RejestracjaOdpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Karkonosze] Zjazd z Przełęczy Okraj w stronę Kowar.
Autor Wiadomość
chemik Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 7
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 0
Polska
Post: #1
[Karkonosze] Zjazd z Przełęczy Okraj w stronę Kowar.
Dziwne, że tego zjazdu nikt jeszcze nie opisał. Jest to krótka pętla z epickim zjazdem z wykorzystaniem szlaków pieszych, konnych i tras narciarstwa biegowego.
Trasa zaczyna się na przełęczy Okraj w okolicach schroniska. Z asfaltu należy skręcić w lewo w kierunku szlaków na Czarną Kopę i dalej Śnieżkę. Początkowo to szeroka droga wysypana tłuczniem. Należy trzymać się szlaku zielonego, który po chwili skręca w prawo. Na początku jest deliktanie pod górkę. Potem już klasyczny zjazd. Jedziemy długo, aż do drewnianej wiaty po lewej stronie i strumienia przecinającego szlak. Tu odbijamy w prawo na żólty szlak pieszy. Poczatek szlaku jest zarośnięty wysoką trawą, ale po chwili już jest znacznie lepiej. Jedziemy tak długo aż dojedziemy do strumienia, który trzeba pokonać po wielkich głazach. Tu kończy się enduro-zjazd. Za nim rozpoczyna się szeroka szutrówka, którą należy pojechać w dół (w lewo). Dojeżdżamy do miejsca gdzie rozpoczyna się konny szlak niebieski i pomarańczony. Odtąd trzeba się wspinać. Trzymamy się tego pomarańczowego, którym dojedziemy bezproblemowo z powrotem na Przełęcz Okraj okrążając Wołową Górę.
Cały zjazd jest kamienisty, choc jest kilka sekcji korzennych. Odcinki kamieniste też są różne: są relatywnie małe kamienie, ale też "telewizory". W jedym miejscu należy zejść z roweru: to na takim betonowym mostku, gdzie należy uważać, gdyż za mostkiem jest wysoki uskok. Hardokorowcy przejadą po głazach z prawej strony (lecz zafajdają przy tym spodnie).
Mapka (zaznaczony tylko zjazd): http://www.cykloserver.cz/f/d016185835/

Powodzenia.

PS
Pętlę można połączyć z opisywaną tu w osobnym wątku trasą po Grzbiecie Lasockim: http://emtb.pl/forumo/showthread.php?tid=16991


Załączone pliki Miniatury
   
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.07.2015 12:25 przez chemik.)
27.07.2015 12:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości