Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dartmoor aircraft oem vs tubeless
Autor Wiadomość
martenn Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 12
Reputacja: 0
Kamionki
Dartmoor aircraft oem vs tubeless
Hej,

Mam Horneta 2017, na fabrycznych obręczach Aircraft oem, 40mm po zewnętrznej. Ktoś wie/próbował zrobić na tych obręczach tubeless?
Nie mam doświadczenia w tym temacie, nie znalazłem informacji, nie wiem czy po wyglądzie samej obręczy można poznać że jest tubeless ready.

Pozdrawiam
martenn
16.10.2017 07:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wooyek Offline
1enduro.pl

Liczba postów: 3,307
Reputacja: 74
Katowice
RE: Dartmoor aircraft oem vs tubeless
Ja robiłem na Aircraftach z Primala (45 mm). Nie było problemu. Nie wiem, czy jeszcze się robi obręcze nie-tubeless-ready.

1enduro.pl
16.10.2017 14:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
martenn Offline
Zaglądacz

Kamionki
Gdybym wiedział czym się charakteryzują takie obręcze ;-) Niestety producenci nie są zbyt skorzy do ujawniania zbyt wielu szczegółów.
16.10.2017 15:05
martenn Offline
Zaglądacz

Kamionki
Za mną pierwsze poważniejsze próby na żywo na tych obręczach. Taśma (35mm) i wentyl trezado, opona WTB Ranger 2.8, założone na sucho puszczają dość szybko powietrze na rantach oraz ściankach opon (mam lighty fast), ale opona wskakuje pewnie. Po zalaniu mlekiem (też trezado), pomerdaniu kołem, 3 minuty i wszystko szczelne - szok :-D Po około 10h nawet 1psi nie zeszło ;-)

Próbowałem też taśmy 40mm (wtb), bo obręcz 35mm, ale bardzo ciężko się kleiło i nie zrobiłem tego dobrze. Trezado jest ciut elastyczniejszą taśmą, weszło prawie idealnie.
12.03.2018 10:14
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości