Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trasy rowerowe, trasy Enduro - Srebrna Góra
Autor Wiadomość
wojtas7 Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 188
Reputacja: 4
Wrocław
RE: Trasy rowerowe, trasy Enduro - Srebrna Góra
Jest jeszcze fajna scianka na trasie C na południe od twierdzy, mam wrażenie że kompletnie nikt nią nie jeździ, bo trzeba wałem podjechać kawałek, wyjechać na asfalt koło wjazdu do twierdzy, i dalej w dół jest suto! Moim zdaniem najlepszy zjazd bo odkryty i widok niesamowity.
28.07.2015 08:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zywiol Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 3
Reputacja: 0
Wrocław
Ja się wczoraj wybrałem na trasy i powiem szczerze że mam mieszane uczucia. Przejechałem trasę A i B.
Na początek wybrałem odcinek B. Początek trasy, tzn. jego pierwsza część jest naprawdę trudna, bardzo duże nachylenie, masa drzew i przynajmniej ja większość tej części przejechałem na hamulcu. Druga część trasy B jest już lepsza, da się pocisnąć i jest kilka fajnych skoczni które pokonuje się przy dużej prędkości. W drugiej części trasa staje się trochę płynniejsza.
Na drugi ogień poszedł odcinek A. Trasa jest zdecydowanie dużo płynniejsza od B, ale za to jest dużo mniej skoczni.

Podsumowując, w mojej opini, nie wiem czy to efekt ostatnich wichur które przeszły nad Dolnym Śląskiem czy też było to zamierzone ale ogólnie w moim przekonaniu jadąc Hardtail-em nie osiągnąłem takiej płynności jak w Rychlebskich na Superflow czy nawet na Singletrack-ach w Świeradowie. Moim zdaniem Srebrnej Górze czegoś brakuje. Trasy mają potencjał ale są niezbyt dobrze przygotowane. Bardzo grząski grunt, masa drzew przy samej trasie no i skocznie w dziwnych miejscach. No właśnie skocznie np. na trasie B są fajne ale czasami niektóre są moim zdaniem zrobione w idiotycznych miejscach. Jak wytłumaczyć skocznię za którą w odłegości kilku metrów jest zakręt, albo zakręt i drzewo ? Poza tym przy trasie B trzeba przejść się z kosą bo w drugiej części trasa prawie całkiem zarosła Smile Może powinienem się tam wybrać, ale to chyba bardziej rola gminy która zachęca ludzi do odwiedzenia tych tras.

Ogólnie straszne jest też to że dojazd do samych tras odbywa się drogą gruntową i w sumie od Twierdzy dyma się przez około 20 minut do góry po czym jedziemy jakieś 15 minut w dół w zależności od stylu i umiejętności. Następnie z dołu tras znowu jakieś 20 minut asfaltem pod twierdzę tak że mamy około 40 minut podjazdu i 15 minut zjadu. Wiem ze w Rychlebskich też trzeba podjechać i to też 40 minut jakieś ale tamta trasa jest jakaś taka fajniesza, lepiej przygotwana i fajnie poprowadzona.

W moim odczuciu Srebrna Góra ma duży potencjał ale nad trasami trzeba by jeszcze dużo popracować.
Pewnie teraz wszyscy fani Srebrnej Góry po mnie pojadą Wink
02.08.2015 20:41
Wooyek Offline
1enduro.pl

Liczba postów: 3,399
Reputacja: 74
Katowice
(02.08.2015 20:41)zywiol napisał(a):  W moim odczuciu Srebrna Góra ma duży potencjał ale nad trasami trzeba by jeszcze dużo popracować.

Żeby zwiększyć Twoje szanse w starciu, nadmienię że moja dziewczyna miała identyczne wrażenia - więc coś w tym musi być. Ale to chyba kwestia podejścia - ona też nastawiała się na kolejnego Smreka/Rychleby i była zawiedziona. Srebrna jest dużo bardziej "dzika" od czeskich miejscówek i stąd mniejsza płynność, większa nieprzewidywalność, nie tak wymuskana nawierzchnia itd.

Ale tak czy siak, jakiś ciekawy podjazd cholernie by się przydał Smile

1enduro.pl
03.08.2015 06:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
semow Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 235
Reputacja: 7
Kraków
(03.08.2015 06:56)Wooyek napisał(a):  
(02.08.2015 20:41)zywiol napisał(a):  W moim odczuciu Srebrna Góra ma duży potencjał ale nad trasami trzeba by jeszcze dużo popracować.

Żeby zwiększyć Twoje szanse w starciu, nadmienię że moja dziewczyna miała identyczne wrażenia - więc coś w tym musi być. Ale to chyba kwestia podejścia - ona też nastawiała się na kolejnego Smreka/Rychleby i była zawiedziona. Srebrna jest dużo bardziej "dzika" od czeskich miejscówek i stąd mniejsza płynność, większa nieprzewidywalność, nie tak wymuskana nawierzchnia itd.

Ale tak czy siak, jakiś ciekawy podjazd cholernie by się przydał Smile
Po prostu srebrna jest trudniejsza - tak bym to lapidarnie ujął.

flickr | wertykalnie
greenpitch
03.08.2015 07:24
robu 3210 Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 252
opole
A jak dla mnie jest bardzo w porządku na pewno jeszcze tam wrócę. Dla mnie super opcja. A ponoć nawet ktoś chce zorganizować wjazdy na górę samochodem[SMILING FACE WITH OPEN MOUTH] oczywiście za drobną opłatą ale to i tak dobra opcja. Więc nie narzekajcie tylko cieszcie się ze coś się dzieje w tym kierunku....aha...powodzenia dla organizatorów...tak trzymać[GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
03.08.2015 09:45
poulwiel Offline
Milczek
*

Liczba postów: 51
Wrocław
Ja dodam od siebie,
że "dziki" charakter trasy przeogromnie miło mnie zaskoczył,
wiadomo - trzeba uważać, zaliczyłem kilka gleb (było mocno mokro)
ale to tym bardziej motywowało do dalszej zdecydowanie ostrożniejszej jazdy
i nie poddawania się na trasie która wymagająca jest.

Odnośnie pojechania zywiola to nic z tego ;-)
Każdy może mieć swoje zdanie,
co więcej na HT trudność tej trasy na pewno jeszcze bardziej rośnie,
więc i tak: dałeś Pan radę!

Może problemem jest film reklamowy
na którym to faktycznie wygląda jak niedzielna sielanka,
a tu jak się zaczyna jechać na prawdę to wychodzi,
że to niezłe piekło może być.

Odnośnie podjazdu, nie jedzie się asfaltem!!!
Tylko takim szlakiem zaraz obok tablicy,
tam jest wyjazd z trasy C bodajże,
nie dość, że krócej to jeszcze dużo przyjemniej.
Tu można to dokładniej zobaczyć:
https://www.strava.com/activities/330218773
(od dokładnie drugiej godziny - suwaczkiem po wykresie wysokości można sobie pojechać)

Pozdrowienia i do zobaczenia na trasie!
03.08.2015 10:30
Wooyek Offline
1enduro.pl

Katowice
(03.08.2015 10:30)poulwiel napisał(a):  Odnośnie podjazdu, nie jedzie się asfaltem!!!
Tylko takim szlakiem zaraz obok tablicy,
tam jest wyjazd z trasy C bodajże,

O ile ktoś nie zaparkuje na przełęczy koło twierdzy.

Info parkingowo-podjazdowe z mapką również u mnie: http://www.1enduro.pl/miejsca-trasy-endu...brna-gora/

1enduro.pl
03.08.2015 11:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
poulwiel Offline
Milczek
*

Wrocław
(03.08.2015 11:54)Wooyek napisał(a):  Info parkingowo-podjazdowe z mapką również u mnie: http://www.1enduro.pl/miejsca-trasy-endu...brna-gora/

No właśnie, gdzieś na końcu głowy kołatała się myśl,
że ja przecież skądś wiem o tym leśnym podjeździe.

Ale dopiero twój post mi to przypomniał :-)

Swoją drogą dobry opis/recenzja,
to z niego wiedziałem, że superflow to to nie jest
i że uważać i być czujnym trzeba.

Wszystkich jadących pierwszy raz odsyłam do opisu na 1enduro!
Na pewno się opłaci Smile
03.08.2015 12:18
Jergus Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 5,171
Reputacja: 56
Łódź
(03.08.2015 12:18)poulwiel napisał(a):  
(03.08.2015 11:54)Wooyek napisał(a):  Info parkingowo-podjazdowe z mapką również u mnie: http://www.1enduro.pl/miejsca-trasy-endu...brna-gora/

No właśnie, gdzieś na końcu głowy kołatała się myśl,
że ja przecież skądś wiem o tym leśnym podjeździe.

Ale dopiero twój post mi to przypomniał :-)

Swoją drogą dobry opis/recenzja,
to z niego wiedziałem, że superflow to to nie jest
i że uważać i być czujnym trzeba.

Wszystkich jadących pierwszy raz odsyłam do opisu na 1enduro!
Na pewno się opłaci Smile

Ja nie przeczytałem i zabrałem tam początkującą... gdyby Ona chociaż miała zwyczaj szybko rezygnować, to może nie byłoby dwóch OTB Big Grin
03.08.2015 17:26
remik76 Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 164
Reputacja: 1
Syców
Srebrna Góra to nie Rychleby Superflow czy Singletrack -Smryk.
Ma wiele wspólnego z ENDURO :-)
Ja proponuję zawsze startować w kolejności A,B,C jakoś to się wtedy najlepiej klei .......gumy....

Jest świetna - wymaga umiejętności, bez których nie wybacza błędów.
A zabawa zaczyna się jak zjedzie się z 5-chłopa.. i tak było w sobotę - pozdro ;-) dla Kruka i reszty chłopaków....

Jak lecisz wszystko i dobrze się wklejasz - to jakoś tych wcześniej czytanych wad nie zauważam.... no trochę za płaskie dla mnie hopy..... na C1 - ale wtedy można było by latać 5-ki, ale jak puścisz hamulec problemu żadnego nie ma.....dolecisz zawsze...
coś o tym wiem - kawał dobrej roboty...z pracami ziemnymi....

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.08.2015 22:10 przez remik76.)
03.08.2015 21:55
jaro323 Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 246
Reputacja: 7
Rumia
Dokładnie podobne miałem odczucia jak przedmówcy - trasy są bardziej wymagające, bardziej dzikie i wystrojone na naturalne..Oczywiście nie każdemu będzie się to podobało ale wszystkim nie da rady się dogodzić.
Na szczęście konstruktorzy tras na Srebrnej nie idą w kierunku superflow na którym byliśmy w ostatni weekend i odnoszę wrażenie że tenże niedługo będzie wyasfaltowany...
Przy planowaniu wyjazdów warto wziąć to pod uwagę i niestety lub stety jadąc z rodziną wybieram wariant Rychleby +Kouty a jadąc z ogarniającymi znajomymi na pewno zawitamy ponownie na Srebrną. Tym bardziej że niedaleko jest Dzikowiec i można te dwa miejsca połączyć razem odwiedzając je na jednym wyjeździe.

Wyprzedaz czesci rama naped amortyzaroy dampery korby manetki itd
03.08.2015 22:26
Moose Offline
Milczek
*

Liczba postów: 27
Wawa
Własnie wróciłem z SG z 3 dniowego wypadu. Tak mi sie spodobalo ze w poniedzialek rano zadzwonilem do fabryki i wziąłem urlop na żądanie :-)

Chwała twórcom za stworzenie tej miejscowki i niech dalej sie rozwija w tym kierunku.

Przed wyjazdem poczytałem troche w necie i najlepszy opis jest na blogu 1enduro (BTW blog jest swietny). NIc dodac, nic ujac tylko zapoznac sie z tym opisem to uniknie sie zdziwienia na miejscu.

Zrobiłem wszystkie trasy plus warianty po 2 razy i wiadomo OS zawsze jest troche asekuracyjny ale za 2 razem jest pure fun.

Super plusem miejscowki jest to ze jest malo znana przez co jest pusto. Przez wknd spotkalem w sumie ok 10 riderow (przy okazji pozdrowienia dla wszystkich :-)). W poniedzialek nikogo.

Samo miasteczko jest rowniez klimatyczne, tak wiec zachecam wszystkich do odwiedzenia tej miejscowki.

Ja ja wpisuje na stale do swojego kajetu
04.08.2015 18:32
poulwiel Offline
Milczek
*

Wrocław
Wybiera się ktoś w tą niedzielę? (2015-08-09)

Ja pewnie będę z kolegą
ale ze względu na mój stan (rozwalone działanie błędnika)
oraz umiejętności kolegi (zobaczymy co pokaże)
nie wiem czy pojeździmy coś innego niż A
czy też w ogóle nie przerzucimy się na trasy MTB Sudety.

Swoją drogą kolejny plus tej miejscówki to właśnie ta możliwość.
Jak jest moc - to lecimy Enduro,
a jak mocy brak to normalne szlaki :-)
06.08.2015 12:46
Wooyek Offline
1enduro.pl

Katowice
A propos alternatywnych tras Strefy MTB: jeździł ktoś po czerwonej pętli XC na wschód od Srebrnej Góry (w sensie że po drugiej stronie miasteczka)?

1enduro.pl
06.08.2015 14:09
wojtas7 Offline
Rozmowny
**

Wrocław
(06.08.2015 12:46)poulwiel napisał(a):  nie wiem czy pojeździmy coś innego niż A
czy też w ogóle nie przerzucimy się na trasy MTB Sudety.

- w moim odczuciu nie ma tak że A jest łatwe a B i C trudne. Na wszystkich są trudne elementy wszystko zależy raczej od prędkości i tego czy omijasz hopy
- trasy MTB Sudety ze Srebrnej polecam czerwony szlak pieszy do Przełęczy Jugowskiej i z powrotem po śladach.
07.08.2015 09:58
wojtas7 Offline
Rozmowny
**

Wrocław
(06.08.2015 14:09)Wooyek napisał(a):  A propos alternatywnych tras Strefy MTB: jeździł ktoś po czerwonej pętli XC na wschód od Srebrnej Góry (w sensie że po drugiej stronie miasteczka)?

Piotrek K. mówił że są zarośnięte. Jest jeszcze żółty. W sumie mozna by spróbować nastepnym razem ;-)

http://www.strefamtbsudety.pl/wp-content...sowie2.jpg

Fajne odcinki są podobno dojazd od południa do Barda i od Barda do Srebrnej - Challenge tamtędy idzie. Tylko kiedy znaleźć czas żeby to wszystko objechać? ;-)

Ciekawi mnie też zielony wokół Mieroszowa - jest trudny? http://www.strefamtbsudety.pl/wp-content...owie12.jpg
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.08.2015 07:24 przez wojtas7.)
09.08.2015 07:23
bionikonik Offline
Milczek
*

Liczba postów: 91
Sokołowsko
Całej pentli nigdy nie jechałem ale wszędze gdzie jechałem tym zielonym wokól mieroszowa to prosty szlak raczej niewymagające xc prawdopodobnie przy grannicy robi się trudniejszy ale nie miałem okazji tam pojechać

PS
Jakbyś chciał pojeździć w mieroszowie to chętnie bym pojeździł z tobą Smile

Całej pentli nigdy nie jechałem ale wszędze gdzie jechałem tym zielonym wokól mieroszowa to prosty szlak raczej niewymagające xc

PS
Jakbyś chciał pojeździć w mieroszowie to chętnie bym pojeździł z tobą Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.08.2015 22:43 przez bionikonik.)
11.08.2015 22:38
piotrkurczab Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 17
Srebrna Góra
"Już za 5 dni wieszamy projekt na platformie Polak potrafi, dzięki zebranej kasie rozbudujemy trasy czarne, a najdłuższy zjazd będzie miał prawie 8 km Smile"

Zapraszamy do udziału !!!

Każda pomoc się liczy Wink
https://www.facebook.com/srebrnagoramtb
29.08.2015 11:09
hermanstopek Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 120
Reputacja: 2
Wrocław
Od piątku po 15:30 jestem do dyspozycji. Dziś skandaliczne ogniskowe obżarstwo i piwkowanie w Górnej Bielawie. Jutro planuje tą swawolę odpokutować w Srebrnej od 9:00 - 10:00 do odcięcia prądu.
29.08.2015 17:25
maulak Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 1
Zabrze
Elegancko, macie moje wsparcie!
31.08.2015 11:19
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości