Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Schwalbe z wkładką GreenGuard - czy chroni też przed snake'ami? (Smart Sam do enduro)
Autor Wiadomość
Brooce Offline
Milczek
*

Liczba postów: 33
Reputacja: 0

Schwalbe z wkładką GreenGuard - czy chroni też przed snake'ami? (Smart Sam do enduro)
Hejka,

Myślę o kupnie Smart Sama do tylnego koła w bardziej zjazdowym rowerze (powiedzmy że na użytek enduro), jednak obawiam się o łapanie kapci na kamieniach. Widzę, że opona ta występuje w wersji "Green Guard", co napawa optymizmem - lecz czy ta wkładka nie chroni tylko przed zewnętrznymi uszkodzeniami, jak szkło i podobne? Wszak reklamowana jest głównie w oponach 'marathon', którym dobicia chyba nie grożą...

P.S.

Uprzedzając pytania - szukam opony o niskich oporach toczenia i długiej trwałości przy zachowaniu sensownej przyczepności i wiem, że Smart Sam może mi to zapewnić. Na zawody i typowo zjazdowe trasy mam lepsze opony, to ma być wersja do codziennej jazdy z dużą ilością dojazdów.

brooce.pinkbike.com
04.06.2017 22:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sirdaniel Offline
Gaduła

Liczba postów: 561
Reputacja: 11
Kielce
RE: Schwalbe z wkładką GreenGuard - czy chroni też przed snake'ami? (Smart Sam do enduro)
Ta wkładka chroni tylko przed przecięciami, przebiciami. Od wężogryzów uchroni cię jedynie odpowiednie ciśnienie w oponie. Cienkich Schwabiaków nie polecałbym do codziennej jazdy. Dobre na zawody, ale za to papierowe, ale co kto woli.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.06.2017 06:17 przez sirdaniel.)
05.06.2017 06:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wooyek Offline
1enduro.pl

Liczba postów: 3,424
Reputacja: 74
Katowice
RE: Schwalbe z wkładką GreenGuard - czy chroni też przed snake'ami? (Smart Sam do enduro)
Sposoby ochrony przed snake'ami od najlepszego do najgorszego:
- tubeless
- wysokie ciśnienie
- 2-ply
- zjazdowe dętki

Więc jeśli nie chcesz się brudzić mlekiem, to zostaje odpowiednie nadmuchanie i ew. wlanie do dętki trochę mleka "na wszelki wypadek".

1enduro.pl
05.06.2017 07:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sirdaniel Offline
Gaduła

Liczba postów: 561
Reputacja: 11
Kielce
Czy ja wiem czy "wysokie ciśnienie". Raczej bym to ujął "odpowiednie". Jak ktoś waży 85kg i dmucha 1.5 czy 1.8 bara (jeździ na flaku) to nie dziwota, że potem płacze.
Co do dętek zjazdowych to polecam. Mam od pięciu lat te same, Michelin'owskie C6 i póki co zapomniałem co to kapcie. Cięższe, ale warte każdego grama.
05.06.2017 10:00
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości