Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BikeParki w Czechach i opłaty
Autor Wiadomość
jastu Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 4
Reputacja: 0
Poznań
BikeParki w Czechach i opłaty
Witam,
Nie bardzo wiedziałem gdzie wrzucić wątek, bo temat trudny Wink
Nie należę do ludzi (kumpel też), których jakoś wybitnie fascynuje zjeżdżanie (sprzęt też nie do tego) - większą satysfakcję mam z pokonania trudnego podjazdu
Byłem w kilku miejscach, gdzie nie było potrzeby opłacania karnetów, czasem jedynie grzecznościowo opaska
W poszukiwaniach dotarłem do takiem miejsc jak Kouty i Koprivina, gdzie zawsze jest informacja o karnecie - czy to konieczność? Nie interesuje mnie wjazd kolejką, chętnie sobie wjadę sam np. w Koutach zobaczyć zbiornik elektrowni, zjadę jakąś ichną trasą, może więcej niż raz. Ale nie chce płacić komuś za wjeżdżanie o własnych siłach Wink
Da się tam pokręcić bez kosztów innych niż piwko i syr?
Dzięki
30.08.2017 13:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
adrian4477 Offline
Milczek
*

Liczba postów: 47
Reputacja: 1
Kęty
RE: BikeParki w Czechach i opłaty
Zjazd trasą nic nie kosztuje, także jeśli lubisz się pomęczyć własnymi siłami to nie ma przeszkód Wink
31.08.2017 06:43
FikiMiki Online
Power Jura Team

Liczba postów: 1,067
Reputacja: 13
Jura Środkowa
Tylko z czego będą pokrywać koszty utrzymania tras jak wszyscy będą wjeżdżać nie wyciągiem?
Do kina też wchodzisz bocznym wejściem, bez płacenia? Wink

31.08.2017 07:05
jaro323 Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 246
Reputacja: 7
Rumia
Gibać z Poznania żeby raz dziennie skorzystać z możliwości fajnego zjazdu ? To jest trochę nieszanowanie swojego czasu Wink

Wyprzedaz czesci rama naped amortyzaroy dampery korby manetki itd
31.08.2017 08:12
jastu Offline
Zaglądacz

Poznań
Wszystko w "forumowej" normie - 1/3 postów w temacie Smile spodoba się to zapłacę, opasek w Rychlebach w tym roku już kilka nabyłem
31.08.2017 14:46
Wooyek Offline
1enduro.pl

Liczba postów: 3,211
Reputacja: 73
Katowice
(31.08.2017 14:46)jastu napisał(a):  spodoba się to zapłacę
Kontynuując porównanie Fiki Mikiego - w kinie też płacisz za bilet dopiero po filmie, jeśli Ci się spodoba? Smile

Pomijając podejście do opłacania budowy tras... Bikeparki wyciągowe typu Kouty, to trochę inna bajka niż np. Rychleby i korzystanie z nich bez wyciągu to trochę jak pójście do kina (trzymajmy się tego Wink), żeby obejrzeć reklamy... Jeśli nie kręcą Cię zjazdy, to trzymałbym się z dala od wyciągów.

A jak już chcesz przygotowane trasy, to polecam Srebrną Górę - niedawno została otwarta nowa trasa podjazdowa, podobno bardzo fajna.

1enduro.pl
04.09.2017 10:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jastu Offline
Zaglądacz

Poznań
Srebrną już odwiedziłem, za ciężka dla mnie - tak jak Kouty, gdzie zjechałem raz ścieżką dla dzieci (niebieska). W Koutach mają za podjazd świetny - 14km asfaltem zamkniętym dla ruchu samochodowego o dość wyrównanym nachyleniu.
Trzymając się porównania Fiki Mikiego - do tego kina nie będę chodził, mimo że nie zapłaciłem za obejrzane reklamy, bo dłużej nie siedziałem Wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.09.2017 18:39 przez jastu.)
06.09.2017 18:33
nopainnogame Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 421
Reputacja: 12
Bydgoszcz
Wy szukacie trudnego, czy długiego podjazdu? Jechać z Poznania w góry, aby 14km po asfalcie podjeżdżać to coś dla szosy Wink Jeśli niebieska była za trudna, a ona przez 3/4 to trasa XC to lepiej szukajcie jakiegoś prostego szlaku w bliższej okolicy.

Powietrzne cudo Wink
08.09.2017 20:06
jastu Offline
Zaglądacz

Poznań
Trasa może być trudna i przyjemna jednocześnie, a wraz ze wzrostem prędkości/nachylenia jeszcze trudniejsza i bardziej satysfakcjonująca Smile
Do Świeradowa i Rychleb cały czas jeździć nie chcę, dlatego szukam alternatywy (zabieram zwykle dwa rowery - szose i mtb)
Temat może nadaje się do off-topic, ale forum chyba nie to - nie znalazłem zrozumienia Wink
13.09.2017 09:50
Wooyek Offline
1enduro.pl

Liczba postów: 3,211
Reputacja: 73
Katowice
(13.09.2017 09:50)jastu napisał(a):  Trasa może być trudna i przyjemna jednocześnie, a wraz ze wzrostem prędkości/nachylenia jeszcze trudniejsza i bardziej satysfakcjonująca Smile
Do Świeradowa i Rychleb cały czas jeździć nie chcę, dlatego szukam alternatywy (zabieram zwykle dwa rowery - szose i mtb)
Temat może nadaje się do off-topic, ale forum chyba nie to - nie znalazłem zrozumienia Wink

Dziwisz się? Wink Nie lubisz zbytnio zjazdów, a rozglądasz się po miejscówkach skupiających się na zjazdach właśnie. A do jedynych "bikeparków", które mogłby Ci się podobać (Smrek i Rychleby właśnie), nie chcesz jeździć Smile

To tak, jakbyś na forum miłośników Tatr zadał pytanie: "Szukam miejsca na cichą wycieczkę na odludziu. Lepszy będzie Giewont czy Morskie Oko?".

1enduro.pl
13.09.2017 10:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
santina Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 397
Reputacja: 7
Olsztyn
Kouty podjazd asfaltem-super sprawa;-))))Koprivna ma trase podjazdową więc możesz, ale w tej chwili karnet na cały dzień kosztuje 200 koron, czyli niecałe 35zł...więc bez komentarza;-)))))
14.09.2017 10:22
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości