieradowa do Szklarskiej? Myśl o podjeździe tam z plecakiem mnie wstępnie przeraża :-)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.04.2014 20:55 przez MałaRudaMi.)
27.04.2014 20:54
santina Offline
Rozmowny
**

Olsztyn
Tak;-)jedziesz do Rębiszowa/szewa czy jak się toto odmienia i wsiadasz w szynobusa i zjeżdżasz do Jeleniej i łapiesz pociąg ze Szklarskiej, tylko nie wiem jak te szynobusy się zaopatrują na niezapakowane rowery.
Może tubylcy wiedzą;-)
28.04.2014 11:55
adhed Offline
Milczek
*

Wrocław/Gryfów
A no, nie pomyślałem o tym, bo do Świeradowa pociągi nie jeżdżą, ale z Rębiszowa i Gryfowa tak. Nie jest ich dużo, ale może coś znajdziesz - Koleje Dolnośląskie bez problemów wożą rower, a w ich szynobusach są pasy, którymi zabezpieczysz rower, także spokojnie można z rowerem wsiadać. Teraz jest też chyba promocja "rower za 1zł", ale nie jestem pewny czy na tym odcinku. Jednak jakbyś wsiadała w Rębiszowie albo w Gryfowie to tak czy siak musisz kupować bilet u konduktora, więc wszystkiego się dowiesz.
28.04.2014 13:25
MałaRudaMi Offline
Milczek
*

Poznań
Dzięki za podpowiedzi. Ogólnie single dla takiej niewprawionej i jezdzacej po nizinach, dają kopa. Chcialam się wrócić do Szklarskiej na dzień i tam pojeździć ale chyba wybiorę pieszy trip, zważywszy że chyba jadę dalej na Czarną... :-) a mięśnie czuję już wszystkie Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.04.2014 18:00 przez MałaRudaMi.)
28.04.2014 14:40
santina Offline
Rozmowny
**

Olsztyn
Bądź twarda;-)))wyjedź sobie z rowerem gondolą na górę i potem słynnym trawersem do Chatki Górzystów, a potem dowolnie, w każdej chwili możesz asfaltem kulturalnie zjechać na dół do domkuWink
28.04.2014 14:43
Zajcew Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 145
Mirsk/Świeradów
A może by tak wziąć sprawę w swoje ręce i samemu zrobić jako takie oznaczenie, bo ku*wica może trafić jak się zjeżdża z zajęcznika, i przez przypadek w prawo pod górkę i jesteśmy znów w punkcie wyjścia bo to ta nowa trasa chyba. Szczególnie mogłoby to być wkurzające gdy ktoś nie zna tras/jest przejazdem, albo z dziećmi które na pewno nie będą chciały jechać pod górę Big Grin

Alone In The Dark!!!
05.05.2014 11:16
Malauch Offline
EMTB.pl

Świeradów-Zdrój
(05.05.2014 11:16)Zajcew napisał(a):  A może by tak wziąć sprawę w swoje ręce i samemu zrobić jako takie oznaczenie, bo ku*wica może trafić jak się zjeżdża z zajęcznika, i przez przypadek w prawo pod górkę i jesteśmy znów w punkcie wyjścia bo to ta nowa trasa chyba. Szczególnie mogłoby to być wkurzające gdy ktoś nie zna tras/jest przejazdem, albo z dziećmi które na pewno nie będą chciały jechać pod górę Big Grin
Gmina już zrobiła oznaczenie. Co prawda ideału nie ma, nadal brakuje jeszcze słupków w kilku kluczowych miejscach, nie ma na słupkach napisanych nazw ścieżek itp., ale jest już w miarę akceptowalnie i znośnie to wygląda. Najgorsze jest to, że mapy ze złym kierunkiem ścieżek są nadal w terenie oraz nowe mapy również nie są wolne od kilku błędów (m.in. nie ma na nich zaznaczonego tego rozwidlenia o którym piszesz).

www.emtb.pl
05.05.2014 13:45
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości