Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lekkie i chroniące ochraniacze na kolana
Autor Wiadomość
Bober Offline
Milczek
*

Liczba postów: 82
Reputacja: 0
Sobótka
RE: Lekkie i chroniące ochraniacze na kolana
Wracając do tematu. Jestem po przymiarkach/testach kilku modeli ochraniaczy. IXS Slope-EVO, Nukeproof Critical Enduro, Leatt KNEE GUARD 3DF 5.0.
Zacznę od tego, że z rozmiarami trzeba nieźle kombinować.

IXS: Rozm. XL jeżeli ktoś ma obwód uda ok 50 cm może zapomnieć. Jakoś wykonania jednak na bardzo dobrym poziomie. Miłe oczojebne kolorki Wink. Testu podczas jazdy nie było bo po wciśnięciu się w nie na siłę zatrzymało mi się krążenie w nodze Wink więc nie wiele mogę napisać.

Nukeproof: XL pasuje idealnie. Lekkie, wygodne, bardzo dobrze wykonane. Brak bocznej ochrony. Przedni pad wydaje się jednak być do lżejszych zastosowań. Przejechałem w nich ok 20 km pętelkę po masywie Ślęży. Naprawdę bardzo wygodne. Nie zagrzałem się (pogoda i tak by na to nie pozwoliła) pomimo tego że były ukryte pod długimi spodniami. Praktycznie ich nie czułem. Myślę, że bliżej przyszłego sezonu się w nie zaopatrzę.

Leatt. Rozmiar L/XL był na granicy. Więc wybrałem XXL. Okazał się być strzałem w 10. Jakość wykonania również na najwyższym poziomie. Bardzo fajne górne paski. Po pierwsze haczyki do rzepów naszyte są od wewnętrznej strony paska, dzięki czemu nie chwytają się spodenek. Po drugie jeżeli nie chcemy w ogóle ściskać się paskami z boku jest naszyty malutki kawałek rzepa dzięki któremu możemy przypiąć paski tak aby nam nie dyndały po bokach. tył wykonany z fajnego cienkiego ale mocnego materiału. wycięcie z tyłu na zgięciu kolana dzięki czemu podczas pedałowania nic nie obciera. Boczne wstawki z pianki chronią dodatkowo kolano od uderzeń np. o ramę. Dla zainteresowanych dodam, że znalazłem chyba najtańszą ofertę we Wrocławiu 269 pln.
12.10.2016 21:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mir100 Offline
Milczek
*

Liczba postów: 47
Reputacja: 1
Cieszyn
Mogę śmiało polecić ochraniacze SixSixOne 661 Rage
Używam takich od 3 lat - są wygodne i dosyć przewiewne ,nigdy nie muszę opuszczać ich podczas bułowania pod górkę ponadto mają dobra ochronę boczną kolana
661
20.10.2016 20:12
Cypiek666 Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 4
Warszawa
269 zl za te Leatty to calkiem spoko. Dalbys namiary na ten sklep ? Bo taniej niz 315 zl nie moge znalezc, a za 275 zl idzie dostac RF Ambushe z 2017 roku z wkladka D3O

Mierzylem wczoraj te x-factory polskie...no niestety ja bym ich nie polecal - mocno odstaja i mam wrazenie, ze nie naleza do trzymajacych sie kolana. Lataly strasznie na boki, ale UWAGA - nie używalem ich na rowerze, tylko zakladalem w sklepie!

661 EVO D3O sa strasznie masywne, czy ktos ma porownanie, jak przy nich wygladaja RF Ambush lub Właśnie te Leatty ?

Sam korzystam teraz z Alpinestars Morzine i maja dla mnie idealnie skonstruowany protektor. Sa leciutke i niemasywne. Ale maja jedną wadę - są na dwóch cienkich paskach i totalnie nie trzymają się kolana, co je dyskwalifikuje. Dlatego też szukam czekoś w miare lekkiego, ale jednak chroniącego kolano. Podobno wyszły też Morzine z dodanym rękawem, co eliminowało ich wadę, ale nie idzie już nigdzie takich dostać :/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.04.2017 12:44 przez Cypiek666.)
13.04.2017 13:14
Przecin Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 12
Reputacja: 1
Katowice
(13.04.2017 13:14)Cypiek666 napisał(a):  za 275 zl idzie dostac RF Ambushe z 2017 roku z wkladka D3O

Gdzie Ambushe po tyle? Przeczesałem internety i nie znalazłem.
11.08.2017 12:10
kubol Offline
Gaduła

Liczba postów: 688
Reputacja: 17
Kraków
Ja polecan Dainese Trail Skins, dobrze chronią, lekkie, przewiewne, mają regulacje na górze i dole, więc nie ma problemów z dopasowaniem. Rozmiarówka lekko zaniżona (tzn. jak na granicy, kupować mniejsze).
11.08.2017 13:05
bati Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 1
Gdańsk
Co do RF Ambushy to mam na zbyciu rozmiar M, okazało się że są dla mnie za masywne
13.10.2017 12:31
Alo Offline
Milczek
*

Liczba postów: 44
Bolesławiec
Ktoś może coś powiedzieć o rozmiarówce Race Face Dig Knee, w wersji rozpinanej? Wg producenta jestem na granicy rozmiarów, skłaniam się do kupienia mniejszego. Nie wiem, czy to dobry pomysł?
03.11.2017 14:07
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości