Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kross soil dobicie zawieszenia
Autor Wiadomość
Pan Koper Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 9
Reputacja: 0
Brzeg/Wrocław
RE: Kross soil dobicie zawieszenia
SAG mam miedzy 25 a 30% z tyłu, ale ważę dosyć mało, ok 65 kg i faktycznie nie jeżdżę szybko, chociaż raczej po "naturanych" trasach typu Cygan i Stary Zielony a nie Twister. Zastanawiałem się, czy ten 1mm na damperze nie przełoży się na trochę większą rezerwę przy rurkach.

Swoją drogą od jakiegoś czasu mam minimalny luz na dolnym mocowaniu dampera i jak dziś spuściłem powietrze i docisnąłem na maksa to rurki też się spotkały, mimo że pamiętam, że jak kiedyś to sprawdzałem to na pewno się nie dotykały. Więc może w Twoim wypadku to też ten element jest przyczyną?

Zastanawiam się teraz, czy nie oddać go na gwarancję z tym dolnym mocowaniem. W sumie nie wiem, czy winę ponosi ten wymienialny dolny link, czy łożysko mocowania dampera. W każdym razie od kilku wyjazdów przy mocniejszym depnięciu, zwłaszcza na stojąco stuka mi z tamtych okolic.
15.11.2017 21:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krucz3k Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Koszalin
RE: Kross soil dobicie zawieszenia
W sumie u mnie wygląda to tak, że po spuszczeniu powietrza z dampera, na łączniku 67" damper nie korzysta z całego skoku, brakuje ok. 2mm a rura podsiodowa spotyka się z wahaczem. Na łączniku 68" zostaje ok. 5mm miejsca między podsiodłówką a wahaczem. W sumie dla mnie jedyna opcja to dorobić customowy łącznik, coś na 67,5" i sprawdzić jak to będzie działać. W sumie i tak mam w planach zmiane skoku FOXa na 140mm przy okazji najbliższego serwisu więc kąty powinny pozostać poprawne tylko support będzie trochę wyżej, coś jak w wersji z łącznikiem 68". Wole ogarnąć to sam bo Kross nic z tym nie zrobi, totalny strzał w stopę z tym łącznikiem EX-Trail 67". Chyba marketingowcy wymyślili wartość dodaną do roweru a nikt tego nie sprawdził. Bądź co bądź dla mnie Kross ze swoim olewackim podejściem do klienta i zbywaniem jest totalnie spalony. A człowiek chciał być dobry i zostawić worek pieniędzy w polsce :/

EDIT

Dorobiłem łącznik zawieszenia, 3mm wyższy od tego ex trail. Wygląda na to, że rozwiązał problem dobijania, w piątek pojadę do lasu więc będzie okazja by sprawdzić czy te kilka mm między wahaczem a rurą podsiodłową wystarczy. Narazie wykonane totalnie chałupniczo ale jak się sprawdzi to myślę, że puszczę coś takiego do wycięcia na CNC i do anodowania.

Załączone pliki Miniatury

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.11.2017 21:47 przez Krucz3k.)
19.11.2017 20:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości