Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HorizonBikes- Uwaga!
Autor Wiadomość
maxproof Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 8
Reputacja: 0
Solihull
HorizonBikes- Uwaga!
Witam

Chcialem sie podzielic niestety negatywnymi doswiadczeniami z firma HORIZONBIKES

Na wstepie chce dodac ze mieszkam w UK i mam juz spore doswiadczenie z zakupami w tutejszych sklepach rowerowych i jak wyglada standard obslugi klienta przy zakupie i po.

Do rzeczy:
Zachecony stosunkowo dobra oferta zamowilem czesci oraz rame Nicolai od jedynego dystrybutora z Polski a mowa o HorizonBikes.
Znajomi odradzali mi tego przedstawiciela z kilku powodów a mianowicie:
brak telefonu stacjonarnego, brak mozliwosci placenia karta lub przez pay pal, bardzo skromne informacje na temat firmy w internecie nie mowiac juz o zagranicznych informacjach, firma praktycznie jednoosobowa.

No ale trudno uparlem sie zaplacilem zadatek nie malo ponad 20% wartosci ramy.
Nie powiem Pawel(wlasciciel) bo o nim mowa bardzo staral odpisywac na moje maile (szczegulnie te dotyczace przelewu) z zapytaniami ale czesto nie odbieral telefonów bo zajety, bo zawody bo to telefon zagraniczny dzwoni bo to bo tamto.

Po podliczeniu kosztow za rame Nicolai i czesci przez Pana Pawla nie odliczyl zadatku(ponad 2500zl) i wystawil rachunek oczywiscie mailowo bez faktury bez informacji o zaplaceniu podatku VAT.
To bylo pierwsze co mi sie nie spodobalo,oczywiscie po mojej interwencji Pan Pawel odliczyl zadatek, byc moze pomyslal klient z Anglii mozna go lekko skubnac no ale cuz nie udalo sie tym razem.
Idzmy dalej poprosilem Pana Pawla o gwarancje na pismie lub mailowo z Nicolai (5 lat gwarancji udziela producent) w odpowiedzi dowiedzialem sie ze producent nie wysyla takich informacji, w razie problemów nalezy sie kontaktowac wylacznie z przedstawicielem marki a byla nia firma HorizonBikes.
Pomyslalem Ok -przelalem kase i z dusza na ramieniu czekalem na upragniony sprzet.
Sprzet dotarl jak najbardziej nie powiem, dobrze zapakowany.Jesli chodzi o to nie mam zastrzezen ale w dalszym ciagu nie bylo zadnych dokumentów odnosnie gwarancji lub faktury z informacjami o zaplaconym podatku VAT.
Co sie stalo z podatkiem od kwoty 16000zl moge sie tylko domyslac(nie jestem pewien ale to w Polsce jakies 23%)

Na szczescie sprzet spisywal sie dobrze nie bylo koniecznosci kontaktowania sie z HorizonBikes az do niedawna kiedy to chcialem sie przesiasc na rower z wiekszymi kolami wiec zdecydowalem sie sprzedac moja rame Nicolai ktorej nic nie dolegalo.
Znalazlem klienta na rame ale byl jeden zasadniczy problem.
Brak dokumentacji gwarancyjnej lub faktury VAT z numerem referenccyjnym.
Klient byl Anglikiem i mówi ze poczeka pare dni az to zalatwie.
Zdecydowalem sie wiec zadzwonic i napisac maila do Pana Pawla w sprawie gwarancji od marki Nicolai. Obiecal ze to zalatwi.Po trzech tygodniach pisze ze moja wiadomosc byla w spamie i przeslal do Nicolai.Po ponad miesiacu postanowilem znowu napisac do Pana Pawla czy ma jakies wiesci w sprawie ramy Nicolai =zadnej reakcji.

Po okolo 6 tygodniach zdedydowalem sie sam napisac do Nicolai o zaistnialej sytuacji.
Na tresc mojego maila odpisal w przeciagu kilku godzin CEO Nicolai-KarlHeinz Nicolai (zalozyciel firmy) oraz costumer service Nicolai. Poproszono mnie o zrobienie zdjec ramy i paszportu w celu wystawienia gwarancji.
Po 48 godzinach od wyslania maila wlasciciel firmy Nicolai przesyla mi dokument ptwierdzajacy gwarancje z podpisem. Na koniec dodal ze w razie problemow z rama prosze sie kataktowac z nimi bezposrednio.
Wszystko trwalo 48 godzin!!!!

Pan Pawel z HorizonBikes stwierdzil ze nie dostal od nich zadnych informacji przez 6 TYGODNI!!!!!!! (NIEWIADOMO JAK DLUGO MUSIAL BYM CZEKAC GDYBY SIE COS ZEPSULO)
[/b]
Nie wiem moze zyje w innych realiach moze za duzo wymagam ale sorry gwarancja, faktury i dobry after sale service to na zachodzie standard.

Absolutnie odradzam HorizonBikes za brak profesjonalizmu w biznesie i próby oszustwa
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.05.2016 01:43 przez maxproof.)
07.05.2016 01:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fonika Offline
Gaduła

Liczba postów: 1,969
Reputacja: 38
Wrocław/Kalisz
RE: HorizonBikes- Uwaga!
Taaak, na pewno Piotrek chciał zepsuć renomę firmy dla 2500zł, połasił się bo za te 2500 wille by sobie pod srebrną górą wybudował...
Ja rozumiem że można zarzucać komuś brak profesjonalizmu ale oskarżanie o oszustwo to już lekkie przegięcie...

Serwis amortyzatorów, damperów i sztyc regulowanych https://www.facebook.com/wichuworkshop/
07.05.2016 17:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maxproof Offline
Zaglądacz

Solihull
Nie popelnia sie takich pomylek gdy firma sie rozwija bo stajesz sie nie wiarygodny w tym co robisz i tracisz klientele.
07.05.2016 19:56
chrzanek Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 134
Reputacja: 5
Wrocław
Po pierwsze, rzucanie bezpodstawnych oskarżeń jest karalne, z powództwa cywlinego...

Po drugie, piszesz o wiarygodności. Zastanów się nad swoją wiarygodnością, masz 5 postów, dwa posty w temacie dotyczącym HF, konto utworzone 3 dni temu....

Po trzecie, zastanawiające dlaczego piszesz na tym forum, a nie na forum ET...

To mi wygląda na trollowanie...
07.05.2016 20:18
Luder Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 197
Reputacja: 10
Gliwice
Pewnie u nich w UK tak się robi Tongue

Sorry nie mogłem się powstrzymać.

A tak na marginesie to po kiego zamawiać rower w PL jak się mieszka w UKEJU? Myślę, że na miejscu poszedłbyś do sklepu i kupił z półki taką ramę, ale pewnie byłoby 20 funtów drożej, więc lepiej było ściągać z PL (o ile to w ogóle prawda)..

Tak jak mówi chrzanek - wrzuć tego samego posta na Enduro Trophy. O, masz linka żeby nie było ciężko:
http://endurotrophy.pl/forum/member.php?action=register
07.05.2016 20:41
maxproof Offline
Zaglądacz

Solihull
Nie kazdy ma czas na dodawanie miliona postów.
Jezeli chcesz byc adwokatem HorizonBikes to zadzwon do nich bezposrednio pod warunkiem, ze znajdziesz jego dane kontaktowe ktore zostaly usuniete ze strony firmy. Poza tym istnieje jeszcze cos takiego jak wolnosc slowa i forum sluzy wlasnie ku temu aby dodawac wlasne opinie. Odnosnie oskarzenia radze czytac ze zrozumienienim gdyz zdanie twierdzace w jezyku polskiem ma nieco inne znaczenie od zdania pytajacego. Rozumiem rowniez, ze zadanie rachunku i gwarancjii za towar o wartosci wyzszej niz 15tys zlotych jest niedupuszczalne, a moze wedlug Ciebie i karalne???

(07.05.2016 20:41)Luder napisał(a):  Pewnie u nich w UK tak się robi Tongue

Sorry nie mogłem się powstrzymać.

A tak na marginesie to po kiego zamawiać rower w PL jak się mieszka w UKEJU? Myślę, że na miejscu poszedłbyś do sklepu i kupił z półki taką ramę, ale pewnie byłoby 20 funtów drożej, więc lepiej było ściągać z PL (o ile to w ogóle prawda)..

Tak jak mówi chrzanek - wrzuć tego samego posta na Enduro Trophy. O, masz linka żeby nie było ciężko:
http://endurotrophy.pl/forum/member.php?action=register

Po co? Po to aby administrator tej strony usunal moj post? Bede dodawac swoje opinie na portalach nie wspolpracujacych z HorizonBikes. Jezeli znasz marke Nicolai to wiesz dobrze, ze na ich ramy czeka sie kilka miesiecy i nie sa to produkty z Biedronek dostepne na pulkach sklepowych. Poza tym lubie wspierac rodzime marki na szczescie to moje jedyne negatywne doswiadczenie jezeli chodzi o polskie marki.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.05.2016 21:02 przez maxproof.)
07.05.2016 20:49
mkk Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 451
Reputacja: 7
Kraków
(07.05.2016 20:49)maxproof napisał(a):  Po co? Po to aby administrator tej strony usunal moj post?

Usunął Ci ktoś coś? Czy tylko tak na wszelki wypadek piszesz ?
07.05.2016 21:34
misiopysio Offline
Gaduła

Liczba postów: 957
Reputacja: 16
Wrocław
A propos języka Polskiego to właśnie miło byłoby gdybyś go używał.
Co do tematu, zero faktów, same wypowiedzi jednej ze stron, słabo.

ns fuzz/ns snabb/d. hornet
https://www.facebook.com/dreamworkers71
07.05.2016 22:02
makaron777 Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 186
Reputacja: 3
poznań
po primo - temat powinien brzmieć - horizon bikes uwaga LIPA!
po drugie primo - cza było kupić w jukej Wink
po trzecie primo - "Absolutnie odradzam HorizonBikes za brak profesjonalizmu w biznesie i próby oszustwa" - czyli jednak rzucasz oskarżenie i to dość grube?

po czwarte primo -"Znajomi odradzali mi tego przedstawiciela z kilku powodów a mianowicie:
brak telefonu stacjonarnego, brak mozliwosci placenia karta lub przez pay pal, bardzo skromne informacje na temat firmy w internecie nie mowiac juz o zagranicznych informacjach, firma praktycznie jednoosobowa."
- co ty masz za znajomych i skąd ich doświadczenia z HB? bo firma jednosobowa?? no bez przesady..bo paypala nie ma?...bo skromne info w internecie?..nie mam dalszych pytań

the end of all things will be televised
08.05.2016 00:11
dareklistonosz Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 388
Reputacja: 12
Zakopane
Myślę że przydała by się wypowiedz Pawła , mimo wszystko został oskarżony , natomiast dorzucę od siebie że od prawie 14 lat Crazy Crank jest dystrybutorem marki Santa Cruz i Piotr Chilecki jest od początku jednoosobową firmą i raczej nie ma Pay pala , a telefon stacjonarny ? No cóż. Tak więc te argumenty można sobie darować.

Nomad
08.05.2016 07:09
Mer84 Offline
Nie umiesz bunny hopa, nie jeżdzisz!

Liczba postów: 1,233
Reputacja: 12
Gdańsk
Widzisz chlopie zjedza Cie ... na forum nie ma wolnosci slowa Smile zobacz co mi ludzie pisza w punktach reputacji SmileSmileSmile
To jak sie taki watek rozwinie zalezy od tego kto go zalozy Smile ... tylko wytrwalosc i konsekwencja moze Cie uratowac Smile ... po drugiej stronie burza mozgow juz pewnie trwa Smile

http://www.pinkbike.com/u/mer84/
08.05.2016 10:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
chrzanek Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 134
Reputacja: 5
Wrocław
Mer, jak zwykle zabłysnąłeś....
08.05.2016 19:46
santaradix71 Offline
...z ciemności 666...

Liczba postów: 565
Reputacja: 4
Elbląg
...no dobra teraz ja skromnie coś skrobnę na temat Horizon Bikes oraz Pana Pawła...w zeszłym sezonie wyszło jak wyszło kupiłem okazyjnie cały rower Commencal Metę v4 z Uk...kupiona z Uk nie w Pl u dystrybutora...parę emaili do Pawła i zawsze odpowiedz wcześniej czy pózniej ale była...nie musiał ale odpowiadał i był cierpliwy na moje "pomysły"...nie napisał pisz tam gdzie kupiłeś itp...na ten sezon HB został dystrybutorem na Polskę Transition Bikes no i po męczeniu Pawła zakupiłem Patrola w amelinium...cała kasa w preorder czyli drobne 8000pln została przelana...bez pisemnych umów PayPal itp...rama jest damper po 0 przeglądzie w Spider Suspension faktura z gwarą...po zamontowaniu całości pojawił się problem z Monarchem bo rebound oraz inne regulacje nie działały(zapowietrzony???)...info do Pawła z reklamacją i po tygodniu dostałem nowy działający damper...żadnych pytań...nowy damper wysłany a zepsuty odesłany...nic mnie nie interesowało...Polecam Horizon Bikes oraz Pozdrawiam Pawła...

...Radix samo zło...
19.05.2016 19:54
arczii Offline
Hrabia de Bouraque

Liczba postów: 3,495
Reputacja: 24
warszawa
(08.05.2016 07:09)dareklistonosz napisał(a):  Myślę że przydała by się wypowiedz Pawła , mimo wszystko został oskarżony , natomiast dorzucę od siebie że od prawie 14 lat Crazy Crank jest dystrybutorem marki Santa Cruz i Piotr Chilecki jest od początku jednoosobową firmą i raczej nie ma Pay pala , a telefon stacjonarny ? No cóż. Tak więc te argumenty można sobie darować.

Przecież nikt się nie czepia CC i PC. Tylko HV i PawlaBB. Wink

Z tego co mi parę osób opowiadało (na pewno złośliwi i fałszywi ) to cos jest w tym napisał maxproff ...

A co do samego kupna to sprawa wygląda podobnie jak u mnie i Kondiego kiedy kupowaliśmy uzzi i pożal się Boże polskiego dystrybutora w 2010. Też nie dostaliśmy faktury ani żadnego papierka. Gość najprawdopodobniej przywiózł ramy (3 sztuki) w bagażu lotniczym (był wtedy w Stanach i wracał przez Berlin) i żadnego Vatu nie odprowadził. Różnica była taka, że dostaliśmy dość dobrą cenę -zbliżoną do ceny w USA.
Problemy zaczęły sie kiedy moja rama pękła (wada konstrukcyjna, pozdrawiam konstruktora Tongue ) i wtedy pan dystrybutor rozpłynął się. Nie odbierał ani maila ani telefonu. Kiedy w końcu odpisał to stwierdził, że już po gwarancji , a on już nie jest dystrybutorem.
Pół roku wożenia się bezpośrednio z producentem i udało się mi dostać za free nowy poprawiony tylny trójkąt.

W przypadku HV pewnie do takie sytuacji by nie doszło, ale i tak jakoś nie miałbym do nich wystarczającego zaufania.

Bajeczny technik , najszybszy na podwórku .
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.05.2016 07:03 przez arczii.)
20.05.2016 07:03
wkosmider Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 6
Wołomin
Pozwolę sobie odświeżyć wątek w/w firmy...ostatnimi czasy przymierzam się do złożenia jakiegoś fulla i rozpoznaję rynek w naszym kraju jak i poza jego granicami.
Ze smutkiem muszę stwierdzić iż ceny w horizonbike są co najmniej wyssane z palca, żeby nie być gołosłownym cena aluminiowej ramy Transition Scout u nich to bagatela 10999,00 PLN ( dodam że ramy nie ma na stanie a musi zostać sprowadzona od producenta czas około 2 tygodnie ) gdzie aktualny koszt takowej u producenta to 1699,15 USD.
Rozumiem iż dochodzą koszty transportu + cło ale taka różnica to nic innego jak rozbój w biały dzień...
Wysłałem nawet zapytanie odnośnie aktualnej ceny - niestety nie uległa zmianie.
16.07.2018 07:45
mkk Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 451
Reputacja: 7
Kraków
HorizonBikes- Uwaga!
[Obrazek: 8420c450782b2aa3c540a23e3f670136.jpg]

Ciekawe ,bo w sklepie na FB mają alu za 7200 , karbon kosztuje 11 z hakiem. Na pewno pytałeś o alu ? Big Grin A może dostałeś rabat na cały rower ? Big Grin Bo Scout alu kit 4 lekko ponad 12 .
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.07.2018 16:18 przez mkk.)
19.07.2018 16:07
wkosmider Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 6
Wołomin
No ciekawe bo na oficjalnej stronie sklepu jest taka cena za aluminium...tak czy inaczej za "zabytek" który pokazałeś cena ponad 7k to o tak o wiele za dużo bo u południowych sąsiadów za nieco ponad 5k można kupić.
Przykre to trochę że oficjalny przedstawiciel tak psuje markę.
20.07.2018 15:37
shusty Offline
Milczek
*

Liczba postów: 50
Reputacja: 3
Wałbrzych
Nie mam pojęcia o co chodzi. Ostatnio miałem chrapkę na sentinela. Wg producenta cena już detaliczna 3000$ czyli jakieś 11100 zł w horizon bikes 18000zł o_O

Mamy trochę różnych marek z poza kontynentu w Polsce i przedstawiciele sprzedają rowery w oficjalnych cenach detalicznych producenta poprawione o nasz większy VAT i często z rabatem, a tu takie coś. Nie rozumiem.

Co dziwniejsze commencala z francji można sobie już zamówić bez problemu i taki commencal http://horizonbikes.com/produkt/rower-co...etal-2018/ u nich kosztuje 14 200zł, gdzie zamówione od producenta z przesyłką i opłatami wychodzi zdecydowanie poniżej 12 000zł !

Nie ogarniam, ten sklep to chyba jakaś pralnia pieniędzy.

Edit: jak widać można za normalne pieniądze 12 000zł u dojczów z naszym podatkiem tylko trzeba doliczyć wysyłkę https://www.bike-components.de/en/Transi...18-p64760/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.07.2018 13:48 przez shusty.)
23.07.2018 12:35
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości