Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaski, zbroje, ochraniacze
Autor Wiadomość
semow Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 235
Reputacja: 7
Kraków
RE: Kaski, zbroje, ochraniacze
[Obrazek: P1120900.JPG]

[Obrazek: P1120901.JPG]

[Obrazek: P1120903.JPG]

[Obrazek: P1120905.JPG]

Cóż, kleju nie widać...

Przy okazji zważyłem - 370 g.

flickr | wertykalnie
greenpitch
21.06.2016 11:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KuzynPit Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 3
Reputacja: 0
Olkusz
No to jednak nie dziwne dlaczego jest taki tani. Z tego co się dowiedziałem niby technologia in-mold jest bardziej wytrzymalsza. Szukam czegoś właśnie kompromisowego ale z ochroną potylicy. Choć chyba w tej kwestii nie ma co oszczędzać. Dzięki za foty!
21.06.2016 11:26
semow Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 235
Reputacja: 7
Kraków
Na pewno in-mold pozwala na zastosowanie cieńszej skorupy i zejście z wagi przy zachowaniu wytrzymałości wymaganej CE. Oni tu coś piszą o "hard shell technology" i to co się rzuca w oczy to przede wszystkim grubsza skorupa niż w lekkich kaskach.

flickr | wertykalnie
greenpitch
21.06.2016 12:02
ghost Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 163
Reputacja: 2

Ten Author CREEK jest teraz w promocji​ w centrumrowerowe.pl za 107zl. Jak wam się spisuje ten kask?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.04.2017 15:40 przez ghost.)
15.04.2017 15:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Alo Offline
Milczek
*

Liczba postów: 24
Bolesławiec
A'propos ochraniaczy - miał ktoś do czynienia z taniutkim wynalazkiem KRK MAROU V2? Wygląda to licho, ale jest kilka opinie, że dają radę. do tego można dokupić nakładkę na piszczele. Jako rozwiązanie "na w razie czego" na singlach czy małym AGD?
21.04.2017 08:36
Wooyek Offline
1enduro.pl

Liczba postów: 3,103
Reputacja: 73
Katowice
Trochę bez sensu, jak parę dych drożej możesz kupić coś z porządną wkładką: http://rowerowy.com/sklep/ubrania-buty-o...-flow-knee

1enduro.pl
21.04.2017 09:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Alo Offline
Milczek
*

Liczba postów: 24
Bolesławiec
(21.04.2017 09:12)Wooyek napisał(a):  Trochę bez sensu, jak parę dych drożej możesz kupić coś z porządną wkładką: http://rowerowy.com/sklep/ubrania-buty-o...-flow-knee

Patrzyłem na tego X-Factor - boki kolana takie gołe trochę. Zastanawiam się nad wersją EVO II, albo póść po bandzie i IXS Flow albo Dainese Trail Skin Guard. Wszystkie trzy mają atest przynajmniej, dobre opinie, zwłaszcza te zagramaniczne na zagramanicznych stronkach i testach. Z drugiej strony - niezbyt często mi potrzebne, ale wystarczy raz nie mieć, kiedy trzeba i ....
Rzadko używane z kolei dożywotnio powinny być :-)
Zadziwiające, jak z wiekiem człowiek spowalnia jazdę na wszelkich sprzętach i pojazdach jednocześnie starając się podnieść poziom swojego bezpieczeństwa, syndrom jakiś, SKS ? ;-)
21.04.2017 10:05
sirdaniel Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 485
Reputacja: 11
Kielce
Z wiekiem dochodzą jeszcze czynniki nieobecne za młodu, do tego regeneracja po kontuzji trwa miesiącami, a nie dniami Smile
Kiedyś za dziecka upierałem się, że nie będę jeździł w kasku, po co rękawiczki, z czasem po co ochraniacze.
Tylko prawda jest taka, że teraz jeździ się dużo szybciej i agresywniej niż kiedyś i niestety albo stety wymusza to niejako dodatkową ochronę naszego jestestwa, żeby na starość zachować jakiś poziom ruchliwości Wink
Swego czasu jeździłem w twardych skorupach, wkurzyłem się, bo sztywne, upierdliwe, itd. i zmieniłem na te modne obecnie miękkie. Po paru stłuczkach z kamulcami i drzewami jak szybko założyłem miękkie, tak szybko przeprosiłem się z twardymi plastikami Smile
21.04.2017 13:14
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości