Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsze tubeless
Autor Wiadomość
Veersonn Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 18
Reputacja: 0
Stryków
Pierwsze tubeless
Siemka, postanowiłem w nowym rowerze przejść w końcu na tubeless i mam kilka pytań.
Czy da się to zrobić na mavic crossride? Czytałem że da się na każdej obręczy ale, moja jest wąska 19mm i nie wiem jak to się uszczelni.
Jakie mleko kupić? Patrzyłem na trezado
Czy lepiej zrobić ghetto czy jednak na taśmie? Mi osobiście lepsze wydaje się ghetto
Jak uszczelniają się opony Speca z technologią 2bliss ready?
Z góry dzięki za odpowiedź
30.10.2017 22:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CMIK Offline
Milczek
*

Liczba postów: 21
Reputacja: 1
Kraków
RE: Pierwsze tubeless
Co do szerokości obręczy - tubelesowałem nawet na obręczach 17mm bez problemów. Ghetto czy taśma - uszczelniłem wiele zestawów i wydaje mi się, że ghetto jest jednak "pewniejsze" choć od jakiegoś czasu tubeless robię na taśmie - zasadniczo w obu przypadkach bez problemów. Ew wady i zalety obydwu: w ghetto trudno znaleźć dętkę z wykręcaną prestą, trzeba bawić się w docinanie dętki, trudniej założyć oponę, zdarza się uszkodzić wówczas dętkę co wkurza, ale system jest "w pełni zamknięty" i tani. Taśma - można użyć tasmy izolacyjnej albo "dedykowanej" - paskudne słowo. Ale wentyle raczej trzeba mieć do tubeless- mi z wycinanymi z dętki nigdy się nie udało - zawsze była nieszczelność przy wentylu. Jeśli będziesz używał gotowego zestawu taśma +wentyle to wychodzi oczywiście drożej niż ghetto, ale nie ma różnicy w działaniu, łatwiej zakłada się oponę, często udaje się wymienić oponę bez demontażu taśmy i wentyla. Proponuję spróbować obu sposobów - to nie jest lot w kosmos i naprawdę przy odrobinie wprawy trwa niewiele dłużej niż zakładanie opony z dętką.
Mleko - Trezado jest ok, ja używam Caffelattex i też działa w porządku - od tego jakie mleko ważniejsze jest to czy w ogóle jest w stanie płynnym po kilku miesiącach jazdy.
Co do opon speca - uszczelniają się rewelacyjnie.
30.10.2017 22:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości