Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SRAM Level - odpowietrzanie
Autor Wiadomość
keksimus Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 17
Reputacja: 0
wrocław
SRAM Level - odpowietrzanie
Cześć, jeżdże rowerem ze stajni dartmoora - Hornet 2017, w którym od początku były zamontowane hamulce SRAM Level. Podobno od 2017 we wszystkich montują gniazdo bleeding edge w zacisku, wiec kupilem taki zestaw do odpowietrzania. Niestety, koncowka nie pasuje do wejscia w zacisku, co mogę zrobić? W ogóle nie widzę tam gwintu na imbus 4mm, tym samym na bleeding edge. Jak tanio zmajstrować odpowiednią końcówkę i jaka powinna ona być?

Zależy mi na szybkiej odpowiedzi, będę mega wdzięczny!
03.03.2018 17:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bober Offline
Milczek
*

Liczba postów: 82
Sobótka
RE: SRAM Level - odpowietrzanie
Na jutubkuWink jest pełno instruktażowych filmów jak odpowietrzać hamulce z tym systemem. Zerknij na kanał "GMBN" ostatnio nawet wrzucili film. Nie będę tu opisywał całego procesu odpowietrzania dodam tylko od siebie, że jeżeli kupiłeś odpowiedni zestaw, który zawiera końcówkę z wejściem do portu "BE" to instalacja wygląda następująco:
1 - przy zacisku otwierasz gumową zaślepkę, która zasłania port "BE"
2 - w port wkładasz imbusa 4mm (powinien wpasować się tam bez problemu)
3 - odkręcasz tak aby tylko poluzować śrubę i następnie zakręcasz ale z wyczuciem tylko po to aby nie wyciekł płyn ale można było ją odkręcić używając bardzo mało siły
4 - następnie końcówkę "BE" wkładasz do portu, powinieneś usłyszeć charakterystyczny "klik"
5- aby umożliwić przepływ płynowi odkręcasz włożoną końcówkę, która zastępuje imbusa (pamiętaj aby nie odkręcić za mocno ponieważ możesz wykręcić całą śrubkę z gniazda.

Nie mam zamiaru tu robić reklamy ale mam zestaw od 4YourBike i działa wyśmienicie i mogę z czystym sumieniem polecić
Pozdrawiam
03.03.2018 20:43
keksimus Offline
Zaglądacz

wrocław
Masz najniższe sram level? Nie mam zaslepki, imbus 4mm nie lapie, wiec wydaje mi sie, ze nie ma tam jednak bleeding edge? I mylacy opis na stronie 4yourbike, ktory sugeruje, ze w najnizszych levelach taki system jest, naklonil mnie do bezsensownego wywalenia stowy.
04.03.2018 14:09
Bober Offline
Milczek
*

Liczba postów: 82
Sobótka
Najniższy model Level'i nie posiada portu BE. Odpowietrzanie odbywa się z użyciem w zacisku takiej samej końcówki jak do klamki. A w zacisku port odkręca się przy użyciu klucza TORX T-10 o ile się nie myle. W zestawie powinieneś otrzymać dwie takie same końcówki + końcówkę BE.
Sprawdziłem z ciekawości ten opis. Chyba zignorowałeś informację, że BE jest to przeznaczone do zacisków typu S4.
Ja bym raczej patrzył na to w ten sposób, że zabezpieczyłeś się na przyszłość jeżeli będziesz używał hamulców Srama bo podobno wszystkie mają być odpowietrzane przez port BE.
Pozdrawiam
04.03.2018 21:37
keksimus Offline
Zaglądacz

wrocław
Muszę pogratulować postawy firmie 4yourbike.pl. Po mailu w którym opisałem sytuację, postanowili mi podesłać końcówkę. W sumie był to prezent od mojej dziewczyny, ale z ciekawości na oficjalnej stronie SRAM w manualu też piszą o BE!
05.03.2018 18:00
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości