Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kross Moon Z2 - uszkodzone łożyska
Autor Wiadomość
jacekz Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 9
Reputacja: 0
Kraków
Kross Moon Z2 - uszkodzone łożyska
Cześć,
na moim zakupionym w lutym Moonie przejechałem około 250km.
Podczas ostatniej jazdy zaczęło skrzypieć zawieszenie. Dziś wykręciłem śruby, żeby przesmarować łożyska i moim oczom ukazał się następujący widok:
[Obrazek: 22cf750fdb120.jpg]
W łożysku zawieszenia (górnym) jedno z łożysk się rozpadło. Kulki zmielone, koronka pogięta. Śruby były dokręcone przy użyciu klucza dynamometrycznego zgodnie z oznaczniem.
Jak to możliwe, żeby przy tak małym przebiegu łożysko się rozpadło?
Dwa z pozostałych trzech łożysk górnej częsci zawiasu również nie chodzą płynnie, widać znaczne objawy zużycia.
Bardzo proszę o podpowiedź co mogło być przyczyną rozpadnięcia łożysk po tak małym przebiegu.
11.04.2016 17:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sirdaniel Offline
Gaduła

Liczba postów: 561
Reputacja: 11
Kielce
RE: Kross Moon Z2 - uszkodzone łożyska
Hmmm, pierwsze co przychodzi na myśl to JAKOŚĆ samych łożysk Big Grin Smar widać jest, także po prostu łożysko nie wytrzymało obciążeń i się sypnęło. Nie wytrzymał wianuszek, kulki się rozsypały i po łożysku. Same z siebie się nie rozpadają. Przekroczyłeś ich zakres przenoszonych sił i cóż Smile POMIDOR Smile Skakałeś?? Ważysz dużo??
Innych jak zwykłe kulkowe nie wejdą także są to póki co jedyne jakie można montować. Zobacz na uszczelkach co to za firma, na przyszłość będziemy wiedzieć czego nie kupować.
11.04.2016 18:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rzaq Offline
Krówka "Reach" Ciągutka

Liczba postów: 5,508
Reputacja: 69
Kraków/Cypel Buraczkowy
MZ z tymi ramami jest coś nie tak, padają dampery, śruby, łożyska, może nie jest dokładnie osiowo? reklamuj!
11.04.2016 18:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jacekz Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 9
Reputacja: 0
Kraków
Ważę dużo - ponad 90kg. Hopy, dropy latałem, w końcu też do tego kupiłem ten rower.
Z reklamacją jest taki problem, że w piątek wyjezdżam do Austrii i Włoch, gdzie chętnie zabrałbym rower, więc muszę pozostać przy samodzielnej wymianie...
11.04.2016 18:42
triper Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 349
Reputacja: 8
Bełżec
Odp: Kross Moon Z2 - uszkodzone łożyska
Albo ktoś (księgowy) poszedł po kosztach.
11.04.2016 22:20
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości