Ankieta: Wybierajta
1. Kaiser i Tadek
2. Tadek
3. Podjeżdżam na zjeździe
4. Stachu kombinuje
5. Stachu jedzie
6. Kask nad chmurami
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pHarry
Autor Wiadomość
pHarry Offline
Podpułkownik Moderacji

Liczba postów: 3,695
Reputacja: 35
Pieniny
pHarry
Uu, już po czasie! Może wybaczą, Alexandra namieszała na łączach Smile

1. Kaiser i Tadek ostro ciągną pod Lubań:
[Obrazek: 141102-3KaiserTadek.jpg]
<duże>

-------------------------

2. Mina na singlach nietęga, bo to dopiero co było niby lądowanie a tu od razu trza pakować się w wąwóz pełen liści, nie wiadomo co za zakrętem a tak w ogóle to zapomniało się okularów:
[Obrazek: 141102-7Tadek.jpg]
<duże>

3. Ja to ino podjeżdżam, nawet na ulubionym zjeździe z Przehyby do Rytra:
[Obrazek: 141111-25JaNiebieski.jpg]
<duże>

4. Kombinacje na tymże niebieskim. Kask na plecach bo to akurat na podjeździe:
[Obrazek: 141111-20StachKlodaNiebieski.jpg]
<duże>

5. Sam koniec zjazdu do Obidzy, Kaiserowski taki:
[Obrazek: 141115-08StachObidza.jpg]
<duże>

6. Kask gdzieś między Radziejową a Tatrami:
[Obrazek: 141130-24RadziejowaFenomen.jpg]
<duże>

PS. Jak wielu wydawało mi się, że miałem słaby rok na takie foty. Ale nie, słabe było tylko 11 miesięcy! Wszystkie powyższe ustrzelone zostały w listopadzie. To był chyba najlepszy ten miesiąc od kiedy pamiętam. A niektórzy to już kończyli sezon Smile

http://picasaweb.google.com/pppHarry
13.12.2014 01:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pasieczkin Offline
Gaduła

Liczba postów: 2,468
Reputacja: 27
KRK - Myślenice - Kasinka
RE: pHarry
oj jak ja dawo Tadka nie widziałem :-) - fajne fotki

--> SantaClub.pl
--> BIKEHOLICY
13.12.2014 07:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hermanstopek Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 120
Reputacja: 2
Wrocław
3. Szkoda , że na obrazku 2 brak owego liściastego wąwozu i zakrętu.
13.12.2014 13:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pHarry Offline
Podpułkownik Moderacji

Pieniny
Hej Herman, głosujemy w ankiecie u góry. Głos w poście się nie liczy.

13.12.2014 23:51
hermanstopek Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 120
Reputacja: 2
Wrocław
To się wie. Niestety mam jakąś blokadę konta, posty mogę wysyłać, ale głosować już nie za bardzo.
14.12.2014 10:29
Polii Offline
Milczek
*

Liczba postów: 32
Reputacja: 0
Dąbrowa Górnicza
Fotki fajne, coś się na nich dzieje, fajne kadry ale ostrość i jakość gdzieś uciekły. Smile
14.12.2014 17:02
Ojciec77 Offline
...gram lansu...

Liczba postów: 1,617
Reputacja: 18
Kraków
Bierz poprawkę na to, że o tym ze pharry robi zdjęcia komórą i więcej choćby się nie wiadomo jak starał już nie wyciśnie...

Trochę o mnie...
http://ojciec77.blog.pl/
Ojciec77 na FB...
https://www.facebook.com/ojciec77
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.12.2014 03:01 przez pHarry.)
15.12.2014 01:23
Polii Offline
Milczek
*

Dąbrowa Górnicza
Biorę pod uwagę Smile dlatego piszę że fotki super a jakość słabsza. Telefon to telefon.
15.12.2014 19:51
pHarry Offline
Podpułkownik Moderacji

Pieniny
Wiadomo, że komórka ma swoje ograniczenia. Tak samo jak kapitalne zalety Smile

Jeśli chodzi o ostrość, to sam celowo ją usuwam w obróbce. Używając dwóch różnych metod odszumiania i nieco zmiękczającego filtra przy pomniejszaniu. Robię tak, bo coraz bardziej mi przeszkadzają niefajne przeostrzenia. Telefon ma dużą głębię ostrości, nic nie poradzimy. W dodatku mój model na głupi software, który np strasznie podciąga niektóre krzaki. Można to zobaczyć w moich starszych galeriach z tego sprzętu, czyli w <tej> i w późniejszych.

Ale czy ostrość ocenialiście w dużym (wynikowym z obróbki) rozmiarze? Specjalnie dodałem tam takie linki. Na zdjęciach wiszących bezpośrednio na tej forumowej stronie to może nie mieć sensu, bo Picasa wmieszała tu swoje trzy grosze. Już nie mówiąc o wersjach, które się właśnie pojawiły w finale konkursu. Ze względu na mały rozmiar i silną kompresję to tam jest jakaś tragedia. Hej Polii, najlepiej podaj w którym miejscu na której focie dostrzegasz brak ostrości - zobaczę jak to wyglądało na oryginale i najwyżej wkleję jego fragment do wglądu.

Proszę też konstruktywną krytykę. Napisać "słaba komórkowa jakość" to każdy potrafi. Określcie dokładnie co i gdzie niedomaga. Może mnie w końcu ktoś przekona, żeby wozić aparat Smile

18.12.2014 03:01
Promyk Offline
Milczek
*

Liczba postów: 74
Reputacja: 1
Lubań
Ten ostatni ma ładny krajobraz i te chmurki... Tylko ten kask coś mi się źle kojarzy... tak z tymi przy drodze na krzyżu Sad
18.12.2014 16:22
Ojciec77 Offline
...gram lansu...

Liczba postów: 1,617
Reputacja: 18
Kraków
(18.12.2014 03:01)pHarry napisał(a):  Wiadomo, że komórka ma swoje ograniczenia. Tak samo jak kapitalne zalety Smile

Tz jakie oprócz tych wynikających z wielkości? Bo, że mała, lekka i pod ręką ale coś jeszcze?

Trochę o mnie...
http://ojciec77.blog.pl/
Ojciec77 na FB...
https://www.facebook.com/ojciec77
18.12.2014 18:33
Polii Offline
Milczek
*

Dąbrowa Górnicza
OK.

Pierwsze jest mało ostre i nic na to nie poradzisz. Komórka
Drugie tak samo nie jest ostre choć jak na komórkę to gość na rowerze jest całkiem ostry. Rozumiem że ostrość w tle daje poczucie ruchu bikera. Fajna fotka ale to tylko komórka. 3 ,4 i 5 jak na komórkę bardzo dobre. Szóste to brak światła i wyszło ziarno. I też jak na komórkę całkiem nieźle ale ogólnie słabe. Nie wiem czemu nie wozisz ze sobą lustra. Jak widzę te fotki to spokojnie masz czas żeby się zatrzymać, wygrzebać aparat z plecaka i strzelać foty. Ja prawie zawsze jeżdżę z lustrem. Wiem jest mało poręczne, waży, trzeba się babrać z wyciąganiem i pakowaniem ale coś za coś.

pozdro. Ważne że Ci się chce. Smile
18.12.2014 21:42
pHarry Offline
Podpułkownik Moderacji

Pieniny
Właśnie, że nie ma czasu. Połowy z powyższych zdjęć by nie było, gdyby nie to, że telefon jest zawsze pod ręką. Za wyjątkiem Stacha, chłopakom się nie chce pozować, ani nawet zatrzymywać na foty.

1. Pisałem już, że brak ostrości jest głównie wynikiem mojej obróbki (mojego gustu) a nie sprzętu. Proszę <tu jest> wycięty fragment z oryginału tej foty. Może trzeba rozjaśnić, ale widać, że jest tam w miarę ostrość. A przy redukcji z rozmiaru 12MPx (zazwyczaj używam 4-krotnej) można jeszcze użyć filtra wyostrzającego (np Lanczos). No ale mi się właśnie to coraz bardziej nie podoba.

No dobra, jest w tej ostrości pewna racja. Telefon sam z siebie nieco kuleje i podciąga to później softwarem. A temu algorytmowi najbardziej pasują różne takie krzaki, trawy, liście czy kamienie (i inne tego typu wzory) i na nich działa najmocniej. To mi właśnie nie pasuje.

2. Rozmycie tła jest jak najbardziej naturalne - wynikło z poruszającej się ręki w czasie strzału. I bardzo mi się efekt podoba. Dziwne trochę, że nie ma tam smug liniowych, jakoś tak siadło. Nie używałem tam żadnej obróbki strefowej, zresztą w żadnym z powyższych zdjęć też nie. W nr 3 bardzo się o to prosiło, żeby usunąć żółtawy poblask z kamieni w prawym dolnym rogu (całościowo nie dało rady, bo drzewa nie wytrzymałyby już więcej niebieskiego) ale jakoś się powstrzymałem Smile

6. Rzeczywiście jest mocno niedoświetlona. A była jeszcze bardziej niż powyżej widać. <Tutaj> pomniejszony oryginał. Miałem do wyboru kilka strzałów z tego miejsca z różną ekspozycją no i wybrałem jeden z ciemniejszych. Oczywiście po to, żeby uniknąć białego przepalenia na słońcu. Bardzo często stosuję ten myk, nie lubię mocnych świateł. W przypadku tej komórki idzie w obróbce dużo wydobyć z głębokich cieni (w przeciwieństwie do starej komórki SE K800i).

(18.12.2014 16:22)Promyk napisał(a):  Ten ostatni ma ładny krajobraz i te chmurki... Tylko ten kask coś mi się źle kojarzy... tak z tymi przy drodze na krzyżu Sad

A to ciekawe skojarzenie! Przywołałeś jakieś stare wspomnienia, sam bym na to nie wpadł Smile

(18.12.2014 18:33)Ojciec77 napisał(a):  
(18.12.2014 03:01)pHarry napisał(a):  Wiadomo, że komórka ma swoje ograniczenia. Tak samo jak kapitalne zalety Smile
Tz jakie oprócz tych wynikających z wielkości? Bo, że mała, lekka i pod ręką ale coś jeszcze?

No wymieniłeś najważniejsze. To "pod ręką" można by rozwinąć. W czasie jazdy mam ją przy kierownicy - łatwo dobyć, również w czasie jazdy - choć to głównie na szosie, przyznaję. No i telefon cały czas jest na podorędziu, aparatu można po prostu nie mieć przy sobie, czy to na tripie czy w innej sytuacji. Jest jeszcze taki powód, że wożąc aparat i tak telefon też muszę. I jeszcze pilnować stanu naładowania obydwu. To już zamiast aparatu wolę mieć zapasową baterię do komórki. Strasznie mała jest Smile

21.12.2014 01:07
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości