Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jajo HCC COMPONENTS i nie ma Lipy ...
Autor Wiadomość
pHarry Offline
Podpułkownik Moderacji

Liczba postów: 3,695
Reputacja: 35
Pieniny
RE: jajo HCC COMPONENTS i nie ma Lipy ...
Zostały już tylko z cyjankiem Smile

http://picasaweb.google.com/pppHarry
09.09.2015 18:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kasha Offline
like a boss

Liczba postów: 2,748
Reputacja: 17
Kraków
(03.09.2015 20:28)aptecash napisał(a):  
(03.09.2015 15:53)Kasha napisał(a):  
(03.09.2015 15:06)carlos40i4 napisał(a):  Czyli nowe jajko musi być bez przerzutki z przodu? No to pozdro, podziękuję...

I może jeszcze napiszesz, że masz koła 26 cali na dętkach?
Nie trolluj Tongue

o maj got, ja mieć koła 26 na dętkach i przerzutke z przodu...

Nie wierzę.
14.09.2015 15:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
vasco Offline
...RIDE for FUN...

Liczba postów: 903
Reputacja: 54
Lubin/Polkowice
i Ja mieć koła 26 i skoro kręciłem już ćwierć wieku na nich jakoś nie rzucam się w tym sezonie na 26B.Po za tym słyszałem że od 26B wybuchają kolana a od zebatki HCC nie Wink !!!

http://www.hcc-components.pl/strona-glowna/

pzdr .... spadam na EWSa do Finale kibicować Łukasikowi i samemu nieco polatać Big Grin ( http://www.totalbikes.pl/obozy/finale-ligure/)

Finale to Europen Enduro Paradise nr Uno ( tł : Finale to Europejska Miejscówka Enduro nr Jeden )
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.02.2017 17:07 przez vasco.)
23.09.2015 09:53
vasco Offline
...RIDE for FUN...

Lubin/Polkowice
Krótka recenzja po tygodniowym kręceniu w Finale.

Kołczu Wojtek zapragnął chyba abyśmy pokochali SZOSĘ Dodgy- codziennie koło 9 korbiliśmy w górę na któryś Os aby potem ze śpiewem na ustach rzucać się w dół w kierunku Finale , wbijać się na lody gelato na ryneczku aby w końcu Totalbusem wjeżdżać na kolejne szczyty i z szaleństwem w oczach napitalać w dół.
Wracając jednak do tematu : Jajo zdało egzamin i muszę powiedzieć że jak dotąd kręciłem 30 tką z HCC to teraz Jajo 32 zostawiam na stałe - Taka Sytuacja !!!
Nie powiem pierwszego dnia czułem zmęczenie i znośny ból w łydach i kolanach w końcu to nie 30 -tka jednak bez problemów dzidowałem na górę nabierając ciepłego uczucia do km asfaltowych pionowych podjazdów Dodgy.Kolana nie wybuchły i to najważniejsze , aczkolwiek skłamałbym gdybym rzekł nic mnie nie bolało ( wtedy chyba już jestem Dead - JAK BOLI ZNACZY ŻE ŻYJESZ ) jednak z każdym dniem coraz lepiej mi się wkręcało może to z dnia na dzień lepsza kondycja , może to widoki , może to Disco Polo lecące ze słuchwek na podjazdach https://www.youtube.com/watch?v=CJ6v6P5iEUU Wink ( wiadomo na zjazdach Napalm Death https://www.youtube.com/watch?v=D9Z8ZJVyhp0 Big Grin) a może po prostu ten Klimat Finale - fakt faktem jestem zadowolony z Jaja i daję mu 5 w skali 6 ten jeden punkt odejmuję za 2 max 3 razy kiedy łańcuch jakimś cudem spadł mi z zębatki ale może to i moja wina... coś zamieszałem z kręceniem czy coś tam coś tam.
Generalnie : Bierzcie JAJA z HCC bo z nimi wszędzie WKRĘCITA SIĘ !!!

pzdr

Ride for Fun

P.S Moje przełożenie to 32 - 42

http://www.hcc-components.pl/strona-glowna/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.02.2017 17:09 przez vasco.)
06.10.2015 20:55
arczii Offline
Hrabia de Bouraque

Liczba postów: 3,511
Reputacja: 24
warszawa
I co z tym obiecanym mi chaincatcherem pod iscg5. Obiecanki cacanki a głupiemu radość...

Bajeczny technik , najszybszy na podwórku .
04.12.2015 08:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
albin Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 225
Reputacja: 3
Wrocław
Jajo HCC daje radę, ujeżdżam 32T z 42ką na d...e w 29" i na moje dolnośląskie potrzeby jest ok. Na początku myślałem że do 29" to 32 będzie za wiele ale jego jajowatość w kosmiczny sposób niweluje te wątpliwości, bardzo fajnie równomiernie się kręci. W ostre góry planuję mniejsze jajo jak takie ujrzy światło dzienne tyle że ten manewr pewnie pociągnie za sobą zmianę korby, no cóż taki "laif".
04.12.2015 18:03
vasco Offline
...RIDE for FUN...

Lubin/Polkowice
heja

Dzięki uprzejmości Łukasza z HCC dostała mi się ponownie w łapki zębatka 42 na kasetę oraz jajo 32 do wysiedzenia.
Po jednym pełnym sezonie używania jedynie potwierdzam wcześniejsze opisy oraz hasło : " Dzięki zębatką HCC wszędzie idzie wkręcić się i kolanka tak nie napierdzielają Cię" Big Grin - nawet na grrrrubą imprezkę w miejscowym Klubie Go Go.Bramkarze z miejsca wpuszczają kolesi którzy zamiast platynowego grubego łańcucha mają to polskie cudo zawieszone na szyi.
Jeśli tylko coś mi zostanie ze stkiersów HCC to porozdaję na najbliższej imprezie Ęduro kto tam będzie chętny - choć już kilka znajomków czai się za rogiem.

O zajefajnym kapslu na stery nie wspomnę nawet - można z powodzeniem nosić go jako talizman na złotym łańcuszku. Przyciąga babki jak lep muchy.Blush

[Obrazek: 20160201_160111.jpg]

[Obrazek: 20160201_160338.jpg]

[Obrazek: 20160201_160613.jpg]

[Obrazek: 20160201_165701.jpg]

pzdr & Ride for Fun

Jak już zakończę całą procedurę przeistaczania nowego/starego rumaka to ukażę go w całości w świetle jupiterów - loża szyderców będzie miała swoje 3 minutki...W każdym razie w końcu polski producent bike & polskie komponenty którymi można poszczuć dookoła.Wink

http://hcc-components.com/pl/1336-2/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.02.2016 09:20 przez vasco.)
01.02.2016 17:20
klima Offline
Smerf Maruda

Liczba postów: 1,664
Reputacja: 16

Czy HCC dało komuś znać kiedy uwolnią na rynek swój nowy produkt 46T do kaset shimano ?
21.03.2016 08:02
wojtas7 Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 188
Reputacja: 4
Wrocław
Cały ten cyrk z owalami przypomina mi https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_potwierdzenia

Czy ktoś jest w stanie udowodnić że te owale cokolwiek dają czy to marketingowa papka?

Mam wrażenie że na niektóre pomysły wieszacie psy (po co nam Boost Srust itp) a te owale łykacie jak pelikany chociaż nikt nie jest w stanie żadnego plusa pokazać a kasa z portfela leci aż miło.
21.03.2016 11:04
albin Offline
Rozmowny
**

Wrocław
Najlepiej przetestować na sobie, mam jajo i jestem zadowolony. Wiem że lepsze jest wrogiem dobrego ale w ten sposób nadal bym jeździł na 26" z 69* na HA, mostkiem 80mm, kierą 65cm i napinaczem na 3 blaty Big Grin.
Od czego są testówki, demo itp. Testować i decydować a nie krytykować.
22.03.2016 00:13
wojtas7 Offline
Rozmowny
**

Wrocław
Ale może wyjaśnisz, dlaczego jesteś zadowolony? Może będę złośliwy ale umiesz uzasadnić?

Bo mozna być zadowolonym z koloru, z nadruku i szału na dzielni. Bo wszelkie dowody na lepsze pedałowanie to mocno naciągane wróżenie z fusów.
22.03.2016 15:11
klima Offline
Smerf Maruda

Liczba postów: 1,664
Reputacja: 16

Wojtas a Ty na starcie zakładasz że jajka są chu*owe i że ich producenci chcą Cię wydymać jak tanią dziwkę bo oferują taki produkt

jak chwile jeździłem na jajku i moim zdaniem łatwiej przełamuje ten martwy punkt, lub jakby go nie było
nawet jak to efekt placebo to chcę taką zębatkę bo będzie mi się wydawać że jest lepiej Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.03.2016 15:37 przez klima.)
22.03.2016 15:31
albin Offline
Rozmowny
**

Wrocław
Moje odczucia to mniej wyczuwalny martwy punkt, pedałuje mi się równomiernie szczególnie na ostrych podjazdach, nie zrywam tak często przyczepności na podjazdach co mi się zdarza przy klasycznym okręgu. To są moje własne odczucia, każdy może mieć inne, ujeżdżam klasyczną 30T na zmianę z jajem 32T i ja wyczuwam różnicę, jest po prostu inaczej dla mnie przyjemniej. Nie twierdze że ma to jakiś wpływ np. na bicie czasówek na zawodach, że jest szybciej.
Jest inaczej co mi bardziej pasuje, chętnie bym wymienił 30T na takie w owalu ale to już wymaga inwestycji w nowe korby na 104 bcd nie da rady technicznie wyrzeźbić owala 30 zębów.
Mamy wybór i każdy może sobie dopasować sprzęt jak chce, to tak jak z rozmiarem kółek, jeden lubi 26, inny 27,5 a mi pasują 29 choć większość żywota na bajku spędziłem na 26.
A propos historii to muzealnego biopejsa też kiedyś przerabiałem i mi nie podpasował na tamte czasy a nowa koncepcja owala mi pasuje.

Na dzielni jeżdżę starym chińczykiem z marketu z koszykiem na zakupy Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.03.2016 16:37 przez albin.)
22.03.2016 16:30
wojtas7 Offline
Rozmowny
**

Wrocław
Ja nic na starcie nie zauważam, stwierdziłem jedynie że wszyscy szczególnie endurowcy toczą wojnę o nowinki, a jajka zaakceptowali jak mohery Macierewicza ;_0

A często inne wynalazki mają jasne i klarowne atrybuty, typu 27,5+ niższe ciśnienie i zupełnie inna jazda itp.

Z jajkiem to mocno subiektywna sprawa, mi się akurat jeździ przyjemnie na normalnym blacie, nie mam żadnego poczucia zrywania przyczepności przez martwy punkt, może dlatego że jeżdżę dużo na szosie. Skoro komuś jest przyjemniej to spoko.
23.03.2016 08:13
DanielWu Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 19
Reputacja: 0
Wrocław/KotlinaKłodzka
Potrzebuję do czwartku zębatkę NW 30T mocowanie 104 BCD.
Jest możliwość zakupu?
Jajo bądź okrągła
23.05.2016 09:14
DanielWu Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 19
Reputacja: 0
Wrocław/KotlinaKłodzka
Nic dodać,nic ująć
szybka i profesjonalna obsługa.

[Obrazek: mbio1fF.jpg]
27.05.2016 18:43
Mer84 Offline
Nie umiesz bunny hopa, nie jeżdzisz!

Liczba postów: 1,233
Reputacja: 12
Gdańsk
(23.03.2016 08:13)wojtas7 napisał(a):  Ja nic na starcie nie zauważam, stwierdziłem jedynie że wszyscy szczególnie endurowcy toczą wojnę o nowinki, a jajka zaakceptowali jak mohery Macierewicza ;_0

A często inne wynalazki mają jasne i klarowne atrybuty, typu 27,5+ niższe ciśnienie i zupełnie inna jazda itp.

Z jajkiem to mocno subiektywna sprawa, mi się akurat jeździ przyjemnie na normalnym blacie, nie mam żadnego poczucia zrywania przyczepności przez martwy punkt, może dlatego że jeżdżę dużo na szosie. Skoro komuś jest przyjemniej to spoko.
Nie przejmuj się ... zaraz połowa będzie nogi golic i startowac w Maratonach Smile

Ride or Die !

http://www.pinkbike.com/u/mer84/
29.05.2016 08:18
vasco Offline
...RIDE for FUN...

Lubin/Polkowice
hej

Dziś dotarły do mnie nowe zębatki z HCC ( ośliniłem się Blush ) + firmowa bluza ( poszczałem się Big Grin ) bo wiadomo że co jak co ale rodzime marki i inicjatywy warto wspierać.Obecne zębatki 42 tył i 32 jajo przód z tejże firmy są już nieco zmęczone i nie sądzę że przetrwałyby sezon 2017 a ten komplet powinien wystarczyć na długo.Taki zestaw mi zwykłemu człekowi z ludu pozwala wjechać niemal pod każde wzniesienie - no chyba że nie pozwala Dodgy Krótko mówiąc : Z jajem z HCC wszędzie idzie wkręcić się !!!

Poziom wykonania nie pozostawia wątpliwości co do pracy i jakość - Torpeda !!!

fotki :

[Obrazek: 32660687121_016fdcfd2c.jpg]

[Obrazek: 31939991864_673ffa8a8d_z.jpg]

[Obrazek: 32403066840_1b3764a3f5.jpg]

pzdr

Ride for Fun

http://www.totalbikes.pl/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.02.2017 17:02 przez vasco.)
08.02.2017 17:01
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości