Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lekka kontuzja przy ćwiczeniu bunny hop?
Autor Wiadomość
Recon Offline
Milczek
*

Liczba postów: 37
Reputacja: 0
Warszawa
Lekka kontuzja przy ćwiczeniu bunny hop?
Hej,

W enduro jestem jeszcze raczej początkujący, ostatnio sporo ćwiczyłem pod kątem robienia bunny hop'a (i angielskiego i amerykańskiego), głównie podrywanie przedniego koła do góry, wiadomo, nie potrafię tego jeszcze tak idealnie wyczuć i czasem zamiast dobrze spompować i skorzystać z sił sprężystości, faktycznie 'rwę' do góry tą kierownice.

Po ostatnim treningu (ze 2h katowania) zauważyłem już wieczorkiem, że czuje lekki ból górnej części mostka, w szczególności na chrząstkach łączących go z żebrami, oraz na tej samej wysokości przy kręgosłupie. Ból bardzo lekki, ale irytujący swą obecnością. Czy ktoś kiedyś coś podobnego obserwował? Co mogę zrobić, żeby uniknąć takich sytuacji? Może po prostu źle blokuję/napinam stawy/mięśnie itp?
04.05.2016 12:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rzaq Offline
Krówka "Reach" Ciągutka

Liczba postów: 5,507
Reputacja: 69
Kraków/Cypel Buraczkowy
RE: Lekka kontuzja przy ćwiczeniu bunny hop?
Mera musisz zapytać, on jest Mistrzem Wink
05.05.2016 13:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sirdaniel Offline
Gaduła

Liczba postów: 561
Reputacja: 11
Kielce
Recon, po prostu użyłeś mięśni i przyczepów, o których do tej pory nie miałeś nawet pojęcia Smile Zależy teraz jak bardzo naciągnąłeś przyczepy. Moje przedramię i mostek po 4ch miesiącach nadal nie wróciły do pełnej sprawności Smile
05.05.2016 13:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Recon Offline
Milczek
*

Warszawa
W swoim życiu trenowałem bardzo długo kalistenikę (trening z masą ciała) no i trochę kulturystykę, ale chyba faktycznie po prostu takich partii mięśni nadal nie miałem nigdy przyjemności rozruszać porządnie Tongue Przedramiona u mnie na lajcie, ale właśnie ten mostek i plecy trochę ;D
05.05.2016 14:27
Mer84 Offline
Nie umiesz bunny hopa, nie jeżdzisz!

Liczba postów: 1,233
Reputacja: 12
Gdańsk
(05.05.2016 13:30)Rzaq napisał(a):  Mera musisz zapytać, on jest Mistrzem Wink
Ta Smile ... od Bunnyhopa, nie bodybuilding Smile

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

http://www.pinkbike.com/u/mer84/
05.05.2016 17:12
Recon Offline
Milczek
*

Warszawa
No kurde, do bodybuildera mi daleko, wyznaje raczej naturalną szkołę ćwiczeń Tongue tam raczej się nie spotyka tak gwałtownych ruchów i rwań jak przy bunny hop, wszystko powoli i gładko Big Grin
05.05.2016 19:24
Recon Offline
Milczek
*

Warszawa
(06.05.2016 09:53)zdroj11q napisał(a):  Hmm ja bym odstawił na jakiś czas jeżdżenie, aż kontuzja i ból ulegnie Tongue

Jazdy nie odstawię, bo struty bym chodził, ale bunny hopy na 2 tygodnie już raczej tak Cool
06.05.2016 10:03
kali Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 225
Reputacja: 8
Szczecin
Mam podobnie od jakiegoś czasu. Mi pomaga roller.
Masuje nim plecy pomiędzy łopatkami (leżąc na nim) po czym w mostku "strzela" i luzują się mięśnie i ból przechodzi.

"It never gets easier, You just go faster." Greg LeMond
06.05.2016 12:04
Recon Offline
Milczek
*

Warszawa
(06.05.2016 12:04)kali napisał(a):  Mam podobnie od jakiegoś czasu. Mi pomaga roller.
Masuje nim plecy pomiędzy łopatkami (leżąc na nim) po czym w mostku "strzela" i luzują się mięśnie i ból przechodzi.

Dzięki za dobry pomysł, to samo u mnie zauważyłem, mostek ma tendencję do strzelania znacznie większą niż przed ćwiczeniami na bunny hopa Rolleyes
06.05.2016 13:32
shape133 Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 8
Reputacja: 1
Ziębice/Wrocław
Swego czasu robiłem bunnego na 90cm i nigdy nie słyszałem o "angielskim" i "amerykańskim".. wtf?
Bunnego nie ćwicz. Zapomnij o tym, Jeździj po prostu a z czasem zauważysz że wchodzi coraz lepiej. Na początek oczywiście najlepiej na dirtówce, bo używasz mniej siły, nie szarpiesz i nic sobie przy okazji nie nadwyrężysz
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.05.2016 09:21 przez shape133.)
17.05.2016 09:20
Ramol Offline
Milczek
*

Liczba postów: 30
Iława
@shape133 ja jeszcze kilka tygodni temu na zawodach zrobiłem bh na bmx na wysokość dokładnie 75 cm, a w sobotę gdy usiadłem na mojego pierwszego full`a dosłownie delikatnie odrywałem koła od ziemi. Po jednym dniu jazdy już ładnie ogarniam wybicia z korzeni/kamieni itp. Wink
Także @Recon wystarczy jeździć i w trakcie tej jazdy wykorzystując wspomniane naturalne "wybicia" starać się wyrywać rower.
Katowanie na płaskim dużo Ci nie da bo tylko się naszarpiesz, a efekty będą znikome Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.05.2016 00:12 przez Ramol.)
18.05.2016 00:11
shape133 Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 8
Reputacja: 1
Ziębice/Wrocław
Dokładnie. ćwicz na przypadkowych korzeniach, kamienach, krawężnikach ale wszystko podczas jazdy. Jeżdżenie po parkingu i katowanie tylko Cię zmęczy.
18.05.2016 16:37
Recon Offline
Milczek
*

Warszawa
Ano, zwłaszcza, że to katowanie na razie nic nie dało Smile potrafię podnieść wysoko przednie koło i tylne też nieźle, ale sumarycznie połączyć ni cholery... Tongue
21.05.2016 19:35
Mer84 Offline

Gdańsk
Dlatego właśnie lepiej pocwiczyc nie na asfalcie tylko jakimś trawniku - oszczędzisz na rowerze i na sobie.

Ja bym się wstrzymał z wykorzystaniem BH w jeździe do czasu aż na trawie będzie sumaryczny Smile

Swego czasu był tu na forum BH chalange (chyba Szwed to zainicjowal) ale tylko jedna dziewczyna się na to odpaliła Smile

Ride or Die !

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.05.2016 19:40 przez Mer84.)
22.05.2016 11:56
Recon Offline
Milczek
*

Warszawa
(22.05.2016 11:56)Mer84 napisał(a):  Dlatego właśnie lepiej pocwiczyc nie na asfalcie tylko jakimś trawniku - oszczędzisz na rowerze i na sobie.

Ja bym się wstrzymał z wykorzystaniem BH w jeździe do czasu aż na trawie będzie sumaryczny Smile

Swego czasu był tu na forum BH chalange (chyba Szwed to zainicjowal) ale tylko jedna dziewczyna się na to odpaliła Smile

Ride or Die !

Opanowałem już całkiem nieźle skoki przez stoły (table jump?) wysokości ok. 1,2m i długości ~2m, spokojnie przelatuję całość lądując już na zjeździe. Zastanawiam się czy takie ćwiczenie uczy i wyrabia nawyki, które potem pozwolą mi wreszcie na wyczucie BH. W trakcie lotu zarówno na początku wybijam się z górnego koła i potem w razie potrzeby podciągam za sobą tył.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.05.2016 08:54 przez Recon.)
25.05.2016 08:50
Mer84 Offline

Gdańsk
To teraz poskacz tak żeby ladowac raz z prawej raz z lewej strony ladowania. Później naucz się ladowac bardziej na przednie kolo (i do whipa juz niedaleko Smile)

I jak juz rower będzie lądował tam gdzie Ty chcesz i jak chcesz, to będzie znak że opanowałes te stoliki.

Dużo ludzi skacze hopy i dolatuje do lądowania, ale to ze dolatuja to bardziej fizyka niż skill.

Im lepiej opanujesz skakanie tym mniej prędkości będzie potrzebnej żeby coś przeskoczyć.

Ride or Die !

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.05.2016 09:30 przez Mer84.)
25.05.2016 09:29
Ramol Offline
Milczek
*

Liczba postów: 30
Iława
(25.05.2016 08:50)Recon napisał(a):  W trakcie lotu zarówno na początku wybijam się z górnego koła i potem w razie potrzeby podciągam za sobą tył.

Krótko mówiąc, robisz bh. Wiadomo że na hopie jest łatwiej, ale dobrym faktem jest, że czujesz kiedy ponosisz tył. Wiesz, co robisz a nie szarpiesz bezmyślnie rowerem Big Grin Teoretycznie powinieneś robić na płaskim, ale uwierz, że trzeba sporo trenować Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.05.2016 07:20 przez Ramol.)
30.05.2016 07:18
Śruba Offline
Milczek
*

Liczba postów: 65
Sudety Zachodnie
brachol kiedyś złapał kontuzje przy baniaku na starym rowerze z mostkiem klinowanym jeszcze nie był zklinowany kokpit jego.

Strzeż sie baniaka cała masa kontuzji

pytałeś co możesz zrobić żeby uniknąć nie rób tego baniaka fizolsko najważniejsze odbicie z tylnego koła i podciągniecie stopami kiera sama idzie z tego co wiem to baniaka robi sie płynnie i mietowo wiec się nie siłuj z nim.

albo za pomocą gum<power band> imituj ten ruch delikatniej niż w realu. ja bym to robił mniej siłowo bardziej płynnie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.06.2016 05:49 przez Śruba.)
01.06.2016 05:45
Recon Offline
Milczek
*

Warszawa
Hej,

Zauważyłem, że im więcej to cholerstwo ćwiczę mimo obolałych pleców, tym mniej mnie boli, chyba po prostu tak zajeździłem sobie mięśnie grzbietu, że zaczynają się przystosowywać do nowego trybu pracy Big Grin Mostek to samo. Dodatkowo do mojego stałego zestawu ćwiczeń kalistenicznych dodałem coś ekstra na plecy ;p

BTW po ostatnich treningach mniej już szarpię, udaje mi się nawet manuala utrzymać na 3-4 metry. Jeśli chodzi o tylne koło to potrafię je podnieść na ok 3/4 jego średnicy poprzez gwałtowne przeniesienie bioder z nad tylnego koła do przodu przy wyproście nóg. Nawet podobno udało mi się 2x zrobić małego bh na 10cm Big Grin Myślicie, że z takimi wynikami można się poważnie brać za łączenie w kompletny skok?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.06.2016 11:22 przez Recon.)
04.06.2016 11:21
Mer84 Offline

Gdańsk
Widać ze chcesz wiec trochę treningu i ogarniesz, najlepiej jakbyś ustawił się z kimś kto już umie, to Ci podpowie co ewentualnie robisz źle i nauka pójdzie szybciej. A jak nie masz z kim nagraj filmik wrzuć na YT i zobaczymy co jest do poprawki Smile

Ride or Die !

04.06.2016 17:55
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości