Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GX Eagle - problem z przerzucaniem
Autor Wiadomość
edv Offline
Milczek
*

Liczba postów: 75
Reputacja: 4
Laskowa
Ostatnio wymieniłem napęd w moim rowerze (YT Capra CF 2016) z oryginalnego na GX Eagle ponieważ chciałem mieć kasete o rozpiętości 10 - 50. Od tego czasu mam same problemy z przerzucaniem. Problem pojawia się na zębatce (42t). Kiedy ustawie przerzutkę tak, że idealnie chodzi na trybach od 10 do 36t to kiedy wrzucę na 42 to łańcuch ociera lekko o o tryb 50t i co jakiś czas łańcuch podskakuje tak jakby chciał wskoczyć na ten tryb. Przy zrzucaniu z 50t na 42t łańcuch zeskakuje z dużym opóźnieniem...tak jakby mu się nie chciało. Kiedy ustawiłem przerzutkę tak aby idelanie chodziła na trybach 42t i 50t to rzęzi na wszystkich mniejszych i doddatkowo kiedy kręcę korbą do tyłu to natychmiast łańcuch spada naniższe zębatki. Obserwowałem czy górne kółko przerzutki jest w linii z zębatkami i okazuje się za na trybach 50t i 42t jest ok a im niżej to kółeczko przerzutki odchodzi bardziej na zewnątrz. Wygląda to tak jakby wybieranie linki w manetce nie było zsynchronizowane z odległościami między zębatkami.... Oryginalny napęd był złożony na X1 (11s) i byłem zachwycony precyzją działania a GX to jest jakaś cholerna porażka.
Fakty:
-kaseta, przerzutka tył, łańcuch i manetka są nowe z grupy GX Eagle
-pancerz i linka nowe (chodzi gładko i lekko)
-długość łańcucha ustawiona zgodnie z instrukcją
-odstęp górnego kółeczka od zębatki 50t ustawiony zgodnie z instrukcją przy pomocy przyrządu (odległość 15mm)

od 10 lat ustawiam sobie przerzutki i nigdy nie miałem problemu a tej nie mogę za nic ustawić.

Ktoś ma jakiś pomysł na to????

Zapomnaiłem dodać że hak w ramie jest prosty (porównywałem do nowego bo mam zapasowy) i przerzutka nie jest powyginana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.06.2018 22:04 przez edv.)
14.06.2018 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tobike Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 14
Reputacja: 1
Police
Spróbuj zmienić łańcuch na inny, ale nie srama. Zmierz odstępy między koronkami w kasecie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.06.2018 09:59 przez Tobike.)
15.06.2018 09:58
4Ri3L Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Szczecin
RE: GX Eagle - problem z przerzucaniem
Musisz się pomęczyć trochę z regulacją. W 12x to już mikro naprężenia linki robią dużą różnicę.
Wrzuć 42t i luzuj lekko przy manetce, musisz złapać taką granicę gdy minimalnie przestanie ocierać o 50, obroty beczułką takie na prawdę malutkie. To nieśmiałe zrzucanie to też główna przyczyna ciut za mocno naprężanej linki.

Czasami trzeba się pomęczyć z regulowaniem, a niekiedy pomaga zrzucenie linki i zacząć całą procedurę od początku Wink

Powodzenia
15.06.2018 11:20
mentos Offline
Forumowy świr

Liczba postów: 2,714
Reputacja: 15
Miasto Królów Polskich
A może hak masz walnięty albo rama jakaś koślawa i linia łańcucha zła? Co to w ogóle za chińszczyzna to YT? Przebieg linki w GX jest porąbanie pokomplikowany, może źle Ci ona idzie obok śruby i masz przełożenie złe przez to. Ja z GXem zero problemów tego typu.

Niech SCZEŹNIE polityczna poprawność ta zaraza współczesnego świata!

http://www.youtube.com/watch?v=iKcWu0tsiZM

i pamiętaj - German Death Camps !
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.06.2018 14:38 przez mentos.)
15.06.2018 14:35
edv Offline
Milczek
*

Liczba postów: 75
Reputacja: 4
Laskowa
Hak mam prosty...sprawdzane specjalnym przyrządem do tego celu. Linka podpięta jest prawidłowo. YT może i chińskie ale poprzedni napęd 1x11 X1 chodził bez zarzutu. Dla mnie GX jest spalony...Altus chodzi 100 razy lepiej. Gx jest jak Saiguan w GTX-ie komunijnym...
16.06.2018 05:48
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości