Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vitus Sentier 29 pomoc w dobraniu elementów
Autor Wiadomość
mm87 Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 12
Reputacja: 0
Lubelskie
Vitus Sentier 29 pomoc w dobraniu elementów
Witam wszystkich.

Jest to mój 2gi post zaraz po przywitaniu się, ale forum przeglądam od dłuższego czasu i dokształcam się Smile

Chcę złożyć swój pierwszy ht enduro 29er. Jako że wciąż uzupełniam swoją wiedzę a i mistrzem mechaniki rowerowej nie jestem, prosiłbym o rozwianie moich wątpliwości, poradę przy kilku kwestiach i ewentualnie polecenie zamienników do niektórych części. Za wszystkie rady i porady z góry dziękuję Smile

Póki co mój setup wygląda tak:

1 Rama: Vitus Sentier 29er. Rozmiar M. Tu była zmiana koncepcji – początkowo miałem budować na dartmoor primal 29, ale vitus mi się niesamowicie podoba + jest trochę bardziej agresywna jeśli chodzi o geometrię. (Mój wzrost 174, długość wew nogi ok 78cm, masa około 100kg)
http://www.chainreactioncycles.com/pl/en...prod138756

2 Stery:"T2" Nukeproof Warhead Mix & Match Top Cup + B8" Nukeproof Warhead Mix & Match Bottom Cup + Nukeproof Top Cap and Star Nut. Taki komplet jest polecany na stronie chainreaction. Głowka ramy to 44-56mm, stery półzintegrowane. Prosiłbym o jakiś zamiennik jeśli to możliwe.

3 Amortyzator: Amortyzator Suntour Auron RC2 29 15QLC Czarny Mat Taper 2016 140mm skoku
Tu jestem pewny wyboru. W porównaniu do amorów RS cena zdecydowanie niższa, a jak wyczytałem to jest to amor bardzo polecany.

4 Napęd: Chcę oprzeć na całej grupie SLX 2x10.

- Korba FC-M675 175mm (40-28+ suport (jaki?)
- Kaseta CS-HG81-10 11-36 + łańcuch CN-HG95 10rz
- Przerzutka tylna RD-M670 Shadow GS/SGS - możliwość zamiany za dopłata na RD-M675 +37zł Co wybrać? Dopłacić do m675?
- Przerzutka przednia FD-M676 Downswing/FD-M675 Top Swing/FD-M677 Side Swing – którą wybrać?
- Manetki SL-M670 2/3x10 / SL-M670 2/3x10 I-Spec do dźwigni BL które manetki będą właściwe?

5 Koła: Tutaj mam problem z koncepcją. Chciałem oprzeć się na podzespołach dartmoora (obręcz rocket v2, piasty revolt pro), ale na różnych forach często polecane są zestawy od allgrowicza Daveo. Ktoś coś doradzi? Budżet na koła chciałbym zamknąć w maksymalnie 1200-1300 zł. Ważne aby były trwałe (ważę niemało, a i „hopsnąć lubięSmile ). Aha ważna rzecz: kolor – całe czarne Smile

6 Hamulce: Zee M640 metaliczne okładziny. Nie wiem jakie tarcze do tego dopasować. Chciałbym 180/180 ale nie wiem czy rama przyjmie 180 z tyłu. Może warto jeszcze jakieś większe wziąć? Adaptery też nie wiem jakie mi są potrzebne.

7 Kiera, mostek sztyca, opony itp. : tu sobie poradzę i coś powybieram. Siodełko wtb z obecnego roweru mi pasuje więc najpewniej zostanie.

Dziękuję wszystkim, którzy przebrnęli przez mój post, za ewentualne błędy czy nieznajomość tematu z góry przepraszam, za wszystkie opinie, rady z góry dziękuję. Jeśli coś pominąłem, popisałem się wyjątkową ignorancją, można śmiało wytykać i ponabijać się - nie jestem obrażalski Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.06.2016 19:23 przez mm87.)
09.06.2016 19:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
grzegosz Offline
Milczek
*

Liczba postów: 72
Zielona Góra
RE: Vitus Sentier 29 pomoc w dobraniu elementów
Nie znam się na amortyzatorach, kołach, ale jedno Ci mogę powiedzieć
NIE IDŹ W 2x10
Poważnie, przemyśl 1x10. Kup zębatkę narrow wide, kup przerzutkę ze sprzęgłem i kasetę 11-42 (albo jakieś rozszerzenie kasety).
Stery np. Accent HSI-SPRO ZS44/56 są w ludzkiej cenie.

http://www.velosnob.pl
09.06.2016 19:56
Bejker Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 262
Reputacja: 5
Beskid Żywiecki
IDŹ W 2x10.
Amor ok
Koła dartmoora sa ok, ale napisz do daveo, może cos zaproponuje ciekawego
Tarcze 180/160 albo 203/180
Dopłac do przerzutki ze sprzeglem (m675 gs), manetki moze uzywane xt albo nowe deore, kaseta slx. Korba 24/38 albo i 22/36. I bedzie Pan zadowolony Smile

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka
09.06.2016 20:10
greenone Offline
Milczek
*

Liczba postów: 48

idz w 1x11 Smile Wlasnie wyszedl nowy slx, do tego kaseta sun race'a 11 46 i bedzie miodzio
09.06.2016 22:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mm87 Offline
Zaglądacz

Lubelskie
2x10 musi być. Nie jestem fanem i zwolennikiem wożenia roweru samochodem, więc jak mam ochotę pośmigać po lesie to najpierw do tego lasu dojeżdżam, więc wolę mieć jakieś przełożenie z przodu. Trochę staroświecki jestem i przejście z 3x9 na 2x10 to i tak olbrzymi skok jak dla mnieBig Grin Poza tym wyznaję zasadę że ma 2 koła i napęd = jak mam ochotę to i po asfalcie 100km machnę jak będę miał taką potrzebę. A że się bardziej zmęczę niż na szosie/crossie/trekkingu - mówi się trudno i pedałujemy dalej. Smile Co do manetek, wezmę slxy w komplecie z cyklomanii bodajże, tylko nie bardzo trybię z tymi i specami. Czytałem o i specach i chyba nie nadążam dalej o co biega. Mam w obecnym rowerku manetki deore i ich działanie mi pasuje, także 1 grupa wyżej nie zawadzi a xt mi chyba nie będzie potrzebne Smile Co do kół: czytałem gdzieś że piasta revolt się gryzie z auronem. Prawda to?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.06.2016 22:23 przez mm87.)
09.06.2016 22:19
andrut2 Offline
Milczek
*

Liczba postów: 21
WWA
Najpierw powiedz jak i gdzie chcesz jeździć, potem wymyśli się napęd. Każda opcja jest fajna i się sprawdza w konkretnej sytuacji.

Co do kół to moje 26" jest właśnie na Rocketcie i Revolcie Pro i szprychach DT Revolution i kocham te koła. Ważę 85-90kg. Są idealne, dobrze się kręcą, woda im nie straszna i krzywić też się nie chcą. A i całkiem głośno terkoczą Big Grin (ludzie się odwracają) Moim zdaniem, dobra kombinacja.
06.07.2016 15:12
DominKC Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 13
Kace
(09.06.2016 22:19)mm87 napisał(a):  Co do kół: czytałem gdzieś że piasta revolt się gryzie z auronem. Prawda to?

Prawda
06.07.2016 15:35
mm87 Offline
Zaglądacz

Lubelskie
Jestem już praktycznie poskładany Smile także na dniach cyknę jakieś fotki i zaprezentuję bajka Big Grin
Jeszcze tylko szybkie pytanie:
Czy sztywne osie (w sensie to co przechodzie przez amor/ramę i piastę się czymś smaruje czy mają tam siedzieć na sucho?
06.07.2016 16:14
therapy Offline
Milczek
*

Liczba postów: 23
Wrocław / Lądek Zdrój
mm87 napisał(a):Czy sztywne osie (w sensie to co przechodzie przez amor/ramę i piastę się czymś smaruje czy mają tam siedzieć na sucho?
Możesz delikatnie posmarować smarem tzn. zrobić taką "kropelkę" smaru albo przejechać palcem po gwincie. Najlepszy do tego celu jest smar miedzowy, bo zapewnia słaby poślizg, ale zapobiega zapiekaniu - nie powinno się rozkręcić. Ja smaruje praktycznie wszystkie połączenia w rowerze, ewentualnie wybrane traktuje Loctite'm.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.07.2016 17:38 przez therapy.)
06.07.2016 17:37
mm87 Offline
Zaglądacz

Lubelskie
OK, czyli gwint można maźnąć, ale samej osi czyli pręta nie smarować niczym?
07.07.2016 09:23
therapy Offline
Milczek
*

Liczba postów: 23
Wrocław / Lądek Zdrój
mm87 napisał(a):samej osi czyli pręta nie smarować niczym
Nie ma takiej potrzeby.
07.07.2016 10:36
grzegosz Offline
Milczek
*

Liczba postów: 72
Zielona Góra
ja na wszelki wypadek kładę odrobinę smaru również na osie, zawsze to mniejsza szansa na ewentualne trzeszczenie.

http://www.velosnob.pl
07.07.2016 15:19
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości