Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Serducho - szybkie męczenie
Autor Wiadomość
Da__FreaK Offline
Gaduła

Liczba postów: 530
Reputacja: 4
wkrótce Cisiec / Beskidy
Serducho - szybkie męczenie
Od czasów szkoły średniej moje zdrowie pomimo że staram się być aktywny ( rower, siatkowka, bieganie ) nie pozwala mi na takie efekty jak bym chciał. Widać to szczególnie na podjazdach bo bardzo szybko się męcze. Po prostu, odcina mi tlen Undecided
Na komisji wojskowej ( generała nie wzięli do woja Big Grin ) lekarz coś wysłuchał w serduchu - fachowo nazywa się to Zespół Barlowa (zespół wypadania płatków zastawki dwudzielnej )
Lekarz zabronił mi, ekstremalnie się męczyć. Poczytałem conieco o tym i faktycznie, może to być przyczyna szybkiego męczenia się ( szczególnie podjazdy ) Poza tym jakoś żyje Big Grin Ale wkurza to, ze pomimo kondycji jade jak ostatnia łajza ...
Teraz pytanko: Czy ktoś z Was ma coś takiego ? Taką wade serca i ma podobnie do moich objawów zmęczeniowych ? Smile

http://www.piotrtelega.com
02.09.2014 15:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jerzy_MTB Offline
wysokogórskie xc

Liczba postów: 7,998
Reputacja: 45
-
RE: Serducho - szybkie męczenie
Ja miałem jakąś wadę niedomykalność jakiejś zastawki czy jakoś tak, ale dawno się nie badałem Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.09.2014 18:15 przez Jerzy_MTB.)
02.09.2014 18:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
yoonior Offline
G3Riders.com

Liczba postów: 957
Reputacja: 17
Kraków
PFO może dawać takie objawy.

Junior
G3Riders.org
03.09.2014 11:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pmarek Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Poznań
Polecam zrobić test wysiłkowy, naprawdę warto.
12.09.2014 11:17
adhed Offline
Milczek
*

Liczba postów: 97
Reputacja: 1
Wrocław/Gryfów
Ja bym nie lekceważył, a tutaj na forum raczej nikt Ci nie pomoże. Jeśli serio masz jakąś wadę i będziesz mimo to bardzo intensywnie się męczył, to może się to kiedyś źle skończyć - warto się przebadać.
15.09.2014 20:04
serkoff Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 1
Katowice
badaj się. ja teraz muszę iść też na wysiłkowe bo odkąd więcej się ruszam - codzienne biegi, plus ostro rower i cierpnie mi lewa ręka, mrowienie w dłoni, wydaje się być zimniejsza od prawej. martwię się że to może być coś od serca :/
18.09.2014 11:54
Padre Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 218
Reputacja: 2
Krakow
(02.09.2014 15:41)Da__FreaK napisał(a):  Od czasów szkoły średniej moje zdrowie pomimo że staram się być aktywny ( rower, siatkowka, bieganie ) nie pozwala mi na takie efekty jak bym chciał. Widać to szczególnie na podjazdach bo bardzo szybko się męcze. Po prostu, odcina mi tlen Undecided
Na komisji wojskowej ( generała nie wzięli do woja Big Grin ) lekarz coś wysłuchał w serduchu - fachowo nazywa się to Zespół Barlowa (zespół wypadania płatków zastawki dwudzielnej )
Lekarz zabronił mi, ekstremalnie się męczyć. Poczytałem conieco o tym i faktycznie, może to być przyczyna szybkiego męczenia się ( szczególnie podjazdy ) Poza tym jakoś żyje Big Grin Ale wkurza to, ze pomimo kondycji jade jak ostatnia łajza ...
Teraz pytanko: Czy ktoś z Was ma coś takiego ? Taką wade serca i ma podobnie do moich objawów zmęczeniowych ? Smile

Nie bagatelizuj tego. Kolega, z którym grywam w piłkę bagatelizował aż do momentu, w którym go reanimowano. Skończyło się dobrze, ma teraz rozrusznik serca ale było blisko...

Sprzedam Ibis Mojo HD
24.09.2014 11:58
Gerard Offline
SC Nomad Fanatic

Liczba postów: 1,067
Reputacja: 5
Łaskarzew
Miałem to samo... Tyle że na wiosnę przechodziło, a powracało w granicach listopada i utrzymywało się przez całą zimę...
Przeszło samo

SANTA CRUZ V10 CARBON
31.10.2014 14:02
mistermvp Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 185

Ja co prawda nie mam wady serca, ale też szybko się męczę. Tematu serca nie można lekceważyć, gdyż może skończyć się to nawet zawałem. Wiadomo, szybka jazda rowerem to głównie mocne serce.
06.03.2017 22:05
pszemoo Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 3

Przyczyn "szybkiego męczenia" może być mnóstwo. Proponuję na początek zrobić podstawowe badania krwi i pójść do dobrego lekarza z wynikami i ustalić co zrobić dalej (np. echo serca, próba wysiłkowa).

Tapatalk...pszemoo
06.03.2017 22:44
sirdaniel Offline
Gaduła

Liczba postów: 552
Reputacja: 11
Kielce
Echo prawie nic ci nie powie. Jak już to Doppler i Holter 24-godzinny, 8 czy 16 kanałowy, już nie pamiętam. Do tego pełne badania krwi. Ale jak masz walniętą zastawkę, to nawet treningiem cudów nie zdziałasz. Jak się nie domyka to tak zostanie i trzeba się pogodzić i jeździć tak żeby nie pedałować u św. Piotra pod bramą.

Zeszłego roku w grudniu po sezonie, po miesiącu przerwy wróciłem ostro do treningów żeby była forma na wiosnę. Też odcinkę tlenową zwalałem na brak kondycji, brak dobrego treningu kardio i oporowego. To się wziąłem do roboty. Nie powiem, siły przybyło, masa, itd., ale skończyło się na SOR'ze :|
Obudziłem się rano i dyszałem jak pies po ganianiu owiec. Ciśnienie 160/100, puls ponad 100. Do gabinetu wszedłem, ale już na salę zawieźli mnie na wózku.... Poleżałem pół dnia z kroplówką, wróciłem do życia i świadomości. Wszystkie badania jakie można było zrobić. Wszystko ok, zero błędów. Do dzisiaj nie wiem co było przyczyną. Lekarze karpik i tyle.
Teraz dbam o poziom magnezu i potasu, popijam głóg z hibiskusem, ćwiczę spokojniej (rekreacyjnie) i cóż powiedzieć. Odcina tlen rzadko. Jeżdżę dalej i szybciej. Prędzej wypalam mięśnie niż brakuje mi tlenu.

Z drętwieniem ręki u mnie jest kwestia nerwów. Odkąd "urosłem", parę urazów było, szczególnie ścięgna łokcia (zluzowałem mięsień przy opuszczaniu), gdzieś coś nie działa i drętwieje. Jedyne co zostaje to układanie ręki tak żeby nie przyczyniać się do drętwienia. Pomaga akupunktura. Idę 1-2 razy do roku i mam spokój na cały sezon. Chyba, że gdzieś przegnę.
07.03.2017 11:11
pszemoo Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 3

@sirdaniel nie obraź się ale gadasz głupoty. Jeżeli echo jest badaniem które mało wnosi, to przepraszam jakie badanie proponujesz w celu oceny budowy mięśnia sercowego i aparatu zastawkowego?? Tomografię?? Rezonans??
Echo jest nieinwazyjnym badaniem i pokazuje naprawdę dużo, m.in. grubość mięśnia lewej komory (przerost może sugerować np. nadciśnienie tętnicze), wady zastawkowe - "na słuchawkę" to można postawić podejrzenie wady, ale do jej oceny służy właśnie to badanie.

Czy po Twoim zdarzeniu miałeś robione badanie echo i badania pod obciążeniem (np.próba wysiłkowa?

Tapatalk...pszemoo
08.03.2017 11:57
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości