Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka rama do Junior T 2006 r. Giant AC?
Autor Wiadomość
Ayreon Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 7
Reputacja: 0
Rzeszów
Question Jaka rama do Junior T 2006 r. Giant AC?
Witam wszystkich serdecznie Smile Chciałbym się poradzić gdyż mam nie lada dylemat. Zamówiłem na następny tydzień Marzocchi junior T z 2006 r. poszukuję do tego amorka ciekawej ramy w budżecie do 1000 zł. W oko wpadła mi rama Giant AC za 800 zł z amorkiem swinger 4way lub ta sama rama z fabrycznym amorkiem za 500 zł. Obie w stanie dobrym/bdb - bez pęknięć, Tylko zadrapania.
Zastanawiałem się też nad Kona Coilair oraz nad Big Hitem z 2007 r. za 1000 zł. Jednak dla mnie to już chyba przesada bo nie jestem zapalonym zjazdowcem. Zastanawiam się też czy od czasu do czasu podróżując po drodze asfaltowej, utwardzonej podjeżdżając pod wzniesienia, górki rower nie zacznie się masakrycznie gibać jak na łodzi. Miałem dawno temu fulla i wiem co to znaczy. Czy idzie jakoś tego uniknąć bez ograniczania się do sztywnej ramy? Prosze o porady Smile
26.03.2017 00:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sirdaniel Offline
Gaduła

Liczba postów: 561
Reputacja: 11
Kielce
RE: Jaka rama do Junior T 2006 r. Giant AC?
Skoro miałeś fulla, to odpowiedź powinna nasunąć się sama Smile Bujanie możesz ograniczyć jedynie techniką. Wszelakie blokady dampera nic nie dają, bo i tak się zawiecha rusza w minimalnym zakresie. Nie po to masz zawieszenie, żeby się nie ruszało. Coś za coś. Jak staniesz na pedałach to nie ma takiej siły żeby nie bujało, ale wykorzystując odbicie, można skutecznie wdrapać się na górę. Za to z siodła, jeżeli bujasz tyłem, to znaczy że pora popracować nad techniką pedałowania i pracą biodrami (rower to nie samba).
Jeżeli ci to przeszkadza to nie zostaje ci nic innego jak szosówka.
Konę bym sobie darował. BigHit to taki semi-DH, do toczenia się trochę przesada, ale czemu nie. Giant fajna rama, ale technologicznie dziadzio. Przy tym samym skoku, już lepiej brać dłuższy damper, co przełoży się na wyższą czułość zawieszenia.
Z drugiej strony po co ci dwupółka, jak nie interesuje cię zjazd. Dla lansu na dzielni? Jak już, to trzeba było wyrwać Marzoka, ale 66.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.03.2017 10:54 przez sirdaniel.)
26.03.2017 10:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ayreon Offline
Zaglądacz

Rzeszów
I o to mi chodziło, dzięki za odpowiedź Smile Po prostu zastanawiałem sie nad wyborem ramy. Wiem że AC ma już 11 lat, ale jeżeli się trzyma i jest pancerna a ja nie gonię za nowinkami technicznymi to po co z niej rezygnować?
A tak przy okazji, bardzo jest ciężka? W połączeniu z junior t będzie to mega cięzki zestaw? Teraz korzystam z duro tripple i podstawowej ramy BOP'a. Zapewne odczuję różnicę i w jeździe i ciężarze.
26.03.2017 13:52
greenone Offline
Milczek
*

Liczba postów: 48

Giant AC pancerna? To bardziej sprzęt do lekkiego enduro ktory wszyscy przerabiali na FR. Osobiście mialem jedna taka z peknieciem na podsiodlowce... juz kilka lat temu ciezko bylo znaleźć niezmeczona sztuke, wiec radzę b. dokladnie sprawdzić.
26.03.2017 16:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sirdaniel Offline
Gaduła

Kielce
Dlatego też mówię, jeżeli nie znajdzie się biały kruk, to już lepiej odżałować i brać Big-Hit'a jeżeli nigdzie nie ma w dobrym stanie SX'a. Ale czy muszą być akurat te? Jest tyle świetnych rowerów innych producentów.
26.03.2017 17:09
Ayreon Offline
Zaglądacz

Rzeszów
No cóż, obecnie na allegro czy olx szału nie ma. Na różnych forach czy grupach równiez. Szukam ramy max do 1000 zł, dlatego kwota mnie ogranicza i fakt że muszę coś sensownego nabyć do junior t. Niestety dopiero co juniorka ma przyjść, dlatego nie mam wyjścia jak teraz dopasować do niej ramę. I dlatego póki co tylko ta AC najbardziej mi wpadła w oko. Stan ramy w załączniku.

Ewentualnie inna oferta to Kona Coilair. Nic niestety do tej ceny nie będzie w super stanie, dlatego się nie łudzę. Grunt żeby technicznie było ok.

Załączone pliki Miniatury

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.03.2017 17:35 przez Ayreon.)
26.03.2017 17:23
shotgun Offline
Forumowy świr

Liczba postów: 2,888
Reputacja: 35
..tam gdzie GPS nie łapie
Ta Kona wyglada jakby pol roku na lancuchu za miejska jezdzila.
26.03.2017 19:00
sirdaniel Offline
Gaduła

Kielce
Albo ją pies pogryzł Sad Tragedia. jeszcze ta sprężynka, brrrrr. Jak zawsze mówiłem. Nigdy Kony Big Grin Giant z tych dwóch to inna liga Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.03.2017 20:34 przez sirdaniel.)
26.03.2017 20:32
Rzaq Offline
Krówka "Reach" Ciągutka

Liczba postów: 5,508
Reputacja: 69
Kraków/Cypel Buraczkowy
Big Hit ze względu na kąt podsiodłowki nie nadaje się do podjeżdżania, wiem bo miałem Smile już np dużo lepiej w tej kwestii się sprawuje Bullit, też jeździłem przez jakiś czas na 1-ce, gdyby nie była taka krótka to dalej bym jeździł a tak to wisi i czeka na lepsze czasy.
26.03.2017 21:13
Ayreon Offline
Zaglądacz

Rzeszów
W takim razie jeżeli nie Big Hit, Kona jest pogryziona przez psa Tongue a Giant AC to już staruszek to czy jest coś na co warto zwrócić uwagę? Polecacie jakąś ramę do juniorki t? hardtail czy full, wszelkie propozycje, byle do 1000 zł. Budżet mam ograniczony, wymagania nie duże, nawet amatorem nie jestem w tych tematach więc wybredny nie jestem Smile
27.03.2017 07:22
triper Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 349
Reputacja: 8
Bełżec
Mnie zastanawia dziwne podejście do sprawy. Trochę bez sensu jest najpierw kupić amortyzator a dopiero pod niego szukać ramy. W dodatku Junior T z 2006 r... goloneczki fi 32 mm nawet z dwiema półkami nie są zbyt sztywne, mam nadzieję tylko, że chociaż ośka jest 20 mm.
Tak więc na przyszłość warto robić rzeczy po kolei, najpierw kupić ramę a potem szukać amortyzatora.

A i jeszcze taka historia: widziałem kiedyś Gianta AC stan ramy igła, po godzinie ta rama pękła, podczas zwykłej jazdy... to tak ku przestrodze przed Giantem AC.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.03.2017 09:24 przez triper.)
27.03.2017 09:22
Ayreon Offline
Zaglądacz

Rzeszów
Dlaczego taka kolejność? Ano dlatego że obecnie mój rower posiada równiez dwupułkę duro triple połączoną z ramą BOP. Dlatego chciałem zmienić pierwsze amortyzator przedni, a jako że stać mnie tylko na taki za taką cenę to nic na to nie poradzę, i tak jest 3 razy lepszy niż obecny duro. Dopiero teraz postanowiłem zmienić równiez ramę, a jako że kocham jeździć na dwupółce to dlatego z uporem maniaka poszukuję ramy do junior t. A co do tej przygony z Giantem AC i jego łamaniu się to chyba tak można powiedziec o każdej ramie, zależy od szczęścia, stanu i eksploatacji.
Powiem jeszcze że proponuje mi się ramę Kross FR2 2010 czy coś takiego, ale średnio mi się podoba.
27.03.2017 18:22
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości