Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakość ram IBISa
Autor Wiadomość
mariuszmo Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 348
Reputacja: 4

Jakość ram IBISa
Drobna informacja dla wszystkich jak się to skończyło: Wróciliśmy wraz ze sprzedawcą do rozmów i temat dokończenia reklamacji został załatwiony we w pełni satysfakcjonujący sposób bez pośrednictwa prawników, sądów itp. W ubiegłym roku niestety sprawy potoczyły się za szybko wszędzie tylko nie w tych obszarach, które by prowadziły do rozwiązania problemu, najprawdopodobniej brakło dialogu, zawinił pośpiech, upór a nie zła wola sprzedawcy i kupującego i obie strony z tego muszą wyciągnąć wnioski na przyszłość.
Z tego co wiem, te ramy wracają do producenta, ze sprzedającym rozstajemy się w zgodzie i jestem w pełni zadowolony ze sposobu rozwiązania reklamacji w sposób autentyczny, inaczej bym tego nie napisał.
A Ibis, przez to, że jest małym producentem i nie wypuszcza nowych modeli co roku to może ta rama nie do końca nadąża za rozwojem rynku, nie mam podstaw kwestionować jakości innych modeli tej marki bo ich nie widziałem.
Gdyby ktoś więc pytał, to z własnej i nieprzymuszonej woli wypisuję się z grona niezadowolonych klientów dystrybutora marki IBIS w Polsce i w przyszłości nie bał bym się tam zrobić zakupów, przygodę z tym modelem, który miałem, traktując jako przypadek losowy.

PS. I uprzedzając ewentualne komentarze, nikt mnie nie zmusił ani nie przekupił do zamieszczenia tego wpisu, bo gdyby tak było to byłby z tego jeszcze większy dym (prawników akurat się nie boję). Jeśli jednak sprawa została załatwiona w sposób dla mnie satysfakcjonujący nie widzę podstaw aby nie poinformować o tym na forum, bo zdaję sobie sprawę z tego, że dobra opinia dla jest ważna zwłaszcza w tak specyficznej branży.

mam pytanie do osób, które mają lub miały jakiekolwiek ramy IBISA, widziały je na żywo, składały na nich rower i znają je osobiście a nie z katalogu lub opowiadań kolegów.
Jaka jest ich jakość? czy jakościowo, dokładnością wykonania odpowiadają np. produktom SANTA CRUZ, ROCKY MOUNTAIN, PIVOT ?
do czego na rynku można je porównać i obok czego na półce postawić?

wiem, że to zbyt ogólnie zadane pytanie ale jeszcze raz podkreślam, że przede wszystkim chodzi w nim o jakość
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.02.2017 20:47 przez mariuszmo.)
13.04.2016 09:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
arczii Offline
Hrabia de Bouraque

Liczba postów: 3,509
Reputacja: 24
warszawa
RE: Jakość ram IBISa
(13.04.2016 09:25)mariuszmo napisał(a):  mam pytanie do osób, które mają lub miały jakiekolwiek ramy IBISA, widziały je na żywo, składały na nich rower i znają je osobiście a nie z katalogu lub opowiadań kolegów.
Jaka jest ich jakość? czy jakościowo, dokładnością wykonania odpowiadają np. produktom SANTA CRUZ, ROCKY MOUNTAIN, PIVOT ?
do czego na rynku można je porównać i obok czego na półce postawić?

wiem, że to zbyt ogólnie zadane pytanie ale jeszcze raz podkreślam, że przede wszystkim chodzi w nim o jakość

ibis robil w karbonie zanim sie to sancie czy rockyemu to przysnilo, a o pivocie jeszcze nikt nie słyszał bo go nie było

Bajeczny technik , najszybszy na podwórku .
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.04.2016 11:20 przez arczii.)
13.04.2016 10:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
triper Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 349
Reputacja: 8
Bełżec
Odp: Jakość ram IBISa
Ibisa możesz umieścić na najwyższej półce, obok będzie świecić pustka. Poniżej cała reszta :-).
13.04.2016 17:19
mariuszmo Offline
Rozmowny
**

(13.04.2016 17:19)triper napisał(a):  Ibisa możesz umieścić na najwyższej półce, obok będzie świecić pustka. Poniżej cała reszta :-).

Wątek rozpocząłem nieprzypadkowo pytaniem o jakość i o to jak postrzegana jest marka. Marka ma być może znakomity image na zasadzie czegoś drogiego, egzotycznego i unikatowego, jednak na podstawie faktów, ktoś musi powiedzieć, że być może król jest po prostu nagi.

Także i ja wyłącznie przez pryzmat high end i premium postrzegałem tą markę.
Tak jednak było do czasu zakupu ramy IBIS HAKKALUGI u polskiego dystrybutora.
Jako posiadacz carbonowej Santy Bronson, z której jestem mega zadowolony i sądząc po opisie w samych superlatywach na stronie firmy dystrybutora IBISa w naszym kraju szukałem uzupełnienia dla mojej Santy w postaci jakiegoś fajnego, mocnego przełaja, którym po pracy, kiedy już nie ma czasu wyprowadzić Bronsona w teren, można zrelaksować się na bocznych szutrówkach i ciągnących się kilometrami wiejskich dróżkach.
Zamiast relaksu na razie pod szyldem IBIS tylko tracę czas, pieniądze i nabawiłem się kolejnych siwych włosów.

Mocno zawiodłem się otrzymanym produktem.
Dostałem produkt wyprodukowany w Chinach, co nie jest zaskoczeniem, bo wszystko obecnie robią w Chinach, ale on, po dokładnym przyjrzeniu się, prezentuje iście chińską jakość w najgorszym tego słowa znaczeniu.

W mojej ocenie, w cenie produktu premium za 7860 PLN, otrzymałem jakość wykonania rodem z chińskich ram "no name" względnie "Krzak i kogutek" sprowadzanych przez co bardziej zdesperowanych z Alibaby i Aliexpress i pojawiających się co jakiś czas na rodzimym Allegro.
Oczywiście, aby nie być gołosłownym zamieszczę tu niebawem stosowne zdjęcia.
Jako osoba mająca styczność z carbonową Santą, różnymi Trekami a nawet pospolitymi Meridami, oglądając testowe GT i Canony z carbonu, wiem jaką jakość powinna prezentować rama carbonowa uznanego renomowanego producenta w takiej kwocie.
Ale nic, poczekajmy na fotki.

Myślałem, może to to przynajmniej dobrze jeździ a okazało się, że nie jeździ w ogóle.
Przewinęły mi się przez ręce dwie ramy IBISA, pierwsza zakupiona i druga z reklamacji.
W obydwu ilość miejsca na tarczę hamulcową z tyłu jest tak mało, że nie mieści się koło z założoną najmniejszą tarczą 140mm. Tarcza ociera o dolne widełki i mocowanie PM.
Jest to właściwie zależne od rodzaju kół, tarcz hamulcowych a dobrać koła musimy chyba na podstawie szklanej kuli lub układu gwiazd na niebie.
Nie wystarczy wiedzieć, że koło musi być w standardzie 135 mm QR, trzeba jeszcze mieć po prostu fuksa.

Moje koła DT SPLINE np się nie mieszczą, tarcza trze o ramę w trakcie próby jazdy, koła innych producentów mają nieco inną tolerancję i jest powiedzmy w najlepszym przypadku ten 1 mm odległości tarczy od elementów ramy po zaciśnięciu zacisku. Stosowne zdjęcia też dodam niebawem.
Sam sobie tego nie wymyśliłem bo rama była w conajmniej czterech serwisach rowerowych a koła u DT w serwisie DT SWISS i każdy patrzył na mnie jak na idiotę i zastanawiał się, czy ta rama jest w ogóle oryginalna.

Wracając do kół, DT SWISS ma faktycznie najdalej osi koła tarczę ze sprawdzonych chyba z dziesięciu modeli, ale to tolerancja w zakresie tego gdzie wypada tarcza to około 1 mm pomiędzy producentami.
Zresztą, koła DT są szeroko stosowane i mieszczą się w każdej innej ramie, bo jest nawet seryjnie zakładanie do wielu rowerów tego typu, ale w IBISie już nie kręci się bezkolizyjnie, bo miejsca brak.
Masakra jakaś i szok w ramie za tą cenę.

Na razie nie miałem czasu, ale w weekend, zamiast jeździć, muszę napisać pozwy, pisma do Federacji Konsumentów i UOKIKu i zastanowić się jak rozwiązać prawnie temat zwrotu tego czegoś i odzyskać wszystkie inwestycje, które poczyniłem w celu złożenia tego roweru, bo nie dość, że firma-dystrybutor tego "wyrobu" nie wyjaśnił tego problemu a jednocześnie się mi obraził i zaprzestał się odzywać w ogóle, kierując sprawę do jakiegoś prawnika, czy jakoś tak, (ale to już osobny wątek do innego działu).

Tak, i dlatego ja głośno to powiem, na podstawie jakości ramy IBIS HAKKALUGI w mojej ocenie król jest nagi.
A jak inne modele tej marki obecnie stoją z jakością wykonania, nie wiem. Chętnie bym się dowiedział.
Na podstawie mojego przypadku mogę tylko poradzić by mocno zweryfikować jakość przed zakupem. Może okazać się bowiem, że James Bond, (jak jest reklamowany produkt), ma dziury w skarpetach, jest i garbaty i nie ma obu jedynek z przodu.

Być może jest tak, że firmę IBIS zaczyna zjadać chiński outsorcing i zlecanie produkcji ram komu popadnie i brak kontroli jakości nad podwykonawcami. Tego nie wiem, tak podejrzewam po tym co widziałem na podstawie dwóch ram, które przewinęły się przez moje ręce.
Jedyne co w tym zestawie jest genialne to widelec ENVE CX, ale on nie jest produkcji IBISA.

jak pisałem, fotki jutro, dziś idę na rower, nie na IBISA, bo on nie jeździ.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.04.2016 13:45 przez mariuszmo.)
14.04.2016 21:00
misiopysio Offline
Gaduła

Liczba postów: 957
Reputacja: 16
Wrocław
Tak czułem, że jest jakiś podstęp w tym wątku.
A paczałeś czy fałbrejki podejdą?
A tak poważnie smutne to co piszesz, bo potwierdza to moją teorię niestety, że nadeszły czasy bylejakości i nawet za dopłatą możesz oczekiwać jedynie produktu droższego a nie lepszego.

ns fuzz/ns snabb/d. hornet
https://www.facebook.com/dreamworkers71
14.04.2016 22:29
mariuszmo Offline
Rozmowny
**

(14.04.2016 22:29)misiopysio napisał(a):  Tak czułem, że jest jakiś podstęp w tym wątku.
A paczałeś czy fałbrejki podejdą?
A tak poważnie smutne to co piszesz, bo potwierdza to moją teorię niestety, że nadeszły czasy bylejakości i nawet za dopłatą możesz oczekiwać jedynie produktu droższego a nie lepszego.

podstępu nie było, chciałem poznać inne opinie praktyków posiadających te ramy, zanim wyrażę swoją, tak aby moja opinia nie wpływała na inne.
na początek foto jak niedbale są wykonane haki kół carbonowe, wręcz dziury i wżery i jak nie mieści się koło DT SPLINE R23 w tą ramę, po zaciśnięciu zacisku tarcza 140mm szlifuje lakier w ramie

DT SPLINE :

najlepsza opcja SHIMANO SLX - po zaciśnięciu zacisku 1mm

STANS 3.30 0.5 mm

podczas gdy ten sam STANS w normalnej ramie Cannondaila:

a tak wyglądają haki koła za tą kasę, bida z nędzą Panie, jakieś dziury, niedolewki, wyrwy, wręcz widać, że ten materiał nie ma odp. gęstości w krytycznych miejscach, nie mam wiedzy czy to wpływa na wytrzymałość ale okiem laika mam obawy i nic takiego nie zauważyłem nawet w znacznie tańszych ramach:

jutro "dziura" w główce ramy nie będąca bynajmniej wewnętrznym prowadzeniem kabli i co żyje wewnątrz ramy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.04.2016 23:33 przez mariuszmo.)
14.04.2016 23:07
arczii Offline
Hrabia de Bouraque

Liczba postów: 3,509
Reputacja: 24
warszawa
no to andrzej dupa. skreslamy ibisa z obiektów kultu. Czy dystrybutor nas słyszy ? Big Grin

Przy okazji mordertator jest proszony o skasowanie watka bo to o szosówce Wink

Bajeczny technik , najszybszy na podwórku .
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.04.2016 07:19 przez arczii.)
15.04.2016 07:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
triper Offline
Rozmowny
**

Bełżec
Z przełajami Ibisa nie miałem do czynienia, a moje Mojo było zrobione perfekcyjnie. Trochę szok dla mnie po tym co tu zobaczyłem.
15.04.2016 09:08
albin Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 225
Reputacja: 3
Wrocław
Też miałem Ibisa Mojo, służył wiernie wiele lat i nic złego nie powiem. Teraz jeździ pod innym właścicielem i jest OK. Jak będę miał nadmiar gotówki to znowu zainwestuje ponownie w tą markę.
Co to powyższego wątku, haki jak haki goły karbon jest podatny na takie rzeczy (zarysowania) ja bym zastosował piastę bez gwintowanej ośi wtedy nie było by tych wżerów. Co do kompatybilności to takie fanty się zdarzają np. Suntour Auron z piastą Dartmoor. Ibis Hakkalügi, wydaje mi się że nie był modernizowany od dawna, więc to leciwa konstrukcja w kategorii przełajów są nowsze patenty innych producentów (np. oś przelotowa na tyle). Jeżeli piasta jest niekompatybilna z ramą, to zmień piastę, rama jest pod 140mm i taka jej uroda Smile .
Dla mnie Ibis w modelach MTB Full Sus jest i będzie kultowy.
Czekam na dalszą część tego serialu z niecierpliwością, ciekawi mnie ta dziura w ramie bo niekompatybilność z piastą jakoś do mnie nie przemawia.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.04.2016 12:51 przez albin.)
15.04.2016 10:21
shotgun Offline
Forumowy świr

Liczba postów: 2,888
Reputacja: 35
..tam gdzie GPS nie łapie
Autentycznie mam wrazenie, ze przecietny chinczyk no name moze byc lepiej wykonany.
15.04.2016 11:21
triper Offline
Rozmowny
**

Bełżec
Odp: Jakość ram IBISa
Albin, ale to nie Auron ma problem tylko piasty Darta były źle wykonane. Bliźniacze modele Novateca siadały w amorku aż miło, w ogóle wszystkie inne piasty, nawet Darty, poza pewną ich partią. To tak tylko dla jasności piszę, że w tym wypadku sytuacja jest odwrotna, peryferia są ok.
15.04.2016 11:30
mariuszmo Offline
Rozmowny
**

rama jest nowa nie używana i poza przymiarką SLXa na sucho nie miała gwintowanej osi zakładanej, wżery są "fabryczne".

"dziura" było w cudzysłowiu, bo to wgłębienie jest i tego się praktycznie nie czepiałem, choć widziałem od początku, ale każdy serwis sam to zauważał.
Na zdjęciu cieżko to uchwycić ale to się rzuca w oczy.
Problem w tym, że nigdy nic takiego nie widziałem w żadnej nawet wiele tańszej ramie.

oś to tradycyjne 135mm QR, ani IBIS ani "dystrybutor" nie podali nic innego.
rama była w serwisach i była mierzona suwmiarkami i wychodzi 135, aby włożyć tam 140 trzeba by na siłę rozginać widełki, to nie plastelina i nie tędy droga w ramie za tą kasę.

Główka zewnątrz - wgniot czyli obiecana "dziura"
jak nic dziura w ramie za 6 kafli panie, me oczy i mój ajfon nie kłamie

Główka wewnątrz

u mej ramy wrót, wisi straszny glut

jam śliczna, jam ci asymetryczna

Rura podsiodłowa
w rurze od sztycy balowali rzeźnicy
tak bardzo balowali rzeźnicy, że pawia zostawili i teraz wystarczy sztycę włożyć i rysuje się nam rura od sztycy

PS nie twierdzę, że cały IBIS jest zły, wadliwy i marny, piszę na podstawie ram, które przeszły przez moje ręce.
A o resztę pytam. Może IBIS wszystko zleca i już nad jakością nie panuje.

Gdy kupiłem chciałem problem ten rozwiązać i rower jednak uruchomić bo już wszystkie inne części kupiłem, przygotowałem i podcinałem i zamontowałem w zakupionej ramie. Jednak po ostatniej zadymie z importerem tego czegoś, chętnie bym odesłał to dziadostwo i odebrał kasę, ale Dystrybutor się "obraził" na mnie. Temat jednak może kiedyś, na osobny wątek w innym dziale.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.04.2016 11:35 przez mariuszmo.)
15.04.2016 11:34
Hanzo Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 157
Reputacja: 6
Warszawa
W sumie to jestem zdziwiony, sporo "niedoróbek" jak na jedną ramę.
Ekspertem nie jestem, ale nie spotkałem się dotąd z piastą 140mm. Ale nawet jakby taka była, to odległość pomiędzy płaszczyzną mocowania piasty i płaszczyzną "konusa" zawsze powinna być taka sama, podobnie jak w 150mm vs 135mm. Więc nie powinno być problemu. No chyba, że Ibis ma własny patent.
Na wnętrze sterówki pewnie bym nie zwrócił uwagi, ale podsiodłówka to już lipa.
Próbowałeś uderzyć bezpośrednio do Ibisa, może wejdziesz im na ambicję i się ogarną?
15.04.2016 12:07
szusz Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 114
Reputacja: 1
SM
Przykra sprawa i też bym sie zdenerwował (żeby nie powiedzieć dosadniej), ale czemu jej od razu nie zwróciłeś? Tzn. tej drugiej? Skoro druga jest tak samo marna to do śmietnika (czyt. dystry) i kupuję coś innego, nie?

Instagram: @big_szu
Facebook: sz.janow
15.04.2016 12:36
albin Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 225
Reputacja: 3
Wrocław
Pisząc 140mm miałem na myśli średnicę tarczy nie długość osi, sorry za małą dokładność wypowiedzi.
Fakt jak na ibisa to trochę lipna jakość wykonania w moim byłym Mojo nie miałem takich ciekawostek. Też bym zwrócił, myk pewnie polega na tym że to jakoś się mieści w normie jakościowej producenta i tu zaczyna się jazz. Technicznie rama jest sprawna, to w środku to resztki po silikonowej formie i zacieki z żywicy, stery wejdą ale wizualnie jest to niefajne, tak samo z wgłębieniem na zewnątrz daleko do ideału.
Pisałeś do producenta, może oni coś poradzą.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.04.2016 13:12 przez albin.)
15.04.2016 13:00
Hanzo Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 157
Reputacja: 6
Warszawa
No ale mariuszmo napisał, że właśnie tarcza 140mm nie wchodzi.
15.04.2016 14:04
Mer84 Offline
Nie umiesz bunny hopa, nie jeżdzisz!

Liczba postów: 1,233
Reputacja: 12
Gdańsk
Nie wiem po co te dywagacje ... jakość się mierzy ilość sprzedanych sztuk / takie egzemplarze ... każdemu się to zdaza (w każdej branzy jakiś % czegoś co wychodzi z dupy) ... może to jakiś odrzut a Polak sprzedał dalej, jak auto od Niemca ? A może wysyłka nie była ostrożna ? ... a tak wogole to jak się szuka ekskluzywnych towarów to lepiej iść do salonu Bentleya, na rowerach to się jeździ Smile

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

http://www.pinkbike.com/u/mer84/
16.04.2016 00:15
strarzaq Offline
Dystrybutor Nr 3

Liczba postów: 1,760
Reputacja: 43
Kurnik (ale przez "ó")
Dystrybutor obrażony oczywiście jest i czyta Smile

Druga rama dotarła do Pana Mariusza z USA po tygodniu (31.03) od "zgłoszenia" telefonicznego (24.03), którego z naturalnego zaufania do klienta w ogóle nie weryfikowaliśmy osobiście - przyjęliśmy na wiarę, że klient ma rację i sprowadziliśmy nową ramę. Nie prosiliśmy o odesłanie ramy, nawet jej nie dotknęliśmy, obejrzeliśmy foty i dostarczyliśmy drugą. I tu klops, koło DT Spline także do niej nie pasowało - to świadczy o tym, że jakkolwiek Ibis produkuje ramy, jest konsekwentny Wink

Pan Mariusz nie próbował się z nami skontaktować po odebraniu drugiej ramy, mimo że o to prosiłem, zamiast tego zbierał się w sobie prawie dwa tygodnie aż do mojego maila w poniedziałek 11.04 z przeprosinami - obiecałem wysłać z ramą nowy suport i o tym zapomniałem. Czara goryczy jednak już się przelała, klient już w pierwszym mailu zaczął wspominać o zwrocie pieniędzy (oraz straszyć drogą prawną) za ramę i koszty które poniósł. Nasza odpowiedź była twierdząca, skoro klient tego chce, niezależnie od przepisów konsumenckich (rama kupiona w listopadzie i leżąca od tego czasu w szafie) i faktu, że w ogóle nie przeprowadziliśmy procedury gwarancyjnej bo nie dostaliśmy ani oficjalnego zgłoszenia, ani "wadliwej" ramy do ręki, oddamy pieniądze - poprosiłem o wyliczenie kosztów.

Okazało się, że Pan Mariusz chciałby abyśmy zwrócili mu nie tylko koszty ramy, ale także koszty wszystkich innych zakupionych wraz z nią części - kierownicy, mostka, sztycy, siodła, widelca karbonowego Enve oraz kosztów które poniósł wobec rzekomej rażącej niekompetencji sprzedawcy, które wycenił na 1000zł - za rzekome docinanie linek, owijek, docięcie sterówki, pancerzy, przewodów hydraulicznych, jazdy do serwisów - proszę, oceńcie sami czy to realne koszty. Do tego stwierdził, że czeka na naszą odpowiedź, gdy zaś ją otrzyma dopiero podejmie decyzję co dalej - w końcu w tej chwili trudno zakupić coś w zamian, sprowadzenie konkurencyjnej ramy zajmie kwartał, więc jeżeli się nie uda naprawi pierwszą ramę pilnikiem a później drugą, jak ta padnie. Do tego doszły groźby postawienia przed UOKiKiem, Urzędem Skarbowym, sądem i forami internetowymi. Nasza odpowiedź mogła być tylko jedna - poinformowałem pana Mariusza, że skontaktuje się z nim nasz prawnik aby dalej poprowadzić sprawę, uważamy bowiem że dochowaliśmy wystarczającej staranności przy sprzedaży i jej obsłudze, byliśmy zawsze pod telefonem a żądania klienta godzą w nasze interesy. Nasz prawnik skontaktuje się z Panem w przyszłym tygodniu ze stosowną propozycją rozwiązania problemu - potwierdzam Panie Mariuszu.

Jakość naszej obsługi niech oceni samo Forum, myślę, że przez 7 lat działalności nikogo nie skrzywdziliśmy a sytuacje bywały różne - zawsze jednak udawało nam się zadowolić klienta. Nawet słynny beef z kolegą Bikebertem zaskutkował faktem, że Robert jest dziś naszym wiernym klientem.

Tyle tytułem wyjaśnienia z naszej strony, odmeldowuję się.

ET №23
www.beastiebikes.pl | blog.beastiebikes.pl | facebook.com/BeastieBikesPL
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.04.2016 11:25 przez strarzaq.)
16.04.2016 10:56
misiopysio Offline
Gaduła

Liczba postów: 957
Reputacja: 16
Wrocław
Czyli ze strony dystry raczej problemów nie ma. Co nie zmienia faktu że meritum sprawy czyli jakość wykonania jest na poziomie "śliskiej trójki".

ns fuzz/ns snabb/d. hornet
https://www.facebook.com/dreamworkers71
16.04.2016 13:13
strarzaq Offline
Dystrybutor Nr 3

Liczba postów: 1,760
Reputacja: 43
Kurnik (ale przez "ó")
Oczywiście zakładając, że rama na zdjęciach jest świeżo wyjęta z pudełka, same zaś zdjęcia, opisy i didaskalia są w 100% zgodne ze stanem zastanym oraz totalnie bezstronne i pozbawione grama emocji. Dodatkowo nie sposób ocenić która z ram na zdjęciach jest która.

Na przykład wspomniany w heheszkach "paw" to po prostu aplikowana fabrycznie pasta montażowa do karbonu. TAK, rysuje sztyce...

W żadnej komunikacji także nie byliśmy wobec klienta obcesowi, nieprzyjemni czy niemili. Czytając posty stwierdzam, że nasz profesjonalizm donikąd nie prowadzi i spodziewanie wzajemności w kontaktach międzyludzkich to wołanie na puszczy...

ET №23
www.beastiebikes.pl | blog.beastiebikes.pl | facebook.com/BeastieBikesPL
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.04.2016 13:45 przez strarzaq.)
16.04.2016 13:39
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości