Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opona All Mountain 27.5 na śliski teren
Autor Wiadomość
goliat Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 10
Reputacja: 0
Podkarpacie
Opona All Mountain 27.5 na śliski teren
Witam

szukam opony do górskich wojaży, która będzie się dobrze spisywała przede wszystkim na śliskim podłożu (kamienie/korzenie). Aktualnie posiadam Continental Mountain King 27.5 2,4 i jest ona genialna na suchym podłożu, ale już na mokrych kamieniach/korzeniach niekoniecznie.
Będę wdzięczny za podpowiedź odnośnie opony, która będzie miała parametry zbliżone do wymienionego wyżej MK, ale będzie się lepiej spisywała na śliskim podłożu, a przy okazji będzie miała dobry stosunek wagi do wytrzymałości. Cena w sumie nie jest najważniejsza. Z góry dzięki za pomoc!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.09.2017 20:45 przez goliat.)
03.09.2017 20:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robu 3210 Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 231
Reputacja: 3
opole
RE: Opona All Mountain 27.5 na śliski teren
Magic mary

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
03.09.2017 21:39
Wooyek Offline
1enduro.pl

Liczba postów: 3,211
Reputacja: 73
Katowice
(03.09.2017 20:29)goliat napisał(a):  Aktualnie posiadam Continental Mountain King 27.5 2,4

Kluczowe pytanie: jaka wersja?

O przyczepności na mokrych korzeniach i kamieniach decyduje przede wszystkim mieszanka, więc jeśli masz najtańszą wersję, to wymiana na Black Chili może być dobrym pomysłem.

A jeśli chcesz sprawdzić inny bieżnik, to polecam moją listę: https://www.1enduro.pl/opony-enduro-najlepsze-modele/

1enduro.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.09.2017 10:12 przez Wooyek.)
04.09.2017 10:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
goliat Offline
Zaglądacz

Podkarpacie
(04.09.2017 10:11)Wooyek napisał(a):  
(03.09.2017 20:29)goliat napisał(a):  Aktualnie posiadam Continental Mountain King 27.5 2,4

Kluczowe pytanie: jaka wersja?

O przyczepności na mokrych korzeniach i kamieniach decyduje przede wszystkim mieszanka, więc jeśli masz najtańszą wersję, to wymiana na Black Chili może być dobrym pomysłem.

Mam wersję CONTINENTAL MOUNTAIN KING II PROTECTION, 2.4, więc chyba tę "najlepszą".

Z tego co widzę na szybko u Ciebie w linku (oraz po wcześniejszym poście) to decydując się na bardziej "agresywne" ogumienie muszę się liczyć ze "sporym" wzrostem wagi opon. Coraz bardziej jednak myślę nad kompromisem i pozostaniem przy obecnym ogumieniu...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.09.2017 10:38 przez goliat.)
04.09.2017 10:37
Wooyek Offline
1enduro.pl

Katowice
(04.09.2017 10:37)goliat napisał(a):  Z tego co widzę na szybko u Ciebie w linku (oraz po wcześniejszym poście) to decydując się na bardziej "agresywne" ogumienie muszę się liczyć ze "sporym" wzrostem wagi opon.

Niekoniecznie. Bieżnik, mieszanka i pancerność opony to oddzielne kwestie. Ja wybrałem do zestawienia modele o budowe adekwatnej do jazdy enduro, czyli w okolicach 900-1000 g. Zresztą dokładnie Twoja opona w zestawieniu też się znalazła, zbytnio od tych widełek nie odbiegając (870 g).

(04.09.2017 10:37)goliat napisał(a):  Mam wersję CONTINENTAL MOUNTAIN KING II PROTECTION, 2.4, więc chyba tę "najlepszą".
Na to wygląda. Może problem leży w ciśnieniu?

1enduro.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.09.2017 11:30 przez Wooyek.)
04.09.2017 11:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
goliat Offline
Zaglądacz

Podkarpacie
Np. Magic Mary to waga powyżej 1kg x2 opony to już zrobi sporą różnicę. Nie zależy mi na pancerności (jeżdżę dosyć spokojnie), raczej chodzi właśnie o inną mieszankę, która lepiej klei na śliskim.
Liczyłem, że przy odpowiednim wzroście ceny (w granicach rozsądku), waga pozostanie zbliżona do tego co oferuje MK, a trakcja się poprawi. ;-)

Inną sprawą jest ciśnienie. Pewnie powinienem był o tym wspomnieć na samym wstępie...jeżdżę z dętką, więc jakoś dużo nie mogę zejść z ciśnieniem, być może powinienem się przesiąść przede wszystkim na bezdętkę...

Na swoją obronę dodam tylko, że próbowałem już z dosyć niskim ciśnieniem i na śliskim nie było jakoś lepiej. Nie mam co prawda dużego doświadczenia z innymi oponami, ale praktycznie każdy test odnośnie MK wspomina o tym, że ta opona na śliskim nie radzi sobie najlepiej. Dlatego byłbym chętny wypróbować coś innego.

Wieczorem na spokojnie przestudiuję twoje poradniki i może zweryfikuję trochę swoje oczekiwania. ;-)
04.09.2017 12:24
Wooyek Offline
1enduro.pl

Katowice
(04.09.2017 12:24)goliat napisał(a):  Np. Magic Mary to waga powyżej 1kg x2 opony to już zrobi sporą różnicę. Nie zależy mi na pancerności (jeżdżę dosyć spokojnie), raczej chodzi właśnie o inną mieszankę, która lepiej klei na śliskim.
Liczyłem, że przy odpowiednim wzroście ceny (w granicach rozsądku), waga pozostanie zbliżona do tego co oferuje MK, a trakcja się poprawi. ;-)
No bo takie akurat modele wybrałem bazując na swoich doświadczeniach z wytrzymałością.

Jeśli nie zależy Ci na pancerności, to możesz brać np. Schwalbe w wersji Snake Skin zamiast Super Gravity. Magic Mary 2,35" (mieszanka Addix Soft) waży wtedy katalogowo 835 g, czyli mniej, niż Twoje Conti...
https://www.schwalbe.com/en/offroad-read...-mary.html

Oponki Speca czy WTB też są dostępne w róznych wariantach masy/wytrzymałości.

Inna sprawa, że jeśli jeździsz spokojnie, to Magic Mary może być grubym overkillem... Może lepiej łagodniejszy bieżnik, ale za to w większej objętości, przynajmniej na przód (rozmiar 2.6", o ile wejdzie w amora)?

(04.09.2017 12:24)goliat napisał(a):  Inną sprawą jest ciśnienie. Pewnie powinienem był o tym wspomnieć na samym wstępie...jeżdżę z dętką, więc jakoś dużo nie mogę zejść z ciśnieniem, być może powinienem się przesiąść przede wszystkim na bezdętkę...
No cóż... Tak Tongue

1enduro.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.09.2017 14:31 przez Wooyek.)
04.09.2017 14:28
goliat Offline
Zaglądacz

Podkarpacie
(04.09.2017 14:28)Wooyek napisał(a):  Jeśli nie zależy Ci na pancerności, to możesz brać np. Schwalbe w wersji Snake Skin zamiast Super Gravity. Magic Mary 2,35" (mieszanka Addix Soft) waży wtedy katalogowo 835 g, czyli mniej, niż Twoje Conti...
https://www.schwalbe.com/en/offroad-read...-mary.html

O widzisz, jak chcesz, to jednak potrafisz doradzić! ;-)

Posprawdzam jeszcze różne opony w różnych konfiguracjach i odezwę się. Na pewno nie chciałbym zakładać niczego większego niż 2,4. Te Schwalbe MM w wersji Snake Skin wyglądają całkiem całkiem. Czy możesz coś powiedzieć na temat Fat Albert'ów? Czy nie będą one jednak zbyt uniwersalne?
04.09.2017 19:52
goliat Offline
Zaglądacz

Podkarpacie
Zrobiłem mały "risercz" odnośnie opon, poprzeglądałem parę ostatnich Bikeboardów, które leżały jeszcze w domu i aktualnie skłaniam się ku dwóm oponom:

1. Bontrager XR4 Team Issue 2,4 - ładną laurkę dla tej opony wystawił Bikeboard, dosyć dobre opinie w necie

2. Schwalbe Fat Albert 2,35 - bardzo popularna opona, chętnie zapoznałbym się z jej nową wersją (z addix'em, czy jakoś tak), ale nigdzie nie mogę tej opony namierzyć do zakupu (chodzi mi o polskie strony). Czy ktoś miał już może styczność z nową wersją tej opony?
14.09.2017 08:13
greenone Offline
Milczek
*

Liczba postów: 44

ostatnio byl news o nowych rozmiarach opon maxissa i jest sporo modeli 2.6... tez sie wlasnie zastanawiam czy zamiast bardziej agrysewnej i ciezkiej opony nie wziac czegos szerszego np. zamiast hr2 2.4, ardent 2.6
14.09.2017 11:53
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości