Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem ze zdjęciem opony
Autor Wiadomość
Youngsta Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 13
Reputacja: 0
Jaworzno
Problem ze zdjęciem opony
Hej wszystkim

Pisze z nietypowym problemem. Mianowice wczoraj przyciąłem sobie scianke boczną w moich Nobby Nicach (performance). Mam koła WTB stp i23 i przyznam się, że albo mam 2 lewe ręce, albo ta opona jest wrośnięta w obręcz...

W życiu ściągałem już troche opon, ale nie spodziewałem się, że zwijana opona zrobi ze mnie kaleke.... Normalnie próbowałem już wszystkiego, łyżki rowerowe, namaczenie, śrubokręty płaskie, jakie pensety inne gówna i nawet na chwile chyba nie uniosłem ranta opony.... Nawet z ojcem we 2 się siłowaliśmy i też nic.

Czy to jest normalne ? czy ja po prosty jestem lewy Undecided

Freerun/parkour/climbing/gymnastics/kyokushin & bjj/bike ... and medical physics Smile = life of adventures !
11.07.2016 18:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rowerski Offline
Milczek
*

Liczba postów: 90
Reputacja: 1
Lublin
RE: Problem ze zdjęciem opony
nie powinno być problemu. miałem takie obręcze i takie opony. Obręcze mają wewnątrz rant ( nazwany przez producenta on-ramp) który "trzyma" oponę

[Obrazek: wtb_tcs_overview.jpg?1353]

najpierw trzeba oponę (jedną stronę) zepchnąć na całej długości do środka obręczy następnie łyżką/łyżkami przeciągasz przez krawędź zaczynając od okolicy wentyla. Czasami schodzi bez użycia łyżki.

Pozdrawiam
11.07.2016 21:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wujekdodh Offline
wuj

Liczba postów: 1,198
Reputacja: 31
Starachowice/Kraków
https://www.youtube.com/watch?v=U04QnlRQTbs
12.07.2016 06:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wooyek Offline
1enduro.pl

Liczba postów: 3,428
Reputacja: 74
Katowice
Dokładnie tak - kluczem jest "zrzucenie" opony na całym obwodzie na środek obręczy, gdzie jej średnica jest wyraźne mniejsza (a więc opona robi się "luźniejsza").

1. Wpychasz oponę z jednej strony na środek obręczy.
2. Wkładasz pierwszą łyżkę przy wentylu i zahaczasz o szprychę.
3. Upewniasz się jeszcze raz, że opona na całym obwodzie jest na środku obręczy.
4. Wkładasz drugą łyżkę kilka centymetrów obok pierwszej, przeciągasz i gotowe.

1enduro.pl
12.07.2016 07:53
Youngsta Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 13
Jaworzno
Dzięki chłopaki na moje nieszczęście okazało się, że jestem w miarę normalny...

Straciłem siłę i zawiozłem koło do pro Kazka z MkbikuIdea i gdy tylko magicznym palcem tknął koła mówi, że pierd***
bo to klejona opona do rafki... HuhHuh i że bd babrania w ciul, żebym przyjechał za 2h jak skończy rowery....

Pierwszy raz z czymś takim się spotykam

Freerun/parkour/climbing/gymnastics/kyokushin & bjj/bike ... and medical physics Smile = life of adventures !
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.07.2016 12:14 przez Youngsta.)
12.07.2016 12:14
grobo Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 15
Koszalin
Youngsta - witaj w klubie "nieudaczników" rowerowych Big Grin.
Po 21 latach serwisowania samodzielnie swoich rowerów, zacząłem jak idiota oglądać filmy na youtube, jak się ściąga oponę rowerową Confused.
Napisałem do Krossa, bo to w ich rowerze są te nieszczęsne koła, z których nie mogę ściągnąć opon. Wygląda to tak, jakby opona była przyklejona do felgi, ponieważ nic pomiędzy oponę, a felgę nie da się wcisnąć. Opony w ogóle nie można przesunąć względem obręczy.
Kross już 3 dzień zastanawia się co mi opowiedzieć. Nie mogą po prostu napisać w czym rzecz tylko do mnie zadzwonią i mi powiedzą Huh - żenada. Dobrze, że przed użytkowaniem roweru postanowiłem go poważyć i dzięki temu być może szlag mnie nie trafi po złapaniu kapcia dziesiąt km od domu, ale za to z pompką, łatkami, czy zapasową dętką.
Czekam na konkrety od Krossa, bo nie chcę niszczyć felgi lub opony przy zastosowaniu bardziej radykalnych środków.
Mam tylko nadzieję, że po ściągnięciu tej opony, problem przy kolejnym razie zniknie.

Girardengo Hi-Ten 1996' HAWK High Pressure 1998'
użytkowane obecnie:
MONGOOSE NX 7.5 Pro 2000'
GIANT Trance 2 LTD 2016'
KELLY'S Scarpe 2007'
KROSS Dust 1.0 2016'
Nie znam się na rowerach Big Grin i nie oddaje ich do serwisu.
Nie wdaję się w dyskusje z ludźmi, którzy wiedzą o rowerach więcej niż są w stanie pojąć.
07.06.2017 17:03
sirdaniel Offline
Gaduła

Liczba postów: 561
Reputacja: 11
Kielce
Wszystko rozbija się o Tubeless Ready i tolerancję wymiarów producentów opon i obręczy. Mam to samo w DT Swissie FR570. Założyć oponę TR to jakieś 20-30 minut sztuka. Jak łaskawie już wejdzie to siedzi właśnie na środku obręczy, a wejść na rant nie ma najmniejszej ochoty, skręca się i bije jak głupia. Zostaje jedynie nabić oponę koło 5 bar i wtedy powiedzmy, że uda się ją umiejscowić na rancie. Bez mydlin nie ma co nawet próbować, bo nie wejdzie.
Ze ściąganiem też nie lepiej. Zostaje właśnie spychanie opony do środka i podważanie.

Niejeden już rozcinał oponę, bo nie dało się jej zdjąć. Tubeless zabija rynek.
07.06.2017 17:23
grobo Offline
Zaglądacz

Koszalin
To jakaś paranoja Angry. Jeżeli koło od nowości byłoby bez dętki to bym to zrozumiał. W przypadku kapcia zalewam mlekiem i jazda. Potem czekam aż opona wyłysieje Smile, rozcinam, zmieniam na nową i OK.
W tym przypadku, czyli z dętką - kapeć w dzikiej głuszy = śmierć Confused lub ewentualny powrót z buta i wyszlifowania tylnego widelca.
Czekam w dalszym ciągu na tel. od Kross - mają zadzwonić.

użytkowane obecnie:
GIANT Trance 2 LTD 2016'
KELLY'S Scarpe 2007'
KROSS Dust 1.0 2016'
Nie wdaję się w dyskusje z ludźmi, którzy wiedzą o rowerach więcej niż są w stanie pojąć.
08.06.2017 15:47
bans Offline
Milczek
*

Liczba postów: 85
Reputacja: 4
x
(07.06.2017 17:03)grobo napisał(a):  Nie mogą po prostu napisać w czym rzecz tylko do mnie zadzwonią i mi powiedzą Huh

Nie dadzą ci na piśmie, bo nie chcą brać odpowiedzialności, cwaniaczki. Tego co powiedzą zawsze mogą się wyprzeć.
09.06.2017 13:16
grobo Offline
Zaglądacz

Koszalin
Shy RE: Problem ze zdjęciem opony
Dzisiaj już mnie tak zirytowali, że wysmarowałem im taką wiadomość na FB :-): "Ile tygodni trzeba czekać na ten telefon? Podejście do klienta rewelacyjne. To pierwszy ostatni Kross jaki w życiu kupiłem, a znajomym zdecydowanie będę odradzał".

Parę minut później dzwoni telefon :-). Pani Aneta mnie przeprasza - przyjmuję i daje mi mechanika, który mówi, że jestem drugą osobą, która ma taki problem. Mówił też, że opony w tych obręczach potrafią się mocno zassać (chodzi o rant opony) i trzeba użyć dużej siły by je zdjąć.
Ta pierwsza osoba wysłała do nich jedno lub dwa koła i oni zdjęli opony bez problemu :-) - ciekawe, bo ja używam dość duuużej siły, jak na zdejmowanie opon rowerowych - w dzieciństwie potrafiłem ściągnąć łyżką oponę samochodową, ale tam było ją gdzie włożyć. Chciałbym zobaczyć, jak Pan z serwisu zgrabnie to robi, bo nie uwierzę.
Tamtemu kolesiowi, ktoś w innym serwisie ściągał oponę i mu uszkodzili felgę, czyli nie jest to takie proste.
Po pierwszym zdjęciu opony, problem ponoć ma nie występować - dziwne.
Ja się poddaję, bo ni chu chu nie da rady. Napieram prawie całym ciałem na łyżkę drewnianą do mieszania potraw, bo ona jest znacznie cieńsza od łyżki rowerowej i NIC. Nagram filmik, bo niektórzy mogą pomyśleć, że wydziwiam
Wyślą kuriera po koła i ściągną opony sami. Poproszę również o sprawdzenie, czy problem będzie istniał dalej, jeśli tak, to poproszę o wymianę kół na inne, bo nie mam zamiaru w terenie trafić na kapcia i drałować 10-50 km z buta.

użytkowane obecnie:
GIANT Trance 2 LTD 2016'
KELLY'S Scarpe 2007'
KROSS Dust 1.0 2016'
14.06.2017 09:53
Wooyek Offline
1enduro.pl

Katowice
(14.06.2017 09:53)grobo napisał(a):  Nagram filmik, bo niektórzy mogą pomyśleć, że wydziwiam

Nagraj, bo ja też tak myślę Wink

Jeśli włożyłeś łyżkę, to znaczy że opona nie jest "przyssana" do rantu (wtedy pomogło by położenie koła na czymś miękkim i stanięcie na boku opony nogami).

Na pewno masz stopkę opony zrzuconą z rantu na środek obręczy na całym obwodzie koła...?

1enduro.pl
14.06.2017 10:04
Rzaq Offline
Krówka "Reach" Ciągutka

Liczba postów: 5,508
Reputacja: 69
Kraków/Cypel Buraczkowy
Z tego co ja zrozumiałem to nie da się ściągnąć właśnie z rantu
14.06.2017 13:55
Wooyek Offline
1enduro.pl

Katowice
No to ten problem w wyjątkowo upierdliwych oponach (konkretnie w plusach WTB na obręczach z NS Djambo) rozwiązywałem właśnie... stając na nich. Kantem buta tuż przy obręczy, na jak największym obwodzie (pozycja stóp a la kaczuszka).

Uwaga: można porysować obręcz/piastę (stąd sugestia miękkiego podłoża) i pokrzywić tarczę (więc układamy koło tarczą do góry). Podskakując jak kaczuszka na oponie, można się też wywalić (ale na to nie mam rady).

1enduro.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.06.2017 14:17 przez Wooyek.)
14.06.2017 14:17
grobo Offline
Zaglądacz

Koszalin
Shy RE: Problem ze zdjęciem opony
Dzisiaj już mnie tak zirytowali, że wysmarowałem im taką wiadomość na FB :-): "Ile tygodni trzeba czekać na ten telefon? Podejście do klienta rewelacyjne. To pierwszy ostatni Kross jaki w życiu kupiłem, a znajomym zdecydowanie będę odradzał".

Parę minut później dzwoni telefon :-). Pani Aneta mnie przeprasza - przyjmuję i daje mi mechanika, który mówi, że jestem drugą osobą, która ma taki problem. Mówił też, że opony w tych obręczach potrafią się mocno zassać (chodzi o rant opony) i trzeba użyć dużej siły by je zdjąć.
Ta pierwsza osoba wysłała do nich jedno lub dwa koła i oni zdjęli opony bez problemu :-) - ciekawe, bo ja używam dość duuużej siły, jak na zdejmowanie opon rowerowych - w dzieciństwie potrafiłem ściągnąć łyżką oponę samochodową, ale tam było ją gdzie włożyć. Chciałbym zobaczyć, jak Pan z serwisu zgrabnie to robi, bo nie uwierzę.
Tamtemu kolesiowi, ktoś w innym serwisie ściągał oponę i mu uszkodzili felgę, czyli nie jest to takie proste.
Po pierwszym zdjęciu opony, problem ponoć ma nie występować - dziwne.
Ja się poddaję, bo ni chu chu nie da rady. Napieram prawie całym ciałem na łyżkę drewnianą do mieszania potraw, bo ona jest znacznie cieńsza od łyżki rowerowej i NIC. Nagram filmik, bo niektórzy mogą pomyśleć, że wydziwiam
Wyślą kuriera po koła i ściągną opony sami. Poproszę również o sprawdzenie, czy problem będzie istniał dalej, jeśli tak, to poproszę o wymianę kół na inne, bo nie mam zamiaru w terenie trafić na kapcia i drałować 10-50 km z buta.

Tak to wygląda u mnie. Film na żywca, także sorry :-) http://www.dailymotion.com/video/x5qg8p5...opon_sport

użytkowane obecnie:
GIANT Trance 2 LTD 2016'
KELLY'S Scarpe 2007'
KROSS Dust 1.0 2016'
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.06.2017 00:28 przez grobo.)
15.06.2017 00:26
mkk Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 451
Reputacja: 7
Kraków
Weź odklej tą oponę od rantu jak Ci pisali powyżej , a nie filmiki nagrywasz Big Grin Jak nie młotkiem, to weź większy młotek Smile Tu nie ma żadnej filozofii, najpierw odkleić , a potem z łyżkami się bawić
15.06.2017 14:56
grobo Offline
Zaglądacz

Koszalin
Młotkiem to ja mógłbym potraktować tego, kto to wymyślił :-).
Koła wróciły z KROSS'a, jeszcze bardziej zabezpieczone niż ja to zrobiłem, także szacun. Opony zdjęli - jedną w 28 sekund :-). Widząc jak wygląda obręcz i wiedząc teraz, że na obręczach były założone drutówki, nie dziwię się, że ja i kumpel, który gnie koła jedną ręką :-), nie mogliśmy sobie poradzić - nawet wiedząc, jak do tego podejść, ja w terenie sobie z tymi oponami i tak nie poradzę :-). Także druty robią wypad z tych kół.
KROSS opłacił przesyłkę w obie strony, także jestem pod wrażeniem załatwienia sprawy.
P.S. Nigdy nie sądziłem, że dożyję takiego dnia, kiedy nie będę mógł ściągnąć opony z koła swojego roweru :-).
Pozdrawiam.

użytkowane obecnie:
GIANT Trance 2 LTD 2016'
KELLY'S Scarpe 2007'
KROSS Dust 1.0 2016'
07.07.2017 18:44
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości