Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kross Moon 2.0 vs Rose Uncle Jimbo jakie opinie o którymkolwiek?
Autor Wiadomość
Weles Offline
Milczek
*

Liczba postów: 47
Reputacja: 2
Gdańsk
Kross Moon 2.0 vs Rose Uncle Jimbo jakie opinie o którymkolwiek?
Hej,

kupuję rower, właściwie zawężyłem wybór do tych dwóch.

Co byście powiedzieli o tych rowerach? Przeznaczenie zdecydowanie góry i zawody ęnduro. Gdzie szukam roweru, który nie tylko będzie superstabilny przy dużych prędkościach, ale będzie też dobrze skręcał. Według testów Rose ma raczej "zabawową" charakterystykę. A jak z Moon'em? Na papierze wydaje się być zdecydowanie rowerem stworzonym do jazdy na wprost, ze skręcaniem gorzej. Ale wiadomo, że teoria sobie, a zachowanie na szlaku to co innego. Testów się naczytałem, ale chętnie też poznam opinię użytkowników, a nie tylko testerów.

Najlepiej by się oczywiście było na takim przejechać. Może ktoś z użytkowników posiada któryś, z tych rowerów w okolicach trójmiasta i byłby skłonny przejechać się ze mną po lesie i dać mi się przejechać żebym mógł zobaczyć jak ten rower się zachowuje?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.10.2015 20:44 przez Weles.)
01.10.2015 19:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paulsen Offline
Rosebikes.pl

Liczba postów: 160
Reputacja: 0
Bocholt/Wrocław
RE: Kross Moon 2.0 vs Rose Uncle Jimbo jakie opinie o którymkolwiek?
(01.10.2015 19:18)Weles napisał(a):  Hej,

Co byście powiedzieli o tych rowerach? Przeznaczenie zdecydowanie góry i zawody ęnduro. Gdzie szukam roweru, który nie tylko będzie superstabilny przy dużych prędkościach, ale będzie też dobrze skręcał. Według testów Rose ma raczej "zabawową" charakterystykę.

A w którym teście ktoś napisał o zabawowej charakterystyce? BIKEBOARD?

rosebikes.pl
01.10.2015 22:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek1574 Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 13
Świecie
Weles napisał(a):Hej,

Co byście powiedzieli o tych rowerach? Przeznaczenie zdecydowanie góry i zawody ęnduro. Gdzie szukam roweru, który nie tylko będzie superstabilny przy dużych prędkościach, ale będzie też dobrze skręcał. Według testów Rose ma raczej "zabawową" charakterystykę. A jak z Moon'em? Na papierze wydaje się być zdecydowanie rowerem stworzonym do jazdy na wprost, ze skręcaniem gorzej. Ale wiadomo, że teoria sobie, a zachowanie na szlaku to co innego. Testów się naczytałem, ale chętnie też poznam opinię użytkowników, a nie tylko testerów.

Najlepiej by się oczywiście było na takim przejechać. Może ktoś z użytkowników posiada któryś, z tych rowerów w okolicach trójmiasta i byłby skłonny przejechać się ze mną po lesie i dać mi się przejechać żebym mógł zobaczyć jak ten rower się zachowuje?
W weekend będę w Gdańsku jeździł z kuzynem. Mam Rose Uncle Jimbo z 2013
01.10.2015 23:39
Weles Offline
Milczek
*

Gdańsk
(01.10.2015 22:14)paulsen napisał(a):  A w którym teście ktoś napisał o zabawowej charakterystyce? BIKEBOARD?

Nie mam pojęcia, noszęsię z zamiarem od jakiegoś czasu, na pewno któryś z zagranicznych magazynów. Ogólnie raczej jak czytałem to Uncle Jimbo jest opisywany jako bardziej zorientowany w zwinność niż stabilność. Sam się oczywiście nie wypowiem, bo nie jeździłem.
02.10.2015 06:56
Oko50 Offline
OQS Rider

Liczba postów: 3,892
Reputacja: 50
Gliwice
Zabawa = zwinność = freeride - może ktoś miał taki tok myślenia Smile ....choć Uncle nie jest jakimś freeridowym bikiem

"....to spamer i OQS, bo każdy OQS to spamer....." Smile
OQS - Facebook
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.10.2015 07:23 przez Oko50.)
02.10.2015 07:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wooyek Offline
1enduro.pl

Liczba postów: 3,379
Reputacja: 74
Katowice
Co to w ogóle jest "zwinność"? Walenie się w zakręt od drobnego ruchu kierownicy? A przy okazji od każdego krzywo leżącego kamienia, korzenia, kichnięcia i podmuchu wiatru?

To najlepiej sprawdzi się jakaś stara freeride'ówka z suportem na 40 cm i główką pod kątem 69 stopni.

Rower enduro ma być stabilny, a "zwinność" czy "zwrotność" są cechami określającymi umiejętności ridera.

1enduro.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.10.2015 14:11 przez Wooyek.)
02.10.2015 14:10
Rowerski Offline
Milczek
*

Liczba postów: 90
Reputacja: 1
Lublin
(02.10.2015 06:56)Weles napisał(a):  ...Ogólnie raczej jak czytałem to Uncle Jimbo jest opisywany jako bardziej zorientowany w zwinność niż stabilność...

Przy biernej postawie rajdera chyba. Każdy z nowych rowerów ma "coś". There is no rower idealny.
Poznanie tego czegoś i przyzwyczajenie się a przy dobrej technice pokonanie tego "czegoś" pozwoli na jazdę z przyjemnością na każdym rowerze. W każdej dziedzinie jest tak,że trzeba mieć umiejętności i poznać narzędzie pracy, jego wady i zalety. Dobry rowerarz i na Wigry poleci piecem Wink

Kupiłem SAM'a bo cena była taka że grzech nie wziąć. W opisach czytałem, że trzeba mu pomagać aktywnie w zakrętach, że buja ale go zamówiłem. Teraz wiem nad czym mam pracować a, że technik ze mnie żaden to jeszcze parę km muszę zrobić.
Jest to mój 5 rower mtb (2-gi enduro, 3-ci full). Każdy miał to coś. Spec Hardrock, mój pierwszy góral z amorem z przodu. Tępak ale zaliczyłem nim sporo maratonów. Przesiadka na FLX'a - inna bajka, stabilny, sztywny, szybki ale mało zwrotny (chyba był za duży). Foustroke zwinny wygodny i sztywny jak na fulla. Bulls, pierwsze enduro-składak, ogólnie nieźle ale zawieszenie przy hamowaniu cholernie się utwardzało, mało zwrotny. Każdy coś miał ale każdym jeździło się z przyjemnością.

Kupując rower kierowałbym się kryteriami: właściwy rozmiar, cena/wyposażenie, serwis gwarancyjny ew opinie użytkowników, oczywiście tych którzy potrafią choć trochę być obiektywni w opisywaniu swoich sprzętów( nie mylić z narządami Wink )

Pewnie wielu forumowiczów ze mną się nie zgodzi ale to jest moje, a więc subiektywne zdanie.

Pozdrawiam
02.10.2015 14:36
Weles Offline
Milczek
*

Gdańsk
(02.10.2015 14:36)Rowerski napisał(a):  Przy biernej postawie rajdera chyba. Każdy z nowych rowerów ma "coś". There is no rower idealny.
Poznanie tego czegoś i przyzwyczajenie się a przy dobrej technice pokonanie tego "czegoś" pozwoli na jazdę z przyjemnością na każdym rowerze. W każdej dziedzinie jest tak,że trzeba mieć umiejętności i poznać narzędzie pracy, jego wady i zalety. Dobry rowerarz i na Wigry poleci piecem Wink

Kupiłem SAM'a bo cena była taka że grzech nie wziąć. W opisach czytałem, że trzeba mu pomagać aktywnie w zakrętach, że buja ale go zamówiłem. Teraz wiem nad czym mam pracować a, że technik ze mnie żaden to jeszcze parę km muszę zrobić.
Jest to mój 5 rower mtb (2-gi enduro, 3-ci full). Każdy miał to coś. Spec Hardrock, mój pierwszy góral z amorem z przodu. Tępak ale zaliczyłem nim sporo maratonów. Przesiadka na FLX'a - inna bajka, stabilny, sztywny, szybki ale mało zwrotny (chyba był za duży). Foustroke zwinny wygodny i sztywny jak na fulla. Bulls, pierwsze enduro-składak, ogólnie nieźle ale zawieszenie przy hamowaniu cholernie się utwardzało, mało zwrotny. Każdy coś miał ale każdym jeździło się z przyjemnością.

Kupując rower kierowałbym się kryteriami: właściwy rozmiar, cena/wyposażenie, serwis gwarancyjny ew opinie użytkowników, oczywiście tych którzy potrafią choć trochę być obiektywni w opisywaniu swoich sprzętów( nie mylić z narządami Wink )

Pewnie wielu forumowiczów ze mną się nie zgodzi ale to jest moje, a więc subiektywne zdanie.

Ja się akurat zgadzam, nie ma "do wszystkiego" zawsze jest coś za coś, w mniejszym lub większym stopniu. Przyznam się że bardziej z tych dwóch przemawia do mnie Kross, w ogólności, i ponieważ to rodzima produkcja.

I tak, wiem że trzeba się nauczyć rekompensować za wszelkie niedogodności roweru. Na swoim fullu 140mm jeździłem w maratonach u siebie, i z 600 miejsca na starcie wyjechałem na 50, w tym 12 w swojej kategorii, więc wiem że nie należy się przejmować papierem, tylko jechać swoje. Zastanawiam się po prostu jak ten rower się zachowuje w opiniach użytkowników
02.10.2015 17:15
lokie Offline
trails seeker

Liczba postów: 569
Reputacja: 3
wAw
Wziąłbym Krossa bo:
- ładny
- polska myśl techniczna
- dobrze mi się na nim siedziało

Rose
- już sama nazwa tak mi się nie podoba, że reszta nie ma znaczenia Tongue

--
JL
http://picasaweb.google.com/mtbplayer/
06.10.2015 11:48
nikon255 Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 9
Pz
teraz jest promka na UJ1 za 1650e. Troche go doposazysz i za 8400 z przesylka masz monarch rc3 plus chyba nawet debonair lub tylko HV, naped i przerzutki 2x10 xt, heble slx z radiatorem, kola dt swiss, kokpit i korby rf, no i np geje shitmano saint platformy. Do pelni szczescia brakuje Pike i reverb, ale za te kase? Przeczytalem kilkanascie recenzji. W jednym mial slabe punkty, bo damper foxa przelatywal przez skok, kto w ogole na foxie jezdzi?! Big Grin A w bikeBoard troche dziwna recka. Dostali najbiedniejsza wersje i sie dziwia ze nie jezdzi jak rower za 12klockow. Przyczepili sie do x-fusiona ktory sie zapada i monarcha rt3, ktory nie jest czuly. Pozatym napisali, ze jest stabilny przy wysokich predkosciach i ma pozycje zachecajaca do przyspieszania, cokolwiek to znaczy hehe. Na korzysc Rose 6 lat gwary i 6 lat crash replacement. Kross ma 2 lata gwary i tylko podstawowy osprzet ktory i tak zaczniesz zmieniac.

A wybacz, nie widzialem dopisku 2.0 przy krossie. W zwiazku z tym troche poza tematem moj komentarz w sprawie Tongue
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.11.2015 11:47 przez nikon255.)
21.11.2015 11:14
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości