Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kross dust 1 czy Clash
Autor Wiadomość
Blazejek Online
Zaglądacz

Liczba postów: 3
Reputacja: 0
Sopot
Kross dust 1 czy Clash
Witam,
Mam 15 lat 170+ wzrostu i mam zamiar kupić pierwszego "poważniejszego" hardtaila. Niestety budżet jest ograniczony do tak max 3300 zl. Rower służy mi do jazdy po mieście, tricków wheelie, bunnyhopa, chcę się nauczyć manuala, endo. Oprócz tego raz tygodniowo robię wypady do lasu. Zastanawiałem się do tej pory nad dwoma rowerami
https://www.goride.pl/trail/kross-dust-10-2016
https://7anna.pl/product-pol-10413-Rower...sh-26.html
Zastanawiam się czy te 8 przerzutek w clashu to nie za mało jak na niektóre podjazdy oraz jak duża różnica jest pomiędzy amortyzorami Suntour XCM oraz RockShox Recon Silver. Jeżeli ktoś o moim wzroście miał kontakt z maszynami to czy rozmiar M byłby dla mnie dobry? Proszę podpowiedzieć mi który rower lepszy dla mnie. Dziękuję za odpowiedzi ?
09.04.2018 00:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
palnik Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 13
Poznań
Kross dust 1 czy Clash
Zależy trochę jaki masz teren w okolicy. 8 biegów to faktycznie mało. Kross myśle ze będzie lepsza okazją.

Na korzyść Krossa przemawia amor i fajna rama, na minus 3-blatowa przerzutka z przodu. Jest bardziej przygotowany pod góry ale jeśli masz płasko w okolicy a np. lubisz coś poskakać to ta przerzutka zawadza. Kross ma sztywne osie - bardziej niezawodne połączenie koła z ramą. Ma tez większe tarcze czyli lepiej hamuje.

Na korzyść Clasha przemawia... nie wiem co. Ma prostszy napęd wiec jest szansa na mniej usterek. Wydaje się bardziej przygotowany pod miasto, pumptrack i jakis wstęp do dirtu, ale bez szaleństwa. Łatwiej go będzie utrzymać bo jest na tańszych kołach - jak coś zepsujesz łatwiej wymienić. Teraz sprzęty pod 26 cali chodzą tanio bo jest moda na większe koło. Ale tez łatwiej coś popsuć bo są zaciski QR a one nie trzymają kół najlepiej.

Oba rowery maja napęd Altus. Rozmiarowo wydają się podobne, choć Clash trochę krótszy jest.

Clash jest dedykowany ludziom jak Ty. Dust 1.0 to uboższa wersja Dusta.

Jeśli masz pumptrack w mieście rozważ Clasha, ale Kross wydaje się jednak trwalszy ze względu na sztywne osie i lepszy amor.

Jeśli chcesz ulepszać rower w przyszłości i jeździć w góry weź Dusta.

Napęd zawsze możesz uprościć.

Ale poczekaj co inni napiszą tutaj Smile

A, no i zależnie gdzie mieszkasz - najważniejsze - Krossa masz większa szanse przymierzyć i powinieneś to zrobić przed zakupem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.04.2018 17:02 przez palnik.)
10.04.2018 16:29
Blazejek Online
Zaglądacz

Sopot
RE: Kross dust 1 czy Clash
Dzięki za odpowiedź,
W pytaniu faktycznie nie napisałem że mieszkam w Gdyni. Teren jest dosyć zróżnicowany jest trochę górek a ja do domu mam niezły podjazd i nie wyobrażam sobie pokonywać go na piechotę, choć takie podejście jest dosyć ograniczające. Planuję jednak w wakacje pojechać gdzieś gdzie mógłbym poważniej pomyśleć o prawdziwych zjazdach. Jestem więc bardziej nachylony w stronę krossa szczególnie że byłby to rower który trochę mi posłuży.
Jeśli ktoś z forum miałby jakąś propozycję dotyczącą modeli w cenie do 3400 zł lub jakiegoś na przecenie to też byłbym wdzięczny za pomoc.
10.04.2018 19:53
Blazejek Online
Zaglądacz

Sopot
RE: Kross dust 1 czy Clash
Mam jeszcze pytanie jak różni się geometria dusta 1 z 2016 do tych z 2017 i 18 bo trudno mi w okolicy znaleźć odpowiadający model.
10.04.2018 21:41
palnik Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 13
Poznań
Kross dust 1 czy Clash
(10.04.2018 21:41)Blazejek napisał(a):  Mam jeszcze pytanie jak różni się geometria dusta 1 z 2016 do tych z 2017 i 18 bo trudno mi w okolicy znaleźć odpowiadający model.

O geo napisz do Krossa przez fejsbuka lub mailowo albo pogooglaj, ja musiałbym zrobić to samo żeby wiedzieć Smile

Z innych rowerów... jest Primal Intro 2018 za 3600, to więcej.

Z innych hardtaili... najlepiej zajrzyj do 1enduro: https://www.1enduro.pl/hardtaile-enduro-...0-zl-2018/

Ten pierwszy z listy to jest sztos w tej cenie.

Jak poszukasz to znajdziesz tez zestawienia poprzednich roczników. Może coś z nich ustrzelisz.

Inny ważny artykuł to o kupnie pierwszego roweru: https://www.1enduro.pl/kupic-pierwszy-ro...atkujacych

Na 1enduro masz wszystko w sumie. Nawet geo rocznika 2016. Smile

[Obrazek: 3070f5d3a0c32606e94729af19c3d90a.jpg]

Geo nie zmieniło się ani o milimetr.

Sent from my iPhone using Tapatalk
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.04.2018 22:22 przez palnik.)
11.04.2018 22:11
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości