Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trasy rowerowe, trasy Enduro - Srebrna Góra
Autor Wiadomość
Jan_Wilk Offline
Milczek
*

Liczba postów: 44
Reputacja: 0
Wrocław/Srebrna Góra
RE: Trasy rowerowe, trasy Enduro - Srebrna Góra
Taz miał na myśli, że na parkingu na przełęczy Srebrnogórskiej po lewej stronie.
04.07.2015 15:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Luder Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 197
Reputacja: 10
Gliwice
W sobotę byliśmy ze znajomymi pierwszy raz na Srebrnej Górze. Warunki wyśmienite, bo idealnie sucho. Przejechaliśmy trasy w kolejności A, B i C. Ogólnie największe wrażenie na mnie zrobiła prędkość jaką rozwija się na tak wąskich ścieżkach - można naprawdę nieźle zapier..

Trasa A super pod względem ilości zakrętów i małych nierówności terenu - leci się po tym wyśmienicie. Mała szkoda że miejscami są jakieś pomniejsze podjazdy, albo dłuższe odcinki po płaskim, no ale pewnie niejeden uzna to za plus Wink

Na B w pewnym momencie myśleliśmy, że jesteśmy już na końcu (po takim dłuższym odcinku na wprost z hopkami, przy moście), a tu zaskoczenie - całkiem pokaźny kawałek z małą, aczkolwiek zaskakującą ścianką był jeszcze przed nami.

W ogóle na Srebrnej trzeba być przygotowanym na niespodzianki - nie wszystko jest tak jakby można się było spodziewać i czasami trzeba mocno uderzyć po heblach, ale jest to naprawdę fajne.

Na koniec wybraliśmy wariant C, który ma zdecydowanie najwięcej konkretnych przeszkód. Zaskoczeniem po A i B były ścianki w górnej części trasy - konkretnie strome! Ale co człowiek zjechał to jego. Przyjemniackie były dropy, które wszystkie, poza tymi z dziurą pomiędzy lądowaniem, można spokojnie, nawet przy małej prędkości pokonać. Na końcu trochę rozbiły nas "brzuchate" mostki połączone z kilkoma pagórkami/hopami (nie wiem jakie było założenie, ale mnie ciornęło w powietrze z dwóch chyba, więc dla mnie to hopy Smile) - trzeba w tym fragmencie trochę uważać. Końcówka pozwala jechać albo dzidą na wprost, albo po bandach naokoło - nam wyszedł jakoś mix - następnym razem będzie trzeba bardziej się skupić i przejechać wszystkie bandy.

Ogólnie fantastyczny kawał dobrej roboty. Polecam wybrać się tam i przekonać się na własnej skórze, że u nas też się da. Mam nadzieję, że miejscówka będzie się dalej rozwijała i poziom tras zostanie co najmniej utrzymany - widać wielki potencjał budowniczych, a także potencjał terenu.

I przekonajcie jakiegoś lokalesa żeby otworzył budkę z zimnym browarem na dolnym parkingu! Smile
06.07.2015 08:57
Jan_Wilk Offline
Milczek
*

Wrocław/Srebrna Góra
O kiosku na dole na picie i batony też już myślałem Smile
Może w przyszłości powstanie, gdy twórcy tras wykombinują auto do transportu rowerów na szczyt góry.
06.07.2015 17:56
poulwiel Offline
Milczek
*

Liczba postów: 51
Wrocław
Jedzie ktoś jutro (sobota 11.07.2015),
czy wszyscy objeżdżają Szklarską?
Zastanawiam się gdzie jechać.
10.07.2015 09:27
zywiol Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 3
Wrocław
Ja chcę właśnie jutro (sobota) wyskoczyć gdzieś na szybko, myślałem nad Rychlebami.
Jak ktoś jest chętny to zapraszam do kontaktu ? trochę późno ale w kupie zawsze raźniej.
Swoją drogą Townhill też fajnie wygląda ale do takiej zabawy to nie mam sprzętu ani umiejętności ?
10.07.2015 21:42
poulwiel Offline
Milczek
*

Liczba postów: 51
Wrocław
(10.07.2015 21:42)zywiol napisał(a):  Ja chcę właśnie jutro (sobota) wyskoczyć gdzieś na szybko, myślałem nad Rychlebami.
Jak ktoś jest chętny to zapraszam do kontaktu ? trochę późno ale w kupie zawsze raźniej.
Swoją drogą Townhill też fajnie wygląda ale do takiej zabawy to nie mam sprzętu ani umiejętności ?

Zdecydowałem się na zwiedzanie Szklarskiej Poręby,
nigdy tam nie byłem a organizatorzy na pewno zadbali o trasy tak,
że sobotnie objeżdżanie będzie prowadzić do zadumy nad tym jak by tu zejść i się nie poobijać albo roweru nie zgubić/zepsuć,
no i piękne okoliczności przyrody dookoła
oraz przede wszystkim duży ruch na trasach (pewnie więcej będzie ludzi objeżdżających) powinno się złożyć na całkiem udany dzień w dziczy z dzikami :-)
(Ten duży ruch gwarantuje w razie czego pomoc)
Jadę z Wrocławia pociągiem o 6:15 do Szklarskiej (10:00), na miejscu ruszam od razu na objazd, ile zdążę do 16:30 tyle moje.
Jeśli jesteś chętny to zapraszam do dołączenia do wycieczki.

Tak czy siak, na Srebrną Górę jeszcze muszę wrócić
ale postaram się to zrobić tak
żeby do ekipy remontowo/budowlanej dołączyć
bo cel jest bardzo szczytny!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.07.2015 22:12 przez poulwiel.)
10.07.2015 22:10
Jan_Wilk Offline
Milczek
*

Wrocław/Srebrna Góra
Wybiera się ktoś dzisiaj na Single?
12.07.2015 11:28
robu 3210 Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 252
Reputacja: 4
opole
Witam wszystkich. Byłem wczoraj pierwszy raz na singlach i są naprawdę fajne. Przejechałem A A1 C C1 i chciałem jeszcze objechac B tylko że.....no właśnie gdzieś zgubiłem trasę na samym początku...znalazłem pierwsze oznaczenie trasy B które zaczyna mini podjazdem i pojechałem w lewo. Po prawej stronie miałem stromizne w dół a jakieś 100m dalej było powalone w poprzek drzewo gdzie trzeba było zejść z roweru i go przenieść...dalej szlak poprowadził mnie pod taką małą górkę gdzie ku memu zdziwieniu ukazał się szlak C...więc może wie ktoś jak kolejny raz jak tam przyjadę a przyjadę na pewno nie popełnić tego samego błędu i poprawnie objechac szlak B...? ? ?
13.07.2015 18:16
hermanstopek Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 120
Reputacja: 2
Wrocław
Za tym mini pojazdem jest zaraz zjazd I na C, a po ok 25-35 m następuje zjazd na B (ostro w lewo ,po ok 100-200m pierwszy odcinek B przecina trasę C ), gdy pojedziesz jeszcze dalej tym wałem jest zjazd II C.
13.07.2015 19:27
robu 3210 Offline
Rozmowny
**

opole
Ja kojarzę to tak że za podjazdem jest w jednym miejscu zjazd na C w lewo i zjazd na B w prawo gdzie później było ostro w lewo góra wału po drodze powalone drzewo, jakiś łuk w prawo i dojazd do górki gdzie obok była trasa C...dalej nie wiem jak to rozgryźć...
13.07.2015 21:06
hermanstopek Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 120
Reputacja: 2
Wrocław
Tu nie ma co rozgryzać, po ok 4 km dymaniu pod górę dojeżdżamy do początku trasy A (na lewo), jedziemy dalej prosto ,lekko w dół, następnie po łuku w prawo , przecinamy ciek wodny, skręcamy po łuku w lewo i kręcimy trawiastą ścieżką ok 100-200m, docieramy do początku trasy A1 ( na lewo, dzida w dół), jadąc dalej "prawołukiem" dojeżdżamy do małej polanki, kierujemy się na prawo , po 15-20 m wjeżdżamy na wał obwarowań, i zaraz na lewo napotykamy na wjazd 1 na C, kręcąc dalej wałem dojeżdżamy do początku singla B. I tu mały zgrzyt, gdyż początkowy odcinek trasy B prowadzi trawersem zbocza na lewo , a C na prawo.
13.07.2015 22:30
robu 3210 Offline
Rozmowny
**

opole
Dobra. Dzięki za podpowiedź. Postaram się nie zabłądzić następnym razem...
14.07.2015 10:07
Jan_Wilk Offline
Milczek
*

Wrocław/Srebrna Góra
Robu3210 pisz gdy masz zamiar przyjechać. Jeśli będę miał czas to też wpadnę, to razem pojeździmy Smile
Ogólnie gdy ktoś ma zamiar się wybrać na single do Srebrnej Góry niech tutaj to ogłasza lub na FB.
14.07.2015 20:04
Jan_Wilk Offline
Milczek
*

Wrocław/Srebrna Góra
Jutro tzn w niedzielę o 8:00 zaczynam jezdzić na trasach ABC. Startuję z parkingu w miejscu gdzie zbiegają się wszystkie trasy. Zapraszam.
18.07.2015 19:10
Jan_Wilk Offline
Milczek
*

Wrocław/Srebrna Góra
duzoSmile
Pare ekip przyjechalo Smile
Był ruch jak na głównej Smile
18.07.2015 22:16
vacq Offline
Milczek
*

Liczba postów: 73
Kielce/Jędrzejów
Byliśmy, pojeździliśmy, najlepsze trasy w tym kraju!
Co prawda coś zupełnie innego niż Rychleby, a że z Kielc do Srebrnej jedzie się szybciej mimo tego, że jest dalej więc wiem, gdzie będę często bywał Smile
Samo miasteczko też niezwykle urokliwe, mimo tego, że małe.

Oznaczenia generalnie są w porządku, choć system przyjęty w Rychlebach bardziej do mnie przemawia czyli np na skrzyżowaniu strzałka z nazwą trasy kierującą na początek. Dwie uwagi:
1. Słabe oznaczenie początku trasy A u samej góry, za pierwszym razem ominęliśmy miejsce, gdzie z szutru skręca się w prawo w kierunku polanki i zaraz znów w prawo na odcinek podjazdowy. Przydałby się lepiej widoczny znak informujący o początku tras czarnych, może mała tablica?
2. Na trasie B jest jedno miejsce, które przydałoby się oznaczyć wykrzyknikiem. Chodzi o ten lewy zakręt na szczycie w 2:54. Zjeżdżając z góry w tym miejscu ciśnie się okrutnie, przejeżdżając przez kładkę nie widać, że na szczycie trasa nagle skręca. Mimo, że widziałem to miejsce na filmiku, to zjeżdżając pierwszy (a nawet drugi) raz przestrzeliłem skręt i wylądowałem na kłodzie Smile
https://youtu.be/GZov9V3o3KE?t=2m54s

Pozdro dla chłopaków!
[Obrazek: P1080391__JPG_300x300_q85.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.07.2015 15:30 przez vacq.)
27.07.2015 15:26
uysy Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 17
Wroclaw / Polanica Zdroj
Najlepsza jest B, pozniej A1+A. C jest nudna (nawet z tym odcinkiem z hopami, które pokonuje chicken lajnem Big Grin).
Co najlepsze, Srebrną mam po drodze z Wrocka do domu Big Grin. I nawet jestem na filmie u góry (jako uciekający Tongue).
27.07.2015 15:59
semow Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 235
Reputacja: 7
Kraków
Mi tam jednak bardziej podchodzą zakręty na A1+A, to mój zdecydowany faworyt.

Pozdrawiam twórców!

flickr | wertykalnie
greenpitch
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.07.2015 17:37 przez semow.)
27.07.2015 17:37
remik76 Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 164
Reputacja: 1
Syców
Oczywiście miałem problem z dotarciem na początek tras, proponuję obok parkingu na dole dodać oznaczenie - A,B,C i sprawa załatwiona - tak jest na samej górze w lesie - na dole i na pośrednich dojazdach do początków tras A,B,C są wszędzie znaki strefa MTB Sudety, które nie mają nic wspólnego z singlami i wprowadzają w błąd nowych przyjezdnych.

Ja oczywiście jestem zadowolony z tras, są naprawdę świetne, masz umiejętności puszczasz hamulce i masz ogień - jedziesz zachowawczo nie masz się czego obawiać.
Świetna sprawa to jazda z ekipą - jak w Niedzielę 7-chłopa.

Mi nie pasują te płaskie hopki - brak pełnej kontroli wybicia i lądowania. Ale to można ogarnąć - łopata i temat zrobiony.

Miejscówka świetna - widoki czadowe, fajne miasteczko, chłopaki podpowiedzieli że dobrze można zjeść, baza noclegowa jest.

A więc czy padnie pomysł na zlot w Srebrnej Górze - bo naprawdę warto - 35 czy 55 osobowa ekipa na trasie - to jest to.

Ja zawitam do Srebrnej bardzo szybko.
I co ważne lekki rower - zabrałem PastePower - i miałem Power Non stop kolor.

Ja na koniec jechałem C1 - jakoś nudno nie był.... nawet dość ostro pociskaliśmy w dół...            

(27.07.2015 17:16)Taz napisał(a):  Super. Oznakowanie będzie dodawane i uzupełniane zgodnie z waszymi sugestiami. Każda trasa ma coś swojego czego nie ma inna. Więc dla każdego coś fajnego Smile Faktycznie B jest najszybsza na odcinku strumyka. Mi się po prostu skończył zakres przełożeń 32x11 kręciłem jak zwariowany zaliczając wszystkie hopki na pełnym bucie. Ale zobaczycie odcinek D i D1 niebawem Smile

i to właśnie jest świetna sprawa - każdy odcinek oferuje coś innego - i to jest strzał w 10.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.07.2015 17:58 przez remik76.)
27.07.2015 17:43
uysy Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 17
Wroclaw / Polanica Zdroj
(27.07.2015 17:16)Taz napisał(a):  Super. Oznakowanie będzie dodawane i uzupełniane zgodnie z waszymi sugestiami. Każda trasa ma coś swojego czego nie ma inna. Więc dla każdego coś fajnego Smile Faktycznie B jest najszybsza na odcinku strumyka. Mi się po prostu skończył zakres przełożeń 32x11 kręciłem jak zwariowany zaliczając wszystkie hopki na pełnym bucie. Ale zobaczycie odcinek D i D1 niebawem Smile
Jaka D jaka D? :-D
A jak temat naklejek czy opasek? Piwo chociaż jakieś wam postawić.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.07.2015 06:15 przez uysy.)
28.07.2015 06:15
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości