Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tępo działająca klamka hamulca
Autor Wiadomość
jestę_ęduro Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 6
Reputacja: 0
Żory
Tępo działająca klamka hamulca
Serdecznie witam forumowiczy!

Oglądałem ostatnio używanego Moona 2.0 2016 i sprawiał wrażenie świetnie utrzymanego (kilka szrotów wcześniej widziałem), pod prawie każdym względem alee.. no właśnie

Hamulce jakie posiada to SRAM Guide RS. Co do siły hamowania raczej zastrzeżeń brak , ale zaniepokoiło mnie działanie klamek hamulcowych - na obu identycznie. Klamka zdawała się mulić zarówno przy naciskaniu, jak i jej puszczaniu (działała jakby była połączona z tłumikiem w obie strony) ;d Tak chyba najlepiej to mogę przedstawić ;p Brak lekkości przy naciskaniu w 1 fazie ruchu i natychmiastowego odbicia po jej puszczeniu. Sprzedający przyznał, że płynu nie wymieniał, czy przygrzany płyn może być winą takiej pracy klamek?
Dodam jeszcze, że RS to model z możliwością ustawienia wstępnego wychylenia klamki i czegoś co nazywa się Banjo adjust (nie wiem o co chodzi). Gość miał to jakos ustawione pod siebie, czy również to może wpływać na takie działanie klamek? Czy bardziej wskazuje to na awarię/stary płyn?
07.12.2017 18:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
therapy Offline
Milczek
*

Liczba postów: 22
Wrocław / Lądek Zdrój
RE: Tępo działająca klamka hamulca
Cześć,

wygląda mi to na spuchnięty od DOT'a poliamidowy tłoczek w klamce (typowa przypadłość Guide'ów). Jest to naprawialne.

Pzdr
Łukasz
07.12.2017 21:24
jestę_ęduro Offline
Zaglądacz

Żory
Rower jest jeszcze na gwarancji, to raczej nie jest element eksploatacyjny jak klocki lub tarcze, więc zgodnie z tym co napisane zostało w warunkach gwarancji powinni to zrobić. Ale wolę sie nie nastawiać, bo wiadomo jak to z nimi jest...

Już znalazłem w necie rozwiązanie problemu. Czy takie tloczki są dostępne w PL? Bo widzę tylko jakieś zestawy naprawcze na ebayu co wychodzi jakies 130zl na klamke.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.12.2017 17:40 przez jestę_ęduro.)
08.12.2017 15:49
therapy Offline
Milczek
*

Liczba postów: 22
Wrocław / Lądek Zdrój
Same tłoczki nie, trzeba kupić cały zestaw naprawczy. W Polsce dostępny jest w większości dużych sklepów np. rowerowy.com czy u dystrybutora: Harfa-Harryson we Wrocławiu.
16.12.2017 19:17
koo Offline
Milczek
*

Liczba postów: 45
Szczecin
Może najpierw skontaktuj się z producentem roweru - możliwe, że to naprawią w ramach gwarancji.
16.12.2017 21:01
jestę_ęduro Offline
Zaglądacz

Żory
Jak sie później okazało żadnej gwarancji nie było bo mistrz nie robił przeglądów... No ale rower wziąłem i tak bo był w niezłym stanie.
Powiedzieliście, że tłoczek puchnie. Mam w planach sprobować te 2 czy tam 3 stopnie (nie pamiętam jak wygladal) przetoczyć i zebrac powiedzmy 0,1 lub 0.05mm ze średnicy i poskladac z powrotem. Z pewnoscią byloby to lepsze rozwiązanie niż opisywane gdzieś na zagranicznych forach szlifowanie papierem wodnym bo zachowamy odpowiednią walcowośc, no i mamy pelną kontrolę nad wymiarem ;p Normalnie bym sobie tym nie zawracał głowy, ale mam dostęp do tokarki wiec co mi szkodzi spróbować.Podejrzewam, że tloczki w zestawach naprawczych wykonane są z tego samego materialu.
Wczoraj 21:34
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości