Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupowanie używek przez internet
Autor Wiadomość
Forsakenn Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 4
Reputacja: 0
Danzig
Kupowanie używek przez internet
Cześć,

Mam pytanie. Jak kupować używane rowery przez internet? bo boję się że kupię rower i okaże się popsuty albo coś podobnego? Pomoże ktoś?
23.07.2017 13:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
triper Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 330
Reputacja: 8
Bełżec
RE: Kupowanie używek przez internet
Tylko odbiór osobisty.
24.07.2017 21:18
Wooyek Offline
1enduro.pl

Liczba postów: 3,252
Reputacja: 74
Katowice
Odbiór osobisty to zdecydowanie dobry pomysł - nawet jeśli są jakieś problemy (a zawsze są!), możesz od razu negocjować cenę. Trzeba też się liczyć z dodatkowymi kosztami po zakupie, bo NIGDY nie jest tak, że używany rower jest w 100% gotowy do jazdy (w sumie z nowymi też różnie bywa Wink). Jeśli dobrze znasz się na temacie, większość wydatków oszacujesz już ze zdjęć.

Więcej znajdziesz u mnie na blogu:
https://www.1enduro.pl/tag/rower-uzywany-poradnik/

1enduro.pl
25.07.2017 09:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
triper Offline
Rozmowny
**

Bełżec
A jak się rozmyślisz oglądając używkę "w stanie igła" to jednak lepiej wydać (stracić) 150 zł na paliwo w dwie strony niż kilka tysięcy na złom, który po wyjęciu z paczki wymaga włożenia 1000 zł, żeby w ogóle jeździł jak należy.
25.07.2017 10:17
Wooyek Offline
1enduro.pl

Liczba postów: 3,252
Reputacja: 74
Katowice
Wszystko się zgadza, tylko do kompleksowej oceny roweru przy odbiorze osobistym też są potrzebne odpowiednie warunki i duże doświadczenie/wiedza.

Dużo osób jedzie oglądać i jak już zobaczą ten wyczekany rower na żywo, to są tak zaślepieni jego zajebistością, że takie rzeczy jak sprawdzenie luzów piast, zużycia napędu, kontrola wszystkich regulacji zawieszenia, czy chociażby zajrzenie w każdy zakamarek w poszukiwaniu pęknięć, schodzą na dalszy plan...

Rozwiązanie: trzeba wziąć ze sobą kogoś, kto bardzo dobrze ogarnia temat i podchodzi do tematu na chłodno. I uświadomić sprzedawcę, że potrzebujesz godziny na sprawdzenie sprzętu. I wziąć swoje narzędzia.

Inaczej równie dobrze można zamówić wysyłkowo...

1enduro.pl
25.07.2017 13:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
triper Offline
Rozmowny
**

Bełżec
Tak, ja zaledwie dotknąłem jakby końca sprawy. Momentu w którym mówisz sprzedawcy: a idź pan w ch.. z tym rowerem :-).
25.07.2017 23:03
topol Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 161
Reputacja: 1
G.D.A.Ń.S.K.
Uwaga. Na odległość kupiłem już 3 rowery. Wszystkie fulle. Z pewnością trafiłem na uczciwych ludzi i na rowery naprawdę w dobrym stanie. Szczęście po prostu. Czym temu szczęściu pomogłem?

Bez liku pytań o sprzet,komponenty,serwisy,nr ramy,nr amorów. Daty,papiery,kwity za serwis. Dziś np Wichu prowadzi karty chorych,inni mogą robić tak samo. Dobra opcja to umówienie się ze sprzedawcą (tak robiłem) na tzw gwarancję rozruchową. Jeśli godzi się bez zająknięcia,możne podejrzewać ,że rower jest si.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.07.2017 11:32 przez topol.)
26.07.2017 11:27
Kronk Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 11
Katowice
Ja jednak wolę obejrzeć towar przed zakupem.
27.09.2017 10:45
Piotr34 Offline
Zaglądacz

Warszawa
Zdecydowanie odbiór osobisty!

Obejrzysz sobie rower przed tym jak zdecydujesz się na kupno
Będziesz pewien, że kupujesz to co było w umowie
No i nigdy tak naprawdę nie ma pewności na 100% czy osoba od której kupujesz rower Ci go wyśle

Przez internet najlepiej jest kupować akcesoria albo nowy rower ze sprawdzonego sklepu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.10.2017 10:54 przez Piotr34.)
29.09.2017 05:59
polinek Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 14
Reputacja: 3
Ruda Śląska
Jeśli nie jesteś przekonany w 100% że znasz się na rowerach. To weź osobę która ogarnia mechanikę rowerową i potrafi przynajmniej posiada przymiar do łańcucha.
10.10.2017 18:15
Hogen Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 1
Poznań
ja z kolei ostatnio sprzedałam rower na odległość i to z przedpłatą na konto. Jakoś uwag klient nie miał. Nie można też wszystkich traktować jak złodziei i oszustów Smile Powodzenia przy nowym zakupie
11.11.2017 01:00
qdlaty123 Offline
OQS Rider

Liczba postów: 3,501
Reputacja: 71
Gliwice
(11.11.2017 01:00)Hogen napisał(a):  ja z kolei ostatnio sprzedałam rower na odległość i to z przedpłatą na konto. Jakoś uwag klient nie miał. Nie można też wszystkich traktować jak złodziei i oszustów Smile Powodzenia przy nowym zakupie

Hogen,
niestety życie w naszym kraju i okolicach pokazuje odwrotny trend Sad

Nie można do wszystkich mieć ciągle podejrzeń, bo karma zawsze wraca i prędzej czy później ktoś też będzie miał podejrzenia i niepewności w naszym kierunku.

Jednak szkoda być w tym 1% oszukanych - którzy kupili pękniętą ramę zamalowaną korektorem Wink

Umowa kupna-sprzedaży zdaje się również zabezpiecza przed ewentualnymi wadami ukrytymi oraz kupnem kradzionego sprzętu. Od obcej osoby w życiu bym nie kupił roweru na okaziciela za kilka tysi bez podpisania takich dokumentów Smile
Dzięki temu można wysuwać roszczenia, gdyby wada była świadomie zatajona przez poprzednika, lub gdyby rower okazał się kradziony - za pewne to trwa i znajduje swoje ujście w sądach....ale szanse są większe, niż w przypadku "z ręki do ręki bez papiórów" Smile

OQS Rider - na zrozumienie nie liczę - przepraszać też nie zamierzam...
OQS na FB
11.11.2017 10:13
HanSolo Offline
Zaglądacz

Kraków
triper napisał(a):A jak się rozmyślisz oglądając używkę "w stanie igła" to jednak lepiej wydać (stracić) 150 zł na paliwo w dwie strony niż kilka tysięcy na złom, który po wyjęciu z paczki wymaga włożenia 1000 zł, żeby w ogóle jeździł jak należy.

Zanim zakupie towar który jest odległy ode mnie o te 150zł na paliwo, DOBITNIE pytam 14 razy czy FAKTYCZNIE stan jest taki jak opisano. Co prawda skutkowało to w 90% informacją typu:
"Przyjedzie pan to sam się pan przekona"
"Stan towaru widoczny jest na zdjęciach"
"Nie znam się ale powiedziano mi że igła"
Ten ostatni to jeszcze z nadzieją ze jednak przyjadę. Pierwsze dwa - właściciele skreślają mnie i słowa te padają po kilku wnikliwych pytaniach dotyczących tego co da radę wyczytać z fot. A przede wszystkim, tego czego na fotach nie ujęto. Pamiętajcie że przemilczenie jest oznaką dająca niemal 100% pewność co do negatywnego stanu rzeczy.
Moje doświadczenie pochodzi co prawda z zakupów samochodowych i motocyklowych ale działa to chyba podobnie. Hm?
13.11.2017 19:10
triper Offline
Rozmowny
**

Bełżec
Nie działa to w rowerach. Jest sporo handlarzy rowerami którzy w ogóle nie wiedzą jakie informacje są kluczowe, co jest ważne i jak należy ocenić stan techniczny. Od takiego gościa niczego się nie dowiesz a czasem rower jest w stanie igiełka.
16.11.2017 11:10
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości