Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Shimano BR-M800 - nieszczelność
Autor Wiadomość
Pankrac Offline
Milczek
*

Liczba postów: 26
Reputacja: 0
Kato
Shimano BR-M800 - nieszczelność
Siema.

Mam drobny problem z moim starym Saintem. Co jakiś czas zauważam, że na zacisku zbiera mi się syf z odrobiną tłustego płynu (jak mniemam to olej z układu). Wyciek jest na tyle mały, że nie potrafię go zlokalizować. Po oczyszczeniu zacisku i klocków mogę spokojnie śmigać kilka tygodni zanim zauważę, że coś się znów dzieje. Podejrzewam, że mogą być tylko 2 miejsca, gdzie pojawia się nieszczelność - śruba odpowietrzająca lub zużyte membrany.
Czy ktoś może mi powiedzieć, czy wyciek przy śrubie do odpowietrzania jest w ogóle możliwy? Tam chyba nie ma żadnej uszczelki, więc raczej wykluczałbym tę możliwość, ale ciekaw jestem.
Druga sprawa, czy gdzieś w PL można kupić membranki do tego zacisku i czy warto w ogóle bawić się w serwis w takim przypadku?

Pozdro.
29.12.2015 11:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sznib Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 398
Reputacja: 13
Przemyśl
RE: Shimano BR-M800 - nieszczelność
Uszczelki zamówić możesz w firmie GG Trading, ok 8pln/szt, czyli opłaca się jak najbardziej, zwłaszcza że są lepszej jakości niż oryginały. Kod uszczelki R15 M 20,8x25,1x2 NBR
29.12.2015 13:55
Pankrac Offline
Milczek
*

Liczba postów: 26
Reputacja: 0
Kato
Dzięki, spróbuję się z nimi skontaktować. Co prawda na stronie nie widzę dokładnie tego modelu, ale spróbuję dopytać.
Skoro podałeś tak dokładne parametry to domyślam się, że wymieniałeś lub znasz kogoś, kto to robił. Dużo z tym zachodu?
Przy takiej cenie faktycznie warto - zacisk zawsze zdążę wymienić gdyby się nie udało Wink
29.12.2015 20:31
sznib Offline
Rozmowny
**

Przemyśl
Wymieniałem kiedyś, jeszcze w LX 585. W sumie to nawet wymiaru nie trzeba im podawać, wystarczy napisać ze do zacisku hamulca Shimano, i będą wiedzieć o co chodzi.
Wymiana jest bardzo prosta, także można tanim kosztem sobie hamulce reanimować.
29.12.2015 21:42
triper Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 349
Reputacja: 8
Bełżec
Odp: Shimano BR-M800 - nieszczelność
A jak u nich z uszczelkami do nowszych modeli hamulców ? Coś czają czy wymiary trzeba podawać ?
31.12.2015 08:57
sznib Offline
Rozmowny
**

Przemyśl
Tego nie wiem, trzeba by do nich napisać. Wiem że, jeśli chodzi o te uszczelki do starszych zacisków, to im ktoś wysłał cały zacisk na wymiarowanie i na pdst. tego zrobili.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.12.2015 09:03 przez sznib.)
31.12.2015 09:00
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości