Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Avid Elixir trail 7 vs. Shimano xt m8000
Autor Wiadomość
grzegosz Offline
Milczek
*

Liczba postów: 72
Reputacja: 0
Zielona Góra
Avid Elixir trail 7 vs. Shimano xt m8000
Witam,
przesiadam się z hamulców Avid XX na coś mocniejszego, chcę wybrać między tymi dwoma modelami: Avid Elixir 7 trail lub Shimano XT M8000.
Czy ktoś z was ma może bezpośrednie porównanie tych modeli? Chodzi mi zarówno o jakość wykonania, siłę hamowania, ale również o łatwość w serwisowaniu i ewentualną awaryjność.

http://www.velosnob.pl
22.05.2016 13:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TomasVFR Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 12
mazowieckie
RE: Avid Elixir trail 7 vs. Shimano xt m8000
Witam, rowniez podlacze sie pod temat, szukam hampli do wagi ok 110 kg(rider+bike). Jazda 70%\ 30%/. Interesuje mnie xt, zee, magura mt5-lecz tu spora masa...avidy odrzucam z przyczyn 'ideologicznych'= nie podobaj mi sie?. Prosba o pomoc od ludzi ktorzy jeżdza na tych hamulcach, ktore warto kupic? zalezy mi na duzej sile hamowania, ale bez straty na modulacji- zee ponoc dzialaja 0-1? Obecnie mam jakis niski szajs siemano 180/160 i np przy zjezdzie z Czantorii na dziko nie bylo szans na kontrolowane zatrzymanie sie ?. Przyszly zestaw ma byc docelowo 203/180. Nie musi byc od razu komplet moge najpierw wymienic przod, potem tyl-zalezy od ceny hamulca, na ktory sie zdecyduje mam nadzieje -dzieki Waszym cennym radom.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.07.2016 23:26 przez TomasVFR.)
04.07.2016 23:21
spokutycki Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 16
Wroclaw
(04.07.2016 23:21)TomasVFR napisał(a):  Witam, rowniez podlacze sie pod temat, szukam hampli do wagi ok 110 kg(rider+bike). Jazda 70%\ 30%/. Interesuje mnie xt, zee, magura mt5-lecz tu spora masa...avidy odrzucam z przyczyn 'ideologicznych'= nie podobaj mi sie?. Prosba o pomoc od ludzi ktorzy jeżdza na tych hamulcach, ktore warto kupic? zalezy mi na duzej sile hamowania, ale bez straty na modulacji- zee ponoc dzialaja 0-1? Obecnie mam jakis niski szajs siemano 180/160 i np przy zjezdzie z Czantorii na dziko nie bylo szans na kontrolowane zatrzymanie sie ?. Przyszly zestaw ma byc docelowo 203/180. Nie musi byc od razu komplet moge najpierw wymienic przod, potem tyl-zalezy od ceny hamulca, na ktory sie zdecyduje mam nadzieje -dzieki Waszym cennym radom.

1. xt m8000 - są doniesienia, że bite-point pływa
2. magura mt5 - ludzie różnie mówią - kolega ma i są z nimi jakieś problemy
3. zee - osobiście nie znam nikogo, kto by narzekał. Ja ma klamki SLX m675 i zaciski saint/zee (jeden ciul ale była promocja Wink ). Ważę więcej i przy tarczach 180/180 nie mam problemu ani z siłą ani z modulacją.
05.07.2016 13:59
sirdaniel Offline
Gaduła

Liczba postów: 561
Reputacja: 11
Kielce
TomasVFR, mam 810'tki, ale mimo to podobne do Zi. Przewagą nad resztą jest czterotłok. Czy działają 0-1. NIE. Raczej punkt modulacji przesunięty jest w większe prędkości. Tak ok. 30-40km/h. Wcześniej hamują cudnie, ale pełne oblicze pokazują właśnie od tej granicy.
Jedynie trzeba pilnować zeszklenia klocków (dbać o czystość), żeby cieszyć się kotwicami, nie do przegrzania.
06.07.2016 07:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TomasVFR Offline
Zaglądacz

mazowieckie
Dziękuje Wam za odpowiedź. Wychodzi zatem na to ze zee z racji ceny, choć saint wizualnie bardziej mi się podobaTongue. Dodam do tego tarcze Xt z ice'm i tak będzie niebo a ziemia w porównaniu do tego co mamSmile Zastanawiam się tez czy Klamka Sainta będącą budową zbliżona do tej z XTR nie ma wpływu jednak na lepsze działanie w porównaniu do zee. Jeżeli tak jest, to pytanie na ile jest to wyczuwalne dla przeciętnego bikera..Wink jeszcze raz dzięki co do tych XT i Magury za rozwianie wątpliwości.
06.07.2016 20:58
shotgun Offline
Forumowy świr

Liczba postów: 2,888
Reputacja: 35
..tam gdzie GPS nie łapie
Nad tarczami z Icem to sie zastanow bo ludzie narzekaja, ze alu rdzen potafi si stopic i potem sa cyrki.
07.07.2016 08:24
TomasVFR Offline
Zaglądacz

mazowieckie
Wow!! Dzieki za ostrzerzenie, lecz to chyba wlasnie ta technologia miala wlasnie zapobiec tego typu defektom..czyzby w ice tech nieodpowiednio dobrali materialy? Jakie zatem tarcze 203mm polecacie do zee? Nie chcialbym wydac 160 zl/ tarcze ktora jak pisze 'shoutgun' moze mi sie stopic..:/
14.07.2016 08:24
sirdaniel Offline
Gaduła

Liczba postów: 561
Reputacja: 11
Kielce
Najzwyklejsze, najprostsze, np. takie: SM-RT75 DH 203mm, może z 80zł
albo jeżeli musi być alu-pająk: SM-RT76, są też na 6 śrub, koło 110zł.

Jeżdżę na takim zestawie, przód RT75 203, tył RT76 180 i nie dość, że tarcze tanie to wytrzymałe. Nie gną się, nie hałasują, czasem bzykną. Wystarczy. Chyba, że masz wygórowane ambicje.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.07.2016 12:58 przez sirdaniel.)
14.07.2016 12:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TomasVFR Offline
Zaglądacz

mazowieckie
Dziek 'shoutgun' za ostrzeżenie i głównie Tobie 'sirdaniel' za podpowiedz w temacie hebli i tarcz. Duze pifko dla Was! Dla 'spokutyckiego' tezSmile za krotki przeglad propozycji. Za oszczędzone w ten sposób pare zlotych, moge Wam postawic pifko w schronisku, jak sie spotkamy kiedys na szlakuWink
14.07.2016 21:23
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości