Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Full na kołach 24" dla juniorki
Autor Wiadomość
yansvanhorn Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 9
Reputacja: 0
Kraków
Full na kołach 24" dla juniorki
Kombinuje aby córce zaadaptować małego fulla (trek fuel 14.5) z kół 26" na 24" - narazie jeszcze jest za mała na 26". Zastanawiam się nad sensownością takiego manewru... Teoretycznie powinno to dać cal mniej wysokości.

Czy ktoś w handlu widział sensowne obręcze, opony 24" ? Ew. kompletne koła pod kasetę i tarcze...

Może ktoś podzieliłby się doświadczeniami z rowerami dla dzieci - 24" ? Jako, że rosną szybko - kupno nowego (juniorskiego) za gazylion dularów wydaje się nie do końca trafione
03.05.2018 20:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ujoty Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 9
Reputacja: 0
KRK
RE: Full na kołach 24" dla juniorki
(03.05.2018 20:59)yansvanhorn napisał(a):  Kombinuje aby córce zaadaptować małego fulla (trek fuel 14.5) z kół 26" na 24" - narazie jeszcze jest za mała na 26". Zastanawiam się nad sensownością takiego manewru... Teoretycznie powinno to dać cal mniej wysokości.

Czy ktoś w handlu widział sensowne obręcze, opony 24" ? Ew. kompletne koła pod kasetę i tarcze...

Może ktoś podzieliłby się doświadczeniami z rowerami dla dzieci - 24" ? Jako, że rosną szybko - kupno nowego (juniorskiego) za gazylion dularów wydaje się nie do końca trafione
Bardziej niż o wysokość martwił bym się o reach. Już nie raz widziałem dzieci praktycznie leżące na rowerach bo rodzice chcieli zaoszczędzić i kupili większe. Jeszcze gorzej jest w momencie skrętu jeden koniec kierownicy "ucieka" tak że dziecko nie jest w stanie go sięgnąć.
Mój brat tak uszczęśliwił córkę, aż żal patrzeć jak się dziecko męczy...
Także przymierz ja porządnie do tego roweru, można spróbować zmniejszyć reach przez krótszy mostek, sztycę bez offsetu czy przesunięcie siodła maksymalnie do przodu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.05.2018 17:08 przez ujoty.)
04.05.2018 17:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości