Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kross Soil vs Kross Moon vs Giant Trance
Autor Wiadomość
versus 1725 Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 162
Reputacja: 5
Kraków
RE: Kross Soil vs Kross Moon vs Giant Trance
(03.04.2017 10:08)Wooyek napisał(a):  Damper Suntoura w "czwórce" jest równie nowy i niestandardowy, więc ten argument jest inwalidą Wink

No nie do końca bo Suntour ma świetnego dystrybutora czego nie powiesz o RS'e. Jeśli coś na serio jest nie tak z tym damperem to napisz wprost. Jeśli faktycznie rozpadnie się zaraz to zwracam honor ale jakoś mi się to nie widuje. Oba modele widziałem i tak bym zrobił.
Natomiast nie bardzo rozumiem to zdanie "Robienie upgragedów z czasem to jest najprostsza droga do drastycznego zwiększenia wydatków na rower". Oba modele to niska półka cenowa, jak to się mówi nie kompletne. Z czasem i tak coś gość wymieni. Nie ma teraz zrobi to za rok. Przecież chyba nie kupuje tylko na ten sezon.
04.04.2017 20:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
FocusBB Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 9
Reputacja: 0
BB
To może zapytam jeszcze inaczej, co Waszym zdaniem jest lepsze niż Trance, w tym samym przedziale cenowym ?
05.04.2017 14:04
versus 1725 Offline
Rozmowny
**

Kraków
Jeśli rozpatrujesz w kwocie bazowej Trance 3 to chyba tylko Moon 1 Krossa. Tak w ogóle to bym w tym kierunku poszedł.
05.04.2017 14:55
młody85 Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 5
Knw
Podłączę się do tematu będę się przymierzał do kupna roweru am/lekkie enduro, bikeparki, góry, hałdy Tongue. Waże 98kg wzrost 184cm czyli taki klocek ze mnie. OD roweru bym chciał żeby podjeżdżał, był skoczny(wiadomo nie będą to kilkunastu metrowe hopy).

oglądając/czytając testy opinie Trance pasuje do moich wymogów, ale co jeszcze jest alternatywa dla gianta? Mogą być używki
18.04.2017 11:16
polinek Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 3
Ruda Śląska
Posiadając Gianta Trance nie jestem odpowiedzieć obiektywnie co myslę o innych rowerach. Lecz gdy go kupowałem to miałem jeszcze na uwadze takie rowery jak:

-Mondraker Factor
-NS Bike Snabb

Dlaczego padło na Gianta? Po pierwsze jest najtańszy w podstawowej ofercie, jest najlżejszy z całej trójki a przede wszystkim był dla mnie najwygodniejszy po ówczesnej dokładnej regulacji.
18.04.2017 13:58
młody85 Offline
Zaglądacz

Knw
Udało mi się zapisać na kross test tour i będę mógł pierwszy raz siedzieć na fullu soil 2.0 ex drożSzy model, ale jakieś odniesienie już będę miał.
Potem jeszcze w BB wypożyczę Trance i dalej będziemy rozmawiać Wink

Ps.
Polinek jaki masz rozmiar Trance?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.04.2017 14:30 przez młody85.)
20.04.2017 14:30
FocusBB Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 9
BB
Ja w końcu zdecydowałem się na kupno Trance 3 z tego roku. Dla siebie wybrałem rame L przy moim wzroście 180/181cm. Testowałem wcześniej na Enduro Trails Trance'a w tym rozmiarze i było spoko, jedynie chce mostek zmienić na 45/50mm.

Co do roweru to wszystko fajnie, podjazdy nawet te strome nie sprawiaja problemu a na zjazdach zawieszenie bardzo fajnie wybiera, także rower warty polecenia.

Jedyne co mnie zastanawia, to praca przedniego amora, wydaje mi się dość głośna:

https://www.youtube.com/watch?v=OdyhCuroLCM

Ale podobno jest to normalna praca tłumika dla tego amora, mnie póki co trochę irytuje.
21.04.2017 08:19
młody85 Offline
Zaglądacz

Knw
Ja też się skłaniam w kierunku Trance, ale karne się wpierw soilem w majówkę może wypożyczę w enduro trails właśnie Trance i powinienem wszystko wiedzieć i myśleć czy Trance 3 czy poczekać na koniec roku i kupić z wyprzedaży Trance 2.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.04.2017 14:12 przez młody85.)
21.04.2017 14:02
młody85 Offline
Zaglądacz

Knw
Teraz ze zniżką to nawet ciekawa oferta
https://www.canyon.com/pl/mtb/spectral/s...-0-ex.html
22.04.2017 12:34
Cypiek666 Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 4
Warszawa
A jakie opony byście polecili do Soila 1.0 ? Bo faktycznie zdażyło mi się już kilka razy, że rower się podemną uślizgnął. Nie wiem czy o to chodziło z tymi "oponami do wymiany", ale przez jeden z takich uślizgów przeleżałem dwa najlepsze miesiące na jeżdżenie w łóżku :/
12.05.2017 15:37
Wooyek Offline
1enduro.pl

Liczba postów: 3,211
Reputacja: 73
Katowice
(12.05.2017 15:37)Cypiek666 napisał(a):  A jakie opony byście polecili do Soila 1.0 ? Bo faktycznie zdażyło mi się już kilka razy, że rower się podemną uślizgnął. Nie wiem czy o to chodziło z tymi "oponami do wymiany", ale przez jeden z takich uślizgów przeleżałem dwa najlepsze miesiące na jeżdżenie w łóżku :/
Takie:
http://www.1enduro.pl/opony-enduro-najlepsze-modele/

1enduro.pl
12.05.2017 20:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
triper Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 325
Reputacja: 8
Bełżec
Kross to jednak niedoróbka, na sąsiednim forum et poczytałem i włos na głowie się jeży. Niby Soil to nie Moon, ale takie baboki produkować to wstyd trochę.
13.05.2017 06:52
Jergus Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 5,139
Reputacja: 56
Kalisz
(13.05.2017 06:52)triper napisał(a):  Kross to jednak niedoróbka, na sąsiednim forum et poczytałem i włos na głowie się jeży. Niby Soil to nie Moon, ale takie baboki produkować to wstyd trochę.
może jakieś konkrety ?
13.05.2017 09:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wooyek Offline
1enduro.pl

Katowice
(13.05.2017 09:28)Jergus napisał(a):  
(13.05.2017 06:52)triper napisał(a):  Kross to jednak niedoróbka, na sąsiednim forum et poczytałem i włos na głowie się jeży. Niby Soil to nie Moon, ale takie baboki produkować to wstyd trochę.
może jakieś konkrety ?
Bez sensu. Lepiej zjechać całą markę za zasłyszane opinie o jednym modelu Rolleyes

1enduro.pl
13.05.2017 16:18
zabiel17 Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 238
Reputacja: 1
Świebodzice\Wałbrzych\Wro
Wooyek przegladasz watek moona na et i wiesz jak jest. Mimo to, nadal bronisz jakby tylko jedna osoba miala problem z moonem. Rozumiem, ze miales moona do testow, nie wiem za ile, ale nie ma co udawac, ze problemu nie ma. Soil jest jeszcze swiezy - 2 jego sezon? Ja bym nie dal reki uciac, ze nic sie z nim nie bedzie dzialo.

Jergus - zapraszam na forum et, poczytasz sporo. W tym i moje problemy

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.05.2017 20:30 przez zabiel17.)
13.05.2017 20:28
triper Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 325
Reputacja: 8
Bełżec
Jergus, konkrety są takie, że Moony mają problemy z pękającymi śrubami, padającymi łożyskami zbyt szybko, pękającymi ramami w okolicy łożysk. Są zdjęcia, są relacje ludzi na forum. Co do Soila nie napisałem, że tak jest, jedynie na zasadzie analogii odniosłem się do linii tych rowerów, bądź co bądź zawieszenia te zeszły z tegi samego stołu kreślarskiego. A sam mam dwóch kumpli z Moonami i najchętniej pozbyli by się tego szrotu.

Wooyek, zasłyszane opinie ? Zabawny jesteś, na moich oczach niemalże pękła śruba...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.05.2017 08:39 przez triper.)
14.05.2017 08:34
versus 1725 Offline
Rozmowny
**

Kraków
Wątek dotyczący Moona na ET stał się już o tyle nieuczciwy, że w większości dotyczy starych wersji. Ludzie to czytają jako całość i fałszywie wyrabiają sobie opinie. Powinien zostać zamknięty a otworzony taki który dotyczy najnowszych max dwu letnich modeli.
14.05.2017 09:47
Wooyek Offline
1enduro.pl

Katowice
O to właśnie mi chodzi: owszem, z Moonami było dużo problemów, ale:
1. Ze starszymi rocznikami.
2. Z Moonami, nie z Soilami - nie słyszałem, żeby ktoś miał ze swoim jakieś przygody (a model jest już trzeci rok na rynku). To jest nowsza rama, to co było zwalone w pierwszych Moonach, zostało poprawione.

A Moona bronię, bo jeździłem na nim cały sezon i żadnego problemu nie miałem - podobnie, jak wielu innych użytkowników. Ale ponieważ tych rowerów sprzedało się mnóstwo, to o informacje o problemach nietrudno. Oczywiście większość tych żali jest uzasadniona (zwłaszcza, kiedy nawalała obsługa gwarancyjna), ale to jeszcze nie powód, żeby przekładać to na całą markę i inne modele, pisząc że "Kross to jednak niedoróbka". Równie dobrze można by tak napisać o każdej innej marce, bo każda miała w swojej historii jakieś wtopy.

1enduro.pl
14.05.2017 10:35
avanturnick Offline
Milczek
*

Liczba postów: 55
kraków
ale się temat rozrósł odkąd go zostawiłemBig Grin

Po roku z mojego Trance 2 jestem wciąż super zadowolony! mimo, że mój warsztat rośnie i to dość szybko, to dalej jest to rower zdrowo ponad moje umiejętności, i sądzę, że jeszcze chwilę na nim zabawię!
Mogę gorąco polecić, zarówno markę jak i obsługę gwarancyjną (sztyca miała wadę fabryczną i wycierała się anoda. zmieniono na bieżący rocznikowo model i usterka nie występuje), i obsługę serwisową - Giant w Krakowie w Sport Atack daje radę. Chłopaki otwarci na ludzi, więc i se pogadasz, i rower zserwisujesz, a i na trasie jak się spotkacie to się przywitają!
26.06.2017 20:55
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości