Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie w góry
Autor Wiadomość
dawsup Offline
Milczek
*

Liczba postów: 66
Reputacja: 0
Kielce
Gdzie w góry
Gdzie można zacząć przygodę z jazdą po górach? Chodzi mi o całodniowe wycieczki , pierwsze zjazdy, ale żebym wydolnościowo też podołał. Jestem z Kielc także na poziomie Gór Świętokrzyskich . Najlepiej konkretną miejscowość bym prosił . Tak żeby na weekend pojechać. Z góry dzięki
28.02.2015 18:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
cynamon Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 279
Reputacja: 6
Beskid Niski
RE: Gdzie w góry
Przykłady miejscowości: Rabka, Kluszkowce, Szczawnica, Zakopane, Krynica Zdrój, Piwniczna Zdrój, Wierchomla, Koninki, Rytro, itd.
Pasma górskie: Gorce, Pieniny, Beskid Wyspowy, Beskid Sądecki, Bieszczady, Beskid Niski
28.02.2015 21:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
solar21 Offline
blurp

Liczba postów: 678
Reputacja: 20
Łódź
(28.02.2015 18:02)dawsup napisał(a):  Gdzie można zacząć przygodę z jazdą po górach? Chodzi mi o całodniowe wycieczki , pierwsze zjazdy, ale żebym wydolnościowo też podołał. Jestem z Kielc także na poziomie Gór Świętokrzyskich . Najlepiej konkretną miejscowość bym prosił . Tak żeby na weekend pojechać. Z góry dzięki

Ja zacząłem góry od Wisły. Moim zdaniem Wisła, Szczyrk, Brenna, Ustroń są o tyle dobre, że łatwo można wyznaczyć sporo kółek po szlakach i łatwo je zmodyfikować w zależności od pogody czy kondycji. Trzeba tylko poczytać, żeby nie wbić się na początek w jakieś trudniejsze miejsca, bo mimo wszystko, to trudniejsze góry w porównaniu z np. Sądeckim. Jeśli jednak jeździłeś po Świętokrzyskich i nie sprowadzałeś z Łysicy, będzie spoko. Smile
Plusem jest wyciąg w np. Szczyrku czy Ustroniu, co oszczędza pierwsze 1,5-2,5 h zdobywania wysokości, choć później podjazdów nie zabraknie.
Po Pieninach jeździć nie wolno, pozostają Małe Pieniny i Pasmo Przehyby, ale Szczawnica (najbadziewniejsze noclegi, na jakie trafiałem Smile )/Jaworki polecam. Wyspowy średnio przypadł mi do gustu, bo mocno binarny - porozrzucane pojedyncze góry, w górę najczęściej wypych, a potem nie za długi choć niezły zjazd i o nowa...
Beskid Sądecki łatwiejszy niż Śląski, więc Rytro/Piwniczna/Wierchomla całkiem OK, choć mniej możliwości kółek niż w Śląskim.
Gorce też fajne, choć do objechania w 2-3 dni.
Bardzo fajne i nie za trudne technicznie są jeszcze okolice Śnieżnika - Stronie Śląskie/Międzygórze.
Dość lajtowe, ale piękne są Góry Izerskie. Ale lajtowe. Dodatkowo w tamtych okolicach masz Single pod Smrekiem akurat na początkowe jazdy po górach.
Przykładowe kółka masz na mojej stronie.

http://www.solar.blurp.org
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.03.2015 13:11 przez solar21.)
01.03.2015 13:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomson Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 18
Warszawa/Sanok
A ja polecam Bieszczady: Sanok, Komańcza , Ciśna, Baligród, Ustrzyki Dolne itp i związane z nimi zajebi... szlakiBig Grin
01.03.2015 14:00
dawsup Offline
Milczek
*

Kielce
Dzieki. Duzo informacji do analizy . Te wyciagi inetresujace Smile
01.03.2015 21:31
Wujekdodh Offline
wuj

Liczba postów: 1,198
Reputacja: 31
Starachowice/Kraków
(28.02.2015 18:02)dawsup napisał(a):  Jestem z Kielc

To może zacznij od okolic Kielc?
01.03.2015 21:53
dawsup Offline
Milczek
*

Kielce
No to jeżdżę ale chciałbym coś dłużej w dół niż 2-3 min Smile . Jakieś propozycje?
01.03.2015 22:15
Wujekdodh Offline
wuj

Liczba postów: 1,198
Reputacja: 31
Starachowice/Kraków
Ja preferuję Jeleniowską, Szczytniak i góry z "Ł" na przedzie, bo mam do nich najbliżej ze Starachowic. Popytaj forumowicza o ksywie Vacq, on zdaje się ogarnia trasy bliżej Kielc.

I pamiętaj, że dłuższy zjazd wiąże się z jeszcze dłuższym podjazdem, wypychem, albo nawet wnoszeniem.

EDIT: zerknij tu: http://emtb.pl/forumo/showthread.php?tid...tokrzyskie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.03.2015 22:31 przez Wujekdodh.)
01.03.2015 22:26
versus 1725 Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 179
Reputacja: 5
Kraków
Trzeba dla przykładu uderzyć do takiej miejscowości jak Szczawa na pograniczu Gorców i Wyspowego. Pobliski rejon Mogielicy otoczony jest dobrymi drogami, którymi dość wysoko bez spiny da się wjechać. Z samego szczytu miejsc na zjazd do wyboru do koloru. W pobliżu też jest Jasień.

Po drugiej stronie Gorce gdzie już prawie na sam Gorc można wjechać drogą. Z niego kilka opcji zjazdu do Ochotnicy. Tutaj pętlę można domknąć przez drogę na przeł Młynne i w dól do Kamienicy.
09.03.2015 21:09
tuarrez Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 1
Kraków
Świetna trasa, dzięki Ci kolego za udostępnienie jej Wink na 100% ją przetestuję!
10.03.2015 13:48
dr_dave Offline
Milczek
*

Liczba postów: 57

(28.02.2015 18:02)dawsup napisał(a):  Gdzie można zacząć przygodę z jazdą po górach? Chodzi mi o całodniowe wycieczki , pierwsze zjazdy, ale żebym wydolnościowo też podołał. Jestem z Kielc także na poziomie Gór Świętokrzyskich . Najlepiej konkretną miejscowość bym prosił . Tak żeby na weekend pojechać. Z góry dzięki
No i jak? Ruszyłeś gdzieś?
19.12.2015 20:30
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości