Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ulepszenie roweru XC pod bardziej agresywną jazdę
Autor Wiadomość
Wooyek Offline
1enduro.pl

Liczba postów: 3,397
Reputacja: 74
Katowice
RE: Ulepszenie roweru XC pod bardziej agresywną jazdę
(13.04.2017 17:44)szczecinmtb napisał(a):  Generalnie byłem dzisiaj w sklepie rowerowym, dużo się dowiedziałem, powiedziano mi że osprzęt mojego roweru jest bardzo dobry i jak chce coś więcej to mógłbym zastanowić się nad wymianą ramy na bardziej hardtail typu -> primal dartmoor czy hornet - co dużo bardzo by dało no i byłaby mniejsza a nie jak moja 21'
Tak jak CMIK napisał - bez sensu. Zanim zaczniesz brnąć w składanie, policz sobie, ile to kosztuje:
http://www.1enduro.pl/czy-oplaca-sie-skladac-rower/

(13.04.2017 17:44)szczecinmtb napisał(a):  coś mniejszego typu nawet 30 lub 40mm, utrudni to pewnie zdecydowanie wjazdy i może być ciężko przy szybszych prędkościach czyż nie?
Nie.

(13.04.2017 17:44)szczecinmtb napisał(a):  Dodatkowo ważne pytanie które chciałbym się dowiedziec czyli kąt mostka, mam okazje dorwać mostek 45mm za 100zł ale niestety ma on 0 stopni, czyli automatycznie kierownica mi się oddala od rąk... Jak to jest z tymi kątami?
O tym już pisałem. Przy tej długości, wysokość kierownicy między kątem 0 a 6 stopni zmieni się o jakieś 4 mm, czyli mniej, niż ma jedna niska podkładka pod mostek.

(13.04.2017 17:44)szczecinmtb napisał(a):  kierownica była cacy, jedynie minimalnie szersza byłaby ok, choć wtedy w drzewo bym sie jebnal bo ciezko sie zmiescic.
Jeśli wszystkie drzewa w Twojej okolicy rosną w odległości <1 metra, to ok, musisz się męczyć na wąskiej kierownicy. Jeśli nie, to kup 720-760 mm i "naucz się" nowych gabarytów roweru. Kwestia wyczucia.

(16.04.2017 01:01)szczecinmtb napisał(a):  masz racje, moze i moj rower jest szybki ale nie jest az tak zwinny, dlatego zastanawiam sie czy wybrac primala czy horneta, bo lubie tez wyprawy 30+km a hornet ma 1x10 jedynie, primal juz cos wiecej bo 2x9 ale wciaz malutko, jest jakis rower co bedzie lekki, SZYBKI i zwinny? pozdro
Trochę chyba przeceniasz znaczenie sprzętu - jeśli oczekujesz, że rower sam z siebie będzie "szybki i zwinny", to boję się, że po zakupie nowego rozczarujesz się. Może lepiej będzie zainwestować w podstawowe szkolenie techniki jazdy, żeby rower zaczął skręcać i mieścić się między drzewami? Może lepiej, jak jeszcze trochę pokręcisz na tym co masz, żeby wycieczki 30 km przestały być "wyprawami" i żeby nie przeliczać liczby przełożeń na "szybkość"...?

Nie wiem, tak sobie gdybam - staram się doradzić najlepiej jak potrafię, ale mam wrażenie, że trochę więcej własnego doświadczenia (może z wypożyczonymi rowerami testowymi?) pozwoliłoby Ci dużo łatwiej podjąć decyzje sprzętowe i nie tracić czasu na pierdoły, typu kąt mostka...

1enduro.pl
18.04.2017 10:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości