Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mamba on bike - blog rowerowy mtb-enduro
Autor Wiadomość
mamba Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 349
Reputacja: 17
Katowice
RE: mamba on bike - blog rowerowy mtb-enduro
Czy trening musi zostać odbyty?

Czy warto trenować na trenażerze?

http://www.mambaonbike.pl/trenazer-rowerowy-to-zlo/

[Obrazek: tacx-flux-2964.jpg]

MAMBAonBIKE.pl

INSTAGRAMOWE SHOTY

01.02.2018 17:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MartyMcFly Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 5
Reputacja: 0
Warszawa
To jest bardzo fajna rzecz dla miłośników szosy. Jeżeli ktoś to lubi, to osobiście uważam że lepiej żeby posiedział i popedałował w domu (bo siedzenie i pedałowanie na kolarce na ulicy to w sumie to samo) niż wyjeżdżał i dał się gdzieś zabić jakiemuś tirowi.. Smile

Bez urazy. Miałem mały epizod szosowy. Kilkukrotnie minąłem się z kostuchą o parę centymetrów i od tam tego czasu uważam że drogi są dla samochodów.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.02.2018 07:06 przez MartyMcFly.)
02.02.2018 06:47
mamba Offline
Rozmowny
**

Katowice
(02.02.2018 06:47)MartyMcFly napisał(a):  To jest bardzo fajna rzecz dla miłośników szosy. Jeżeli ktoś to lubi, to osobiście uważam że lepiej żeby posiedział i popedałował w domu (bo siedzenie i pedałowanie na kolarce na ulicy to w sumie to samo) niż wyjeżdżał i dał się gdzieś zabić jakiemuś tirowi.. Smile

Bez urazy. Miałem mały epizod szosowy. Kilkukrotnie minąłem się z kostuchą o parę centymetrów i od tam tego czasu uważam że drogi są dla samochodów.

Szosa jest genialna. Niestety tylko na południu Europy, nie w PL.

MAMBAonBIKE.pl

INSTAGRAMOWE SHOTY

03.02.2018 22:08
Promyk Offline
Milczek
*

Liczba postów: 71
Reputacja: 1
Lubań
Dzieci, zamknąć oczy, bo pewna Pani napisała takie coś...

(03.02.2018 22:08)mamba napisał(a):  Szosa jest genialna.

Za szerzenie herezji proponuję spalić na stosie, a prochy rozsypać jako podbudowę jakiegoś singla Wink
03.02.2018 22:18
MartyMcFly Offline
Zaglądacz

Warszawa
mamba napisał(a):Niestety tylko na południu Europy, nie w PL.

Na naszych drogach panuje totalna dzicz. I teraz moim zdaniem albo się z tym pogodzimy i uciekniemy do lasu i na polne dróżki, albo czeka nas śmierć pod kołami jakiegoś idioty. :(

Promyk napisał(a):Za szerzenie herezji proponuję spalić na stosie, a prochy rozsypać jako podbudowę jakiegoś singla

Myślę że szosówki to trochę relikt czasów kiedy na drogach było mniej samochodów. Może i kiedyś sprawiało to jakąś frajdę. Natomiast teraz? To uczucie kiedy jedziesz po drodze, słyszysz nadjeżdżające z tyłu auto i zastanawiasz się: widzi cię? Nie widzi? Walnie? Strąbi? Opierdzieli? Gdzie tu frajda? Ee tam..
05.02.2018 01:53
lapa Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 17
Stavanger / Wrocław
ale to jak napisano powyżej chyba tylko w Polsce :-(
Od dłuższego czasu mieszkam w Norge, rejon słabo nadający się do jazdy terenowej :-( , więc czy mi się to podoba czy nie pora było przesiąść się na coś z węższymi oponami :-(. Po jakiś dwóch latach mogę powiedzieć jedno - kultury jazdy samochodami możemy się uczyć, daleko nam jeszcze do Europy. Rowerzysta tu jest na z góry uprzywilejowanej pozycji, pomijam fakt, że wszędzie są drogi rowerowe. Bardzo często spotyka się widok rowerzystów jadących obok siebie, nikt nawet nie pomyśli zatrąbić. Jedno to napewno kultura jazdy a drugie to kary. Jest tu tak, że jeżeli jakiś samochód spowoduje, że poczuje się zagrożony na drodze to mam prawo poinformować o tym fakcie policje i tu najlepsze ..... właścicel tego samochodu z urzędu pocztą dostaję mandat na kilka tysięcy nok. Nikogo nie interesuje fakt, że nie on jechał, że pożyczył samochód itp Taka sama sytuacja obowiązuje jak np nie przepuści mnie jakiś samochód na przejściu dla pieszych
NIe wiem czy to dobre czy nie, ale fakt jest taki że mieszkając tu nie boję się pojechać z 10 letnim synem na wycieczkę i kożystać z dróg

latem Santa Heckler a zimą parapet Smile
05.02.2018 11:22
versus 1725 Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 177
Reputacja: 5
Kraków
(05.02.2018 01:53)MartyMcFly napisał(a):  Myślę że szosówki to trochę relikt czasów kiedy na drogach było mniej samochodów. Może i kiedyś sprawiało to jakąś frajdę. Natomiast teraz? To uczucie kiedy jedziesz po drodze, słyszysz nadjeżdżające z tyłu auto i zastanawiasz się: widzi cię? Nie widzi? Walnie? Strąbi? Opierdzieli? Gdzie tu frajda? Ee tam..

Skoro miałeś epizod i już się sparzyłeś to się do tej dyscypliny nie nadajesz. Szosa to nie żaden relikt bo masa ludzi na niej jeżdzi. W górach coraz więcej szosy. Wystarczy pojechać w rejon od Wisły przez Szczyrk do Międzybrodzia by się przekonać jaka masa ludzi trenuje na tych rowerach. To samo Podtatrze, Podhale, ... W Polsce bardzo poprawiła się kultura na drogach. Ale by jeżdzić na szosie trzeba mieć twardą skórę i nie być miękką fają. Innymi słowy umieć się zachować i nie beczeć jak ktoś cię minie kilkadziesiąt cm od kiery. Już pomijam, że są inne drogi na jazdę niż te główne.
05.02.2018 18:11
mamba Offline
Rozmowny
**

Katowice
Koniec mody Smile

Fat Bike Race 2018 - relacja i wyniki

http://www.mambaonbike.pl/fat-bike-race-...at-bike-i/

[Obrazek: fat-bike-race-2018-3172.jpg]

MAMBAonBIKE.pl

INSTAGRAMOWE SHOTY

05.02.2018 18:38
MartyMcFly Offline
Zaglądacz

Warszawa
versus 1725 napisał(a):się do tej dyscypliny nie nadajesz

True.

versus 1725 napisał(a):Szosa to nie żaden relikt bo masa ludzi na niej jeżdzi.

Szanuję Twoje zdanie. Moja karkołomna teza została wysnuta na podstawie tego, że kiedy byłem małolatem, większość czasu spędzałem na jeżdżeniu po ulicy po mojej wsi. Samochody pojawiały się tam raz na tydzień. Teraz trzeba się bacznie rozglądać. I teraz mam jechać do Żywca, Wisły i Szczyrku żeby jeździć na szosówce? Duże mamy różnice w upodobaniach. Wiadomo, gust jest jak dupa, każdy ma swój/swoją .

versus 1725 napisał(a):Ale by jeżdzić na szosie trzeba mieć twardą skórę i nie być miękką fają. Innymi słowy umieć się zachować i nie beczeć jak ktoś cię minie kilkadziesiąt cm od kiery.

Kilkadziesiąt cm? Czyli że ktoś cię mija np o pół metra? W moich stronach to czysta uprzejmość. Smile A co do odwagi potrzebnej do jeżdżenia po drodze z samochodami - tu nie ma kompletnie miejsca na odwagę. Jesteś zdany na łaskę i niełaskę kierowcy który cię mija. Jak cię puknie przy dużej prędkości to nawet twarda jak głaz faja nic nie pomoże.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.02.2018 09:30 przez MartyMcFly.)
05.02.2018 19:03
versus 1725 Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 177
Reputacja: 5
Kraków
(05.02.2018 19:03)MartyMcFly napisał(a):  I teraz mam jechać do Żywca, Wisły i Szczyrku żeby jeździć na szosówce? Duże mamy różnice w upodobaniach. Wiadomo, gust jest jak dupa, każdy ma swój/swoją .

To nie są tubylcy tylko ludzie z całej Polski. Oni gdzieś trenują i nie koniecznie w mieście. Ja wokół Krakowa po wsiach nie mam najmniejszego powodu do obaw. Chyba najwięcej spiny jest tam gdzie można było lata temu śmigać a obecnie wygląda to słabo bo jest taki ruch. Ja już takich drug unikam. Może dla tego nie widzę tej dziczy a przykłady z Norwegi uznaję znowu za patologię w drugą stronę. To jest tak popierniczony w kwestii przepisów i surowości karania kraj, że szkoda nawet na ten temat gadać. I uprzedzając ewentualne pytania tak byłem i jeżdziłem po tym kraju więc doskonale znam tamtejszą specyfikę drogową.
08.02.2018 21:32
mamba Offline
Rozmowny
**

Katowice
Całkiem się z Fluxem polubiliśmy.

Tacx Flux - bohater w moim domu

https://mambaonbike.pl/tacx-flux-quick-test/

[Obrazek: tacx-flux-2968.jpg]

MAMBAonBIKE.pl

INSTAGRAMOWE SHOTY

13.02.2018 08:47
mamba Offline
Rozmowny
**

Katowice
Kto jeszcze nie słyszał?

Zapraszam na zakupy, a na hasło CZAPKAMOB darmowa wysyłka Smile

Czapy idealne na taka pogodę jak teraz, nie za zimno, nie za ciepło.
Dobre przed w tracie i po harataniu.

MAMBOWY KRAM

https://mambaonbike.pl/sklep/

[Obrazek: czapka-z-pomponem-enduro-2831-2.jpg]

MAMBAonBIKE.pl

INSTAGRAMOWE SHOTY

14.02.2018 08:47
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości