Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przerzutka SRAM X0 10s - uderzający łańcuch o ramę
Autor Wiadomość
DiMiTRi Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Wodzisław Śląski
Witam, przez dłuższy czas mam problem z uderzającym łańcuchem o ramę, w rowerze mam założony neopren oraz napinacz ale szczerze nic to nie daje. Ostatnio musiałem wymienić nawet neopren bo łańcuch go przeciął na pół Dodgy. Rama to ns soda, przerzutka sram x0 10s, bez sprzęgła a łańcuch jest skrócony na max i póki co brak mi pomysłu, chciałem nawet zmieniać na shimano zee ale nie przekonuje mnie jej praca i marka (połamałem +/- 4 wózki shimano Big Grin).

Z góry dzięki za pomoc Smile
02.11.2017 13:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wooyek Offline
1enduro.pl

Liczba postów: 3,252
Reputacja: 74
Katowice
RE: Przerzutka SRAM X0 10s - uderzający łańcuch o ramę
Zmień na przerzutkę ze sprzęgłem.

Możesz też ew. sprawdzić, czy bębenek piasty działa sprawnie i bez oporów - przy pracy zawieszenia musi on na bieżąco "wybierać" łańcuch ciągnięty przez wózek przerzutki (więc kontrola sprężyny wózka też jest nienajgorszym pomysłem).

Możesz też podjechać do jakiegoś ogarniętego serwisu, bo przez forum trochę trudno się rozwiązuje takie "niezbadane zjawiska" Wink

1enduro.pl
03.11.2017 12:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
DiMiTRi Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 2
Wodzisław Śląski
RE: Przerzutka SRAM X0 10s - uderzający łańcuch o ramę
(03.11.2017 12:47)Wooyek napisał(a):  Zmień na przerzutkę ze sprzęgłem.

Możesz też ew. sprawdzić, czy bębenek piasty działa sprawnie i bez oporów - przy pracy zawieszenia musi on na bieżąco "wybierać" łańcuch ciągnięty przez wózek przerzutki (więc kontrola sprężyny wózka też jest nienajgorszym pomysłem).

Możesz też podjechać do jakiegoś ogarniętego serwisu, bo przez forum trochę trudno się rozwiązuje takie "niezbadane zjawiska" Wink

Rower zawoziłem do dwóch różnych serwisów ale zazwyczaj kończyło się na lekkiej regulacji. Po dłuższym wyjeździe w góry musiałem zmienić tylną obręcz, więc zmieniłem też piastę z większą ilością punktów zaczepu i różnica na pewno jakaś jest ale to nadal nie to samo czego oczekuje Wink, zamówiłem już zee+manetka xt i napiszę jak efekty. Dzięki
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.11.2017 21:25 przez DiMiTRi.)
05.11.2017 21:23
Ramol Offline
Milczek
*

Liczba postów: 23
Iława
W mojej Sodzie fr przerzutka Sram x7 8 biegów nie uderza za mocno. Mam wachacz obwinięty dętką i nie widać po niej śladów uderzeń. U znajomego w tym samym rowerze, tylko że z przerzutką Zee też nic nie tłucze. Może ta przerzutka słabo napina łańcuch
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.11.2017 16:35 przez Ramol.)
06.11.2017 16:34
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości