Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Giant Reign - potrzebna pomoc przy zakupie
Autor Wiadomość
lollex Offline
Milczek
*

Liczba postów: 40
Reputacja: 1
Radomsko
Giant Reign - potrzebna pomoc przy zakupie
Witajcie
Po dłuższym czasie bez przyzwoitego roweru padł pomysł na poskładanie bieda fulla. Kiedyś trochę intensywniej smigałem i przerobiłem kilka zjazdówek, obecnie od kilku lat śmigam na xc (bo tanie i można pojeździć). Tak czy owak męczy mnie już sztywniak i zapadła szybka decyzja o ogarnięciu fulla.
Rozglądam się za giantem reignem, tym starszym, aczkolwiek widzę że jest masa wersji, x1, x2, 2006, 2007 itp, ktoś mógłby mi sensownie wytłumaczyć czym różnią się poszczególne roczniki/nazwy?

Druga sprawa, obiekt moich zainteresowań to Reign 2007 L (a szukam koniecznie Lki). W dobie 650b warto się jeszcze pchać w taki "zabytek"?
Budżet jaki chciałbym wydać to okolice 1000zł (rama + damper) i akurat znalazłem taką propozycję w tym budżecie.
Pozdrawiam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.03.2017 15:24 przez lollex.)
06.03.2017 08:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Śruba Offline
Milczek
*

Liczba postów: 65
Reputacja: 0
Sudety Zachodnie
RE: Giant Reign - potrzebna pomoc przy zakupie
duży skok fajna ramka. kiedys rozważałem kupno ale padło na uzzi vpx.
czy jest sens pakowania się w 26 i tak i nie.
ale jeżeli kiedyś się na tym fajnie jezdziło to i teraz będzie jeżeli budżetówke składasz jak najbardziej jest sens.
06.03.2017 23:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Clyde Offline
Gospodarz domu

Liczba postów: 3,661
Reputacja: 51
-------------------------
lollex napisał(a):Rozglądam się za giantem reignem, tym starszym, aczkolwiek widzę że jest masa wersji, x1, x2, 2006, 2007 itp, ktoś mógłby mi sensownie wytłumaczyć czym różnią się poszczególne roczniki/nazwy?

Druga sprawa, obiekt moich zainteresowań to Reign 2007 L (a szukam koniecznie Lki). W dobie 650b warto się jeszcze pchać w taki "zabytek"?
Budżet jaki chciałbym wydać to okolice 1000zł (rama + damper) i akurat znalazłem taką propozycję w tym budżecie.

Reign z "X" to wersja z większym skokiem, takie fr ówczesne. Reign bez iksa to zwykły, z mniejszym skokiem. Czy warto pchać się w zabytek? Kwestia budżetu - z tej ceny 1000zł próbowałbym jeszcze coś zbić Wink Tak naprawdę różnicę w wielkości kół można pominąć, istotniejsze są zmiany w geometrii, jakie zaszły od 2007r. Dziś Trance ma agresywniejszą geometrię, niż ReignX 2007 Wink Można to trochę poprawić montując stery wypłaszczające główkę ramy.
A w ogóle jaki masz całkowity budżet na rower? Może dałoby się znaleźć coś trochę nowszego niż 2007r. ?

Watching television is like taking black spray paint to your third eye.
Bill Hicks
06.03.2017 23:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lollex Offline
Milczek
*

Liczba postów: 40
Reputacja: 1
Radomsko
Budżet generalnie nieokreślony ale też nie chcę dziadować, bo to nie o to chodzi. Może to być dziwne ale geometria jak najbardziej mi pasuje. Niestety w koło same płachty... więcej jazdy w górę niż co warte.

Tak czy owak, pod wpływem impulsu jednak zdecydowałem się na starą regine. Dawno nie miałem "fajnego" roweru i od razu 5 lat mniej z karku Big Grin Udało się zejść trochę poniżej 1000 za set. Tak czy owak, fajnie było by coś wiedzieć więcej o ramie. 150mm skoku, niby główka 69st, aczkolwiek po wstępnym poskładaniu rowera nie wydaje mi się by to była prawda.

Ciągnąc wątek, w ramie jest fox rp2, może ktoś mógłby poradzić ile pompować pod takiego grubasa jak ja (100kg).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.03.2017 20:07 przez Rzaq.)
07.03.2017 15:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości