Ankieta: Co byś wybrał z budżetem do 12k ?
Ankieta jest zamknięta.
NS Snabb 160 /2 33.33% 1 33.33%
Trek Remedy 7 33.33% 1 33.33%
Giant Trance 3 (18) 33.33% 1 33.33%
Mam inną propozycję 0% 0 0%
Razem 3 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NS Snabb 160 2 / Trance 3 a może Trek Remedy 7?
Autor Wiadomość
jagd Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 17
Reputacja: 0
Poznań
Hej,
Bujam się od dawna z zamiarem przesiadki na solidniejszego fulla.
Do jazdy po płaskim mam HT i szosę - ten rower ma wytrzymać moją ciężką d... (nieco ponad 90kg) i katowanie po klamotach, hopach i wąskich ścieżkach.

Nie będę skakał po rampach, ale nie ukrywam, że lubię szybkie zjazdy i mocno sponiewierane szlaki. (np: w Besikidach).

Chciałbym jedak, żeby rower wspinał się rozsądnie i można było nim przemierzyć nieco km w terenie bez obawy o zawał serca (nie jestem maratończykiem).

Mam ogromną ochotę kupić NS Snabba - ale mało o nim informacji.
Trance 3 przekonuje mnie zawieszeniem, chociaż jest biednie wyposażony - ale to by była opcja do rozbudowy w przyszłości.
Remedy 7 od dawna mi się podoba - chociaż w tym roku ma tak żenujące malowanie że żal patrzeć - za to jeździłem Fuelem i podobała mi się praca zawieszenia i sprawność na podjazdach .

Teraz licze na uwagi od użytkowników - może będziecie w stanie mi pomóc?

(COś spoza puli też może być - budżet do 12 k i raczej wolałbym nie mieć Foxa z przodu z uwagi na serwisowanie...)

Pomoc będzie bardzo cenna. Smile

Kross Moon 3.0 '18 | KTM HardBone'06
27.05.2018 14:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tobike Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 15
Reputacja: 1
Police
Przesiadłem się że starego Trance (2006) na nowego Snabba 160 2. Zawieszenie działa podobnie ale przede wszystkim jest więcej skoku i geometria pozwala na więcej w terenie. Cały czas uczę się roweru na nowo i progres postępuje. Co do dystansów pokonywanych na rowerze enduro to wszystko zależy od chęci, wiadomo też że opony w takim rowerze stawiają większe opory. Jak masz konkretne pytania to służę pomocą.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.05.2018 12:49 przez Tobike.)
28.05.2018 12:46
jagd Offline
Zaglądacz

Poznań
RE: NS Snabb 160 2 / Trance 3 a może Trek Remedy 7?
Dzięki!
O taką właśnie opinię mi chodzi.

Zastanawiam się jak bardzo Snabb się buja na podjazdach i na ile jest zwinny w ciasnych zakrętach.
Jest trochę słabo wyposażony - w porównaniu np: z Canyonem Strive 5.0 - ale to jednak polska marka, serwis w PL i solidnie pskonstruowana rama (takie przynajmniej mam wrażenie).

- Zastanawiam se czy te seryjne hamulce, przy mojej wadze (92kg) spokojnie dadzą radę?
- Jakieś zgrzyty albo uciążliwości zw. z zawieszeniem (tył)
- jakieś szczególne braki które zauważyłeś w trakcie użytkowania? (potencjalne komponenty do upgrade-u)
- czy rower utrzymuje trakcję na wyboistych podjazdach

Jeśli masz jakiekolwiek uwagi dot. walorów jezdnych, chętnie poczytam. Bardzo niewiele jest opinii na temat tego roweru (zwłaszcza wersji 2018).
Głównie artykuły zajawkowe powielające treść strony NS...

28.05.2018 18:49
Tobike Offline
Zaglądacz

Police
Tak myślałem że posypie się dużo pytań [emoji16][emoji869]

Bujanie - wszystko zależy od techniki pedałowania, stromizny i tego jak dobierzesz rozmiar ramy. Jak nie szarpiesz na pojazdach to trakcja jest dobra.

Wyposażenie - faktycznie słabe, ale amory proste i tanie w obsłudze, przerzutki działają spoko, wymieniłem tylko łańcuch na kmc, na łańcuchu srama chodziło gorzej i głośniej.

Hamulce - koledzy którzy jeżdżą na nich są zadowoleni i nie mają problemów z hamowaniem, ja odrazu po zakupie założyłem zee więc nie jeździłem na nich.

W dół idzie jak szatan, rewelacyjne opony w serii to rzadkość, trzymają naprawdę dobrze. Ja tak naprawdę dopiero poznaje ten rower bo na poprzednim nie czułem się pewnie na szybkich rąbankach w dół, bandach i ściankach.

Model na 2018 został wydłużony i przy moim wzroście 188 rozmiar L jest w sam raz, nawet czasem myślę że mógł by być dłuższy.

Zawieszenie - nic się nie dzieje niepokojącego z zawieszeniem, kolega mając rocznik 2016 zauważył że luzują mu się śruby w zawieszeniu więc nie czekałem i wkleiłem wszystkie na klej i skręciłem kluczem dynamometrycznym.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.05.2018 17:06 przez Tobike.)
29.05.2018 17:02
jagd Offline
Zaglądacz

Poznań
Ogromne dzięki.
Teraz jeszcze pozostaje kwestia dostępności samego roweru w rozm. L.

31.05.2018 22:59
Tobike Offline
Zaglądacz

Police
W goride.pl znalazłem L, poszukaj napewno mają też w innych sklepach, może dystrybutor savanna [emoji16]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.06.2018 08:37 przez Tobike.)
01.06.2018 08:36
guguś Offline
Milczek
*

Liczba postów: 25
Wielkopolska
Hej ja z również gorąco polecam snabba, w kwocie troszkę większej niż planujesz wydać można można wyłapać snabba 160 ale w wersji 1 oczywiście model 2018. Jak jeszcze nie kupiłeś pisz pomogę ogarnąć
Pozdrawiam

http://www.mpbikes.eu
25.06.2018 13:21
jagd Offline
Zaglądacz

Poznań
Dzięki za odpowiedzi!
160.1 też zrobił na mnie wrażenie ale cena była zaporowa jak dla mnie.

Doszło do wielu zawirowań w trakcie zakupu - i zamiast Snabba kupiłem Krossa Moona. Do tego zapłaciłem za 2.0 a dostałem 3.0 (z niewielką dopłatą - z uwagi na dziwne historie u producenta).

Moon jest cięższy od Snabba - ale musze przyznać że na podjazdach spisuje się znakomicie (w dół też nie daje powodów do narzekania Smile ) No i w zasadzie nie mam czego wymieniać w rowerze - bo wszytko z górnej półki i zgodnie z oczekiwaniami...

11.07.2018 07:05
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości