Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ból uda przy zjeżdżaniu
Autor Wiadomość
piotrek_mtbeskid Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Stronie
Ból uda przy zjeżdżaniu
Cześć,

nie jestem pewien, czy ten temat kwalifikuje się do działu zdrowie, w razie czego proszę o przeniesienie.

Od jakiegoś czasu staram się nauczyć poprawnego zjeżdżania i zmagam się przy tym z problemem bolącego uda.
Przy zjeździe lewą nogę trzymam z tyłu. Wystarczy, że przejadę w dół 1km na stojąco i zaczyna się ból mięśnia lewego uda.
Zjeżdżając np. Twistera pod koniec przyjemność zmienia się w walkę z bólem. Podobnie jest na bardziej technicznych trasach.
Prawdopodobnie przyczyną jest to, że za bardzo spinam ten mięsień, póki co doszedłem to tego, że nie trzymałem pięt nisko co powodowało większe spięcie. Jak zacząłem bardziej zwracać na to uwagę, to jest chyba troszkę lepiej, ale nadal daleko do ideału.
Proszę o jakieś sugestie co mogę robić nie tak, na co zwracać uwagę. bo moim zdaniem przyczyną jest zła technika/pozycja.

Pozdrawiam
Piotrek
21.09.2018 07:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
shusty Offline
Milczek
*

Liczba postów: 56
Reputacja: 3
Wałbrzych
RE: Ból uda przy zjeżdżaniu
Miałem to samo. Wystarczyło więcej jeździć. Pomagała też trochę zmiana nóg, by druga była z przodu przez część zjazdu.
21.09.2018 07:53
mir100 Offline
Milczek
*

Liczba postów: 47
Reputacja: 1
Cieszyn
RE: Ból uda przy zjeżdżaniu
Nie masz co za bardzo kombinować - przypuszczam , że masz po prostu słabe (niewyrobione ) mięśnie nóg ,więcej podjazdów i się wyrobisz :D
01.10.2018 17:33
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości