Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hardtail Trail do 4000zł
Autor Wiadomość
ker1al Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 8
Reputacja: 0
Słupsk
Hardtail Trail do 4000zł
Witam wszystkich.

Przymierzam się do zakupu nowej maszyny, będzie to powrót do MTB po 5 latach przerwy. Do tej pory spędzałem więcej czasu jeżdżąc w dół korzystając z siły grawitacji Smile Teraz z uwagi na miejsce zamieszkania (Szczecin) szukam czegoś co określiłbym mianem agresywnego XC/Trail. Czegoś o przyjemnej, bardziej progresywnej geometrii, ale jednak bez przegięcia w stronę enduro - góry odwiedzę max 2 razy w ciągu roku.

Mam 185cm wzrostu, więc dochodzi też kwestia wyboru rozmiaru. Celuję w koła 29' - w moim przypadku raczej sprawdzą się lepiej do aktualnych zastosowań. Głównie bezproblemowe robienie kilometrów po okolicznych lasach, plus przyjemność z zabawy na bardziej wymagających szlakach. Bez dużych lotów, rower będzie większość swojego czasu spędzał przyklejony do gleby.

Co do typów - najbardziej przemawiają do mnie Dartmoor Primal Intro 29 i Marin Nail Trail 6 2018. Nie dosiadałem żadnego z nich do tej pory, więc na testy dopiero przyjdzie czas. Z Primalem problemu nie będzie, ale Marin nie ma przedstawiciela w Szczecinie. W Marinie mam wątpliwości co do hamulców - jak z ich awaryjnością i siłą hamowania? Plus tarcze na centerlock - zdążyłem już nie raz przeczytać, że zdarzają się luzy na mocowaniu.

Najważniejsza jest jednak kwestia geometrii - nie ukrywam że byłoby miło, jakby rower pomimo kół 29 cali był żwawy i przewidywalny w prowadzeniu. Wiem, nudno, ale mam z niego czerpać maksimum frajdy z jazdy a nie walczyć żeby położyć go w zakręcie Wink

Z góry dzięki za wszelką pomoc!
22.03.2018 18:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości