Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 głosów - 4 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Wrocław Zach.][Las Wojnowicki - "Stara Cegielnia"] singlowe os dla początkujących
Autor Wiadomość
Groszek6 Offline
Milczek
*

Liczba postów: 32
Reputacja: 3
Wrocław
RE: [Wrocław Zach.][Las Wojnowicki - "Stara Cegielnia"] singlowe os dla poc...
Dziś i ja z kumplem objechałem część tego lasku , mimo że prawie płasko to zabić się można Big Grin
Zjeżdżając z małej górki zauważyłem hopę ... podjarany pierwszym w życiu skokiem zaliczyłem piękną glebę Wink Ważne że rower cały ! Big Grin
[Obrazek: 11158187_10206506867376334_433131086_n.jpg]
20.04.2015 19:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Promyk Offline
Milczek
*

Liczba postów: 65
Reputacja: 1
Lubań
Dzisiaj się tam wybieram z żoną i moimi smykami. Startujemy w Mrozowie pewnie około 13. Mam nadzieję, że się nie pogubimy, bo zerkanie co chwilę w telefon odbiera sporo frajdy.
02.05.2015 07:23
hermanstopek Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 120
Reputacja: 2
Wrocław
RE: [Wrocław Zach.][Las Wojnowicki - "Stara Cegielnia"] singlowe os dla początkujących
Dziś wybrałem się na rekonesans po wojnowickich singlach z duszą na ramieniu. Z powodu poważnego kłopotu zdrowotnego w rodzinie, chyba z pół roku tam nie byłem, ne miałem do tego głowy, więc obawa w jakim stanie "oesy" zastanę była spora. Okazało się, że ktoś inny fajnie "ogarnął" traski z liści i gałęzi. Niech MU Bóg w dzieciach wynagrodzi.
07.02.2016 22:41
Darooo Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 14
Reputacja: 0
Wrocław
RE: [Wrocław Zach.][Las Wojnowicki - "Stara Cegielnia"] singlowe os dla początkujących
...amen Smile
Byłem tam wczoraj w okolicy Brzezinki Średzkiej. Fakt ścieżki są dobrze "ogarnięte" jedynie w kilku miejscach prowadzona jest wycinka drzew albo usuwane są wiatrołomy tak czy inaczej miejscami kilka ścieżek jest nie przejezdnych jednak da się to szybko przejść, odnaleźć ścieżkę i pocisnąć dalej.
Mam tylko jedną uwagę dotyczącą wycinanych na ścieżkach młodych pędów drzew. Wydaje mi się, że dla bezpieczeństwa powinny być "uciachane" do samej ziemi a nie wystawać około 5-10 cm ponad grunt będąc tylko pomazanymi fluo farbą. Stanowią one niepotrzebne zagrożenie w razie upadku. Wystarczy, że bywa się poobijanym i poobdzieranym po rowerowych wypadach i szkoda by było być też dźgniętym... Wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.03.2016 15:10 przez Darooo.)
15.03.2016 15:05
Marecki Offline
Milczek
*

Liczba postów: 82
Reputacja: 4
Twierdza Wrocław
Pany, a nie wiecie przypadkiem czy polna droga z Lasu Mokrzańskiego do Wojnowic przejezdna (odcinek gliniany przez pole, szlak Via Regia ) ?
15.03.2016 16:56
hermanstopek Offline
Rozmowny
**

Wrocław
Darooo napisał(a):...amen Smile
Byłem tam wczoraj w okolicy Brzezinki Średzkiej. Fakt ścieżki są dobrze "ogarnięte" jedynie w kilku miejscach prowadzona jest wycinka drzew albo usuwane są wiatrołomy tak czy inaczej miejscami kilka ścieżek jest nie przejezdnych jednak da się to szybko przejść, odnaleźć ścieżkę i pocisnąć dalej.
Mam tylko jedną uwagę dotyczącą wycinanych na ścieżkach młodych pędów drzew. Wydaje mi się, że dla bezpieczeństwa powinny być "uciachane" do samej ziemi a nie wystawać około 5-10 cm ponad grunt będąc tylko pomazanymi fluo farbą. Stanowią one niepotrzebne zagrożenie w razie upadku.

Kurcze, toś mnie zmartwił tą wycinką, w którym to miejscu? Już raz trzeba było skorygować spory odcinek. Co do sprawy "konarków" to pewnym problemem jest podłoże (piachy Panie, ot co), sieć korzeni fajnie wzmacnia ścieżkę.
Marecki napisał(a):Pany, a nie wiecie przypadkiem czy polna droga z Lasu Mokrzańskiego do Wojnowic przejezdna (odcinek gliniany przez pole, szlak Via Regia ) ?

Dramatu nie ma, ale bezpieczniej pojechać polną drogą - tą bliżej torów kolejowych , przy okazji zaliczając mały "oesik" (patrz mapa osm, zawijas poprowadzony przez punkt wys.)
15.03.2016 20:13
Marecki Offline
Milczek
*

Twierdza Wrocław
No to spoko .Trzeba będzie zawitać w te rejony niebawem.
15.03.2016 20:31
Darooo Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 14
Wrocław
Ta wycinka jest na południe od Starej Cegielni tzn. jak wjedziesz na górkę przeciwległą do cegielni (bliskie okolice ul. Akacjowej) to na pierwszej krzyżówce kręcąc w lewo po paru chwilach dojedziesz singlem do wycinki a następnie do końca ścieżki przy ul. Kopernika. To właśnie prawie pod koniec ścieżki jest ta wycinka.

Co do korzeni leżących poziomo to dobrze że są. Tak jak napisałeś wzmacniają ścieżkę, a w dodatku dodają ciekawego charakteru ścieżce i ogólnie fajnie się na nich walczy o utrzymanie równowagi Wink Jednak chodzi mi konkretnie o wystające, zaostrzone pionowe kikuty młodych pędów drzew. Na tym szlaku prowadzącym do wycinki jest ich kilkanaście sztuk. Domyślam się, że nie jest to lekka robota ale jak by można było odkopać na głębokość max połowy szpadla taki pęd młodego drzewa i tam go uciąć to nie wzruszyło by nadmiernie ziemi a jazda była by bardziej beztroska Smile

Załączone pliki Miniatury

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.03.2016 21:22 przez Darooo.)
15.03.2016 21:14
hermanstopek Offline
Rozmowny
**

Wrocław
(15.03.2016 21:14)Darooo napisał(a):  Ta wycinka jest na południe od Starej Cegielni tzn. jak wjedziesz na górkę przeciwległą do cegielni (bliskie okolice ul. Akacjowej) to na pierwszej krzyżówce kręcąc w lewo po paru chwilach dojedziesz singlem do wycinki a następnie do końca ścieżki przy ul. Kopernika. To właśnie prawie pod koniec ścieżki jest ta wycinka.

Co do korzeni leżących poziomo to dobrze że są. Tak jak napisałeś wzmacniają ścieżkę, a w dodatku dodają ciekawego charakteru ścieżce i ogólnie fajnie się na nich walczy o utrzymanie równowagi Wink Jednak chodzi mi konkretnie o wystające, zaostrzone pionowe kikuty młodych pędów drzew. Na tym szlaku prowadzącym do wycinki jest ich kilkanaście sztuk. Domyślam się, że nie jest to lekka robota ale jak by można było odkopać na głębokość max połowy szpadla taki pęd młodego drzewa i tam go uciąć to nie wzruszyło by nadmiernie ziemi a jazda była by bardziej beztroska Smile

Jeżeli to jest ten odcinek, który prowadzi wzdłuż strumienia a finalnie wychodzi na przedłużeniu ul. M Kopernika, to tam nić nie było wycinane, nie jest to bowiem gęsto zalesiony teren, choć miejscami ciasno było (ale chyba już nie jest), również wykorzystałem ślady jakiegoś motocrossowca, który jak było mu za ciasno to drzewka bez pardonu łamał. Podejrzewam, że dla jednego z użytkowników ścieżki (rowerzysta, motocrrossowiec) traska była zbyt wymagająca (hahaha) więc wziął i wycharatał osiki.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.03.2016 22:54 przez hermanstopek.)
15.03.2016 22:40
uszek Offline
Milczek
*

Liczba postów: 29
Wrocław
Polecam z całego serca Wink Do tej pory najbardziej przypadły mi do gustu okolice Starej Cegielni... Prócz singli wyznaczonych jest tam parę "dzikich" zjazdów (dzikich dlatego, że nie są one oznaczone sprejowymi kropkami na drzewach Wink i chyba dlatego, że nie każdy by tam chyba zjechał co w wypadku przejazdu z rodziną jest istotne). Zabawy od cholery, zjazdy, podjazdy (dobry trening kondycyjny) Smile
16.03.2016 19:10
hermanstopek Offline
Rozmowny
**

Wrocław
uszek napisał(a):Polecam z całego serca Wink Do tej pory najbardziej przypadły mi do gustu okolice Starej Cegielni... Prócz singli wyznaczonych jest tam parę "dzikich" zjazdów (dzikich dlatego, że nie są one oznaczone sprejowymi kropkami na drzewach Wink i chyba dlatego, że nie każdy by tam chyba zjechał co w wypadku przejazdu z rodziną jest istotne).

Oj nie każdy, nie każdy, coś o tym wiem z autopsji. Rok temu ósemka z przedniego koła wyszła mi jak ta lala na jednym z tych zjazdów. Myślę, że Pomba mogła by spokojnie zrobić szkolonko 19 marca na Starej Cegielni a nie w Lasku Osobowickim.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.03.2016 21:22 przez hermanstopek.)
16.03.2016 21:22
Marecki Offline
Milczek
*

Twierdza Wrocław
hermanstopek napisał(a):Oj nie każdy, nie każdy, coś o tym wiem z autopsji. Rok temu ósemka z przedniego koła wyszła mi jak ta lala na jednym z tych zjazdów. Myślę, że Pomba mogła by spokojnie zrobić szkolonko 19 marca na Starej Cegielni a nie w Lasku Osobowickim.
Zgadzam się z przedmówcą....Cegielnia i Lasek to dwa odmienne światy. Niby takie nic..a jednak coś. Herman za akcje z łopatą duży szacun . Jak dla mnie to gościu bardzo dobrze wykorzystałeś warunki terenowe i w bliskich okolicach Wro ciężko o takie singielki.
16.03.2016 21:53
uszek Offline
Milczek
*

Liczba postów: 29
Wrocław
Siemanko Smile

Planuję jutro podjechać i chciałem zapytać czy był ktoś może ostatnimi czasy na Cegielni? Chodzi mi ogólnie o single czy dalej są oraz o ewentualne warunki tam panujące Wink W razie czego zdam jutro relację "jak było" Wink
27.01.2017 17:57
voidvoid Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 1
Wroclaw
(27.01.2017 17:57)uszek napisał(a):  Siemanko Smile

Planuję jutro podjechać i chciałem zapytać czy był ktoś może ostatnimi czasy na Cegielni? Chodzi mi ogólnie o single czy dalej są oraz o ewentualne warunki tam panujące Wink W razie czego zdam jutro relację "jak było" Wink

I jak było? Smile
12.03.2017 14:17
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości