Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
full dla 8 latka
Autor Wiadomość
michal.2r Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 17
Reputacja: 1
Wrocław
RE: full dla 8 latka
nie chce aby hamował 3 palcami, tylko nie jestem pewien czy ta klamka co mam (hamulce to avid 5) nie będzie za krótka do gripshiftów, jeśli będzie to zmienię manetki.
Hamulce są raczej ok, czy czegoś nie wiem?

co do sensowności fulla to się okaże jak to wyjdzie, myślę jeszcze o jakimś zwinnym rowerze na osiedlowe jeżdżenie z kolegami

pozdrawiam,
MR
14.12.2016 15:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
m0d Offline
Milczek
*

Liczba postów: 25
Reputacja: 0
Varsovia
Przy 30kg to niestety nadal wieszczę, że z zawieszenia będą nici. Wiesz jaka była gimnastyka z ustawieniem widła pod dziewczyny o wadze 40-45kg żeby to w miarę sensownie działało? A i tak było bez rewelacji :/ Wiadomo, że młody może mieć fun i w ogóle szacunek na dzielni z takim rowerem, ale pewnie trzeba będzie te graty przełożyć do kolejnego sprzęta jak podrośnie i tężyzny nabierze żeby coś z tego poczuł.
14.12.2016 22:00
michal.2r Offline
Zaglądacz

Wrocław
ja to wszystko rozumiem, ale on wieczorem czyta książkę Briana Lopeza i zamiast dobranocki ogląda zawody rampage, a jako prezent imieninowy wybrał szkolenie u chłopaków na Srebrnej....ten full to największe marzenie, nie miałem serca odmówić...

pozdrawiam,
MR
14.12.2016 22:31
Kerbi9 Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 3
Wrocław
Hej,
Co do rozważań na temat fulla dla dzieciaka zobacz jeszcze EMTB.pl - Forum Enduro MTB / Sprzęt / Rowery / Ramy / Full dla 10-latka?
(sorki ale miałem kłopoty z wklejką).
Też chciałem kupić naszemu synowi (aktualnie lat 11) fulla a dokładnie Treka Fuela EX (pojeżdżony i sprawdzony w Świeradowie) ale trzeba by było go trochę zmodyfikować i cena poszłaby w kosmos (vide http://enduro-mtb.com/en/trek-fuel-ex-jr...aded-bike/) Rower jest o.k. bo z tego co zauważyłem w sieci syn Mother Bike zaczął śmigać na takim.
Zacząłem się zastanawiać czy byłaby opcja zakupu samej "full ramy" w rozsądnej cenie ( resztę klamotów z niższej dziecięcej półki bym dorzucił) i w budżecie domowym nie byłoby wyrwy.
Czy wiecie gdzie można by takową nabyć?
Pozdrawiam, BK
15.12.2016 06:19
Rzaq Offline
Krówka "Reach" Ciągutka

Liczba postów: 5,496
Reputacja: 68
Kraków/Cypel Buraczkowy
http://emtb.pl/forumo/showthread.php?tid...ight=latka
15.12.2016 12:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal.2r Offline
Zaglądacz

Wrocław
dzięki za opinie, przeoczyłem ten wątek wcześniej.
Tu też są ciekawe projekty:

http://singletrackworld.com/forum/topic/...r-20-or-24
http://forums.mtbr.com/families-riding-k...17381.html
http://forums.mtbr.com/families-riding-k...97418.html

pozdrawiam,
MR
15.12.2016 22:10
michal.2r Offline
Zaglądacz

Wrocław
projekt powoli zaczyna dobiegać końca, brakuje jeszcze dosłownie kilku rzeczy i wersja beta będzie gotowa Smile

pozdrawiam,
MR

Załączone pliki Miniatury

25.01.2017 16:57
Fonika Offline
Gaduła

Liczba postów: 1,965
Reputacja: 37
Wrocław/Kalisz
No ładny! Smile
Pokaż lepiej zdjęcie z jazdy z właścicielem Big Grin

Serwis amortyzatorów, damperów i sztyc regulowanych https://www.facebook.com/wichuworkshop/
26.01.2017 17:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal.2r Offline
Zaglądacz

Wrocław
już niedługo, jeszcze serwis zawieszenia i będzie można jeździć

pozdrawiam,
MR
29.01.2017 16:07
michal.2r Offline
Zaglądacz

Wrocław
(29.01.2017 16:07)michal.2r napisał(a):  już niedługo, jeszcze serwis zawieszenia i będzie można jeździć

pozdrawiam,
MR

i po serwisie Smile wersja 2.0 beta gotowa Smile

zawieszenie ustawione, jeszcze tylko siodełko i kierownica, ale to już podczas testów - pierwsze jeżdżenie za nami, jak na moje oko, jest całkiem ok, tył z ciśnieniem około 75psi, przód podobnie, sag się zgadza, wydaje się że w czasie jazdy pracuje wszystko płynnie, kilka schodków zjechał płynnie. Pogoda coraz lepsza, będziemy jeździć coraz więcej i sprawdzać inne ciśnienia.
Zmiana manetek z grip shiftów na klasyczne wymaga jeszcze przyzwyczajenia ale z tego co widzę nie będzie z tym problemów.
Hamulce to zdecydowanie mocna strona tego roweru, na razie obsługuje je 2 palcami, możliwe że będzie trzeba podregulować odległość klamek.

Czy było warto zbudować ten rower? Zobaczymy po sezonie, urlop w górach już jest zaplanowany Smile

pozdrawiam,
MR

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.02.2017 18:23 przez michal.2r.)
18.02.2017 22:14
kubol Offline
Gaduła

Liczba postów: 686
Reputacja: 17
Kraków
Jak się sprawdza wideł powietrzny pod takim lekkim dzieciakiem? Mam dylemat czy mojemu coś składać, czy może kupić gotowca z miękką sprężyną. Chociaż ceny sensownych rowerów dla dzieci powalają.
01.03.2017 10:21
sirdaniel Offline
Gaduła

Liczba postów: 545
Reputacja: 11
Kielce
Przy jego wieku mechaniczne BB7 na przód i BB5 na tył, na tarczach max 160mm (przy 180 bałbym się, że się zabije) wystarczą do szkoły średniej, ale skoro ma hydro, to +50 do lansu na placu zabaw Smile
Generalnie przy tak nikłej wadze, powietrzniak nie będzie pracował tak jakby się tego oczekiwało, ale uginać się przecież będzie Wink
Praca będzie bardziej tępawa, na pewno liści wybierał nie będzie, ale przecież dziecko nawet tego nie zauważy. Jak pamiętam ze swoich doświadczeń, to sprężyny dawały radę koło 60kg, a powietrzne od przynajmniej tych 70kg. Teraz ważę 80kg i Float 36 pracuje lepiej niż 7 lat temu jak go kupowałem przy wadze 65kg Big Grin

Zacznie marudzić w wieku 15lat także macie jeszcze czas, a on ma czas stwierdzić czy w ogóle będzie jeździł. Przecież to brzdąc, który ledwo od ziemi odrósł. Szkoda inwestować Bóg wie ile. Nie pora. Niech zajeździ, pognie, scentruje to co ma. Niech pozna ograniczenia sprzętu, niech je poczuje i powie czego brakuje i w którą stronę chce iść, wtedy przyjdzie pora na zmiany. No chyba, że składając rower sycisz swoje rowerowe ego to nie widzę przeszkód Smile Dziecko i tak nie wie o co chodzi poza tym, że się kręci. Książki, dziecięce marzenia czy bajeczki o skakaniu na Youtubie to jedno, a rzeczywistość i fizyka to drugie Big Grin

Jak chcesz modzić, to kup mu lepsze opony z klockami na bokach, a nie takie prezerwatywy do jazdy na wprost Wink Wjedzie na mokry korzeń czy gładki krawężnik i zęby straci.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.03.2017 15:27 przez sirdaniel.)
01.03.2017 15:12
michal.2r Offline
Zaglądacz

Wrocław
rower miał być bezpieczny na trasach które robię z synem, czyli:
- dobrze hamować, klamki mają działać lekko i tak jest
- geometria, zmiana przedniego amortyzatora trochę ją poprawiła
- full - o kolana, kręgosłup, nadgarstki dzieciaka też trzeba dbać i to nie tylko moja opinia

Co do opon, to oczywiście będą inne, obecnie jeździmy lokalnie i są wystarczające.

Amortyzator i damper jest po serwisie u Wicha, wiem że zastosował olej o mniejszej lepkości aby pracowało to jak najlepiej pod jego wagą i był zadowolony jak to wyszło. Myślę że w maju będę mógł powiedzieć coś więcej jak to pracuje (syn niebawem będzie miał przymusową miesięczną przerwę od roweru)

Natomiast koszty - za kasę którą wydałem mogłem kupić nowy juniorski rower na dużo gorszych częściach.....

Nie wszystkie dzieciaki jeżdżą tylko po osiedlu i po płaskim, już tu ktoś napisał "weekend z synem na Rychlebach bezcenny"

pozdrawiam,
MR
11.03.2017 21:46
Tasman Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 497
Reputacja: 11
Krzeszowice/Kraków
Nie wnikając w zasadność amortyzacji dla dzieciaka(pewnie jak mój będzie w tym wieku też będzie miał fulla), najważniejsza kwestia imo to hamulce, które muszą mieć klamkę bliżej kiery, być hydrauliczne i dobrze wyregulowane.
Mój syn na wspomnianych Rychlebach musiał się zatrzymywać co jakiś czas,bo bolały go palce przy hamowaniu v-kami, przy hydraulice(jeszcze w pushbike'u), nie było takiego problemu.

W dodatku, pisząc z poziomu ojca 5-latka- amortyzatory to dodatkowa waga,którą dzieciak musi wozić lub pchać,a nie przekłada się to na lepsze zjeżdżanie czy diametralną zmianę poziomu drgań przenoszonych na kręgosłup i stawy.

Ride or die! Wink
21.03.2017 21:08
michal.2r Offline
Zaglądacz

Wrocław
trochę pojeździliśmy i jestem pewien że hamulce to był strzał w dziesiątkę, tak jak pisał Tasma, blisko klamka i dobra regulacja to podstawa i nie ma problemów z męczeniem się dłoni. Jeszcze jak się nauczy że jeden palec do tego wystarczy to będzie bajka Smile Amortyzator z przodu działa elegancko.
Co do wagi, w porównaniu do seryjnego roweru i tak udało się ją trochę zbić.
Ze zmian jakie musiałem zrobić to wymieniłem jeszcze przerzutkę na nową bo stara nie wytrzymała podjazdów i niebawem jakieś sensowne opony jeszcze kupię, a teraz niestety miesiąc przymusowej przerwy.

pozdrawiam,
MR
10.04.2017 22:47
heckler1 Offline
Milczek
*

Liczba postów: 35

Seryjny spark 24 ma kąt główki 68.
Miałem gdzieś link do geometrii, jak znajdę to wstawię.

A tu fajny damper do sparka, niestety kosztownySad

https://risseracing.com/store/product_in...cts_id/350
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.04.2017 11:06 przez heckler1.)
11.04.2017 10:56
michal.2r Offline
Zaglądacz

Wrocław
niestety cena za ten damper jest zaporowa.

rower dostał nowe opony, waga poszła w dół jeszcze o 0.6kg.

Osobiście z projektu jestem bardzo zadowolony, a syn chyba jeszcze bardziej Smile

pozdrawiam,
MR

11.05.2017 21:27
michal.2r Offline
Zaglądacz

Wrocław
przed urlopem wymieniłem jeszcze pedały, oryginalne były już powycierane i synowi dosyć często spadały nogi. Projekt uznaję za zakończony pełnym sukcesem, niech dowodem na to będzie stop klatka z urlopu i to że projekt znalazł naśladowców Smile
Pozdrawiam

31.07.2017 21:45
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości