Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sigma Rox 7 vs Lezyne macro/micro GPS a może inny?
Autor Wiadomość
dobry Offline
Milczek
*

Liczba postów: 82
Reputacja: 0
Kraków
Sigma Rox 7 vs Lezyne macro/micro GPS a może inny?
Witam

Zastanawiam się między tymi dwoma jak w temacie, ale określę moje potrzeby i wątpliwości:

- nie potrzebuję map
- planowanie trasy jednak byłoby dodatkiem całkiem przyjemnym, ale bardzo nie koniecznym (oba mają takie coś, chyba)

- najbardziej potrzebuję aby była możliwość obejrzenia przejechanej do tej pory trasy, aby móc w razie czego wrócić do niej dojechać. Lezyne ma chyba coś w tym stylu - breadcrumbs? nie mam pewności. sigma - nie potrafiłem znaleźć jednoznacznych informacji na ten temat

- słyszałem, a raczej czytałem, że lezyne lubią się zawieszać - ktoś z Was, miał takie przypadki i często? Sigma rox 7 ma przeważnie dobre opinie, czy komuś z Was, użytkowników zdarzyły się jakieś freezy roxa 7?

w sumie taki nowy rox 7 to mój limit kwotowy (max 500pln). Jeżeli ktoś poleca inne rozwiązanie na rower (do stabilnego zamontowania na kierownicy, komórki i uchwyty odpadają) chętnie poczytam. Garminy przekraczają mój budżet. Poza tym lubię nowe rzeczy - gwarancja itp..

Z góry dziękuję za pomoc Panie i Panowie.
10.07.2017 12:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dobry Offline
Milczek
*

Kraków
RE: Sigma Rox 7 vs Lezyne macro/micro GPS a może inny?
Po przejrzeniu różnych artykułów i filmików w necie wydrapałem te 110 pln więcej, zaryzykowałem i poszedłem w Lezyne. Lezyne Super GPS konkretnie - ze względu na bluetooth i ant+, z czego mam zamiar korzystać. Licznik dopiero do mnie dotarł, jest średniej wielkości, ekran jest czytelny (micro - ma taką samą funkcjonalność - byłby za mały). Przez weekend uda mi się kilka razy z nim przejechać i mieć wtedy będę jakąś opinię początkową.
13.07.2017 10:49
dobry Offline
Milczek
*

Kraków
Wygląda nieźle.
Zrobiłem ~4 godzinną przejażdżkę z licznikiem. Update prędkości raz na sekundę, a zmiany prędkości wyglądają dość przekonującą. Zdarza się, że w gęstym lesie czasem prędkość znika na jedną sekundę, ale ogólnie update prędkości oceniam dobrze.
Wysokość mnpm też wygląda przekonująco i jest dość dokładna. Dla testu, trzymając licznik ręku na wysokości kolan uniosłem go ponad głowę i wysokość podskoczyła o ten jeden metr.
Prędkość rozładowywania baterii to ok 3%/h przy sparowanym przez cały czas przez bluetooth telefonie. Telefon (poand 2 letni moto g LTE) tracił również ok 3% naładowania na godzinę. Licznik pokazuje notyfikacje z telefonu - fajna rzecz - wiadomo było czy warto sięgać po telefon ;-) Widok breadcrumbs nie ma zooma - trochę wada, ale i tak był przydatny.
Na telefonie gps ally sparowany z licznikiem może udostępniać na żywo przebytą trasę - wysyła się email z linkiem do wybranych kontaktów.
Funkcji nawigacyjnych jeszcze nie sprawdzałem. Nie parowałem też aplikacji ze stravą bo nie mam tam konta póki co.
Z endomondo nie próbowałem, ale też nie znalazłem żadnej informacji w dokumentacji/necie, że coś takiego można w ogóle zrobić. Za dużo pracuję ostatnio.
19.07.2017 10:08
dobry Offline
Milczek
*

Kraków
Trochę update'u.
W gęstym lesie update prędkości nie jest taki płynny. Często widać 0.0. Ostatecznie i tak się wyrównuje bo właściwe pozycje znajduje. Na otwartym terenie jest bomba. Tak czy siak w przyszłości, może niedalekiej, dokupię czujnik prędkości i kadencji albo samej prędkości, ale póki co pierwszy będzie pulsometr.
Ciekawostka: wczoraj wyszedł update firmware. Zmiany bardzo duże:
Widok Breadcrumbs - czyli przejechanej trasy - można w końcu zoomować.
Jest możliwość zdefiniowania większej liczby rowerów - dla każdego osobna definicja ekranów wyświetlania i parametrów roweru (oczywiście), wliczając w to nazwę. Dobra rzecz.
Zmieniono czcionkę na bardziej widoczną i czytelną, pojedynczy ekran danych (ciągle może być ich 5) może wyświetlić max 8 parametrów (wcześniej 4 - w liniach). Do tego jest kilka wariantów wyświetlania 5, 6 i 7 parametrów. Do 4 są to wiersze, a potem różne kombinacje. To zasługa lepszej czcionki i zastąpienia niektórych opisów piktogramami
Teraz na bieżąco można wysyłać trasy do telefonu - to znaczy dzieje się to automatycznie
No i można zrobić invert ekranu - białe czcionki na czarnym tle.
Potężny update.
31.08.2017 21:53
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości