Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rower z pogranicza Trail/Enduro za ok 10-12 tyś
Autor Wiadomość
legenda Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 148
Reputacja: 2
Odrzykoń - Beskid Niski
Rower z pogranicza Trail/Enduro za ok 10-12 tyś
Cześć.

Panowie i Panie. Proszę o doradzenie jakie kąty (lub inne cechy) powinna mieć rama do roweru na którym będę mógł pośmigać po Beskidach (70% jazdy) i od czasu do czasu wybrać się gdzieś do Bike Parku (30%) trochę poskakać.
Obecnie mam Treka Remedy 9 o skoku 150 i jestem zadowolony ale przejmuje go junior i szukam coś nowego dla siebie. Myślę o rowerze z podobnym skokiem 150-160mm ale może trochę lepszego, do takich zastosowań o jakich pisałem powyżej.

Rower chcę kupić nowy. Jakieś propozycje będą mile widziane. Ważę 75kg,wzrost 178cm.
25.10.2018 11:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
shusty Offline
Milczek
*

Liczba postów: 56
Reputacja: 3
Wałbrzych
RE: Rower z pogranicza Trail/Enduro za ok 10-12 tyś
Do takiego rozwiązania to raczej typowe enduro, które wszędzie podjedzie i nie zajedzie na całodziennym tripie.

Tak naprawdę każdy prawie rower z segmentu enduro podpasuje. Bierz co jest w twoim budżecie, podoba ci się i uważasz że cena jest adekwatna do jakości wykonania i wyposażenia. Co do kątu główki to standardowe 65-66,8 stopni będzie ok.

Remedy 9.7 z małą zniżką będzie już w budżecie, ale w komplecie tylko Yari.
Najtańszy JEFFSY 27 AL też jest spoko, ale w tej cenie da się chyba da się ciut lepszy sprzęt wyciągnąć.
Najtańszy reign były spoko, ale to znowu tylko Yari w tej cenie.

https://www.radon-bikes.de/en/mountainbi...0-80-2018/
Swoop 170 jest w niezłej cenie obecnie po obniżce i dostępny. Po zsumowaniu naszego vatu i przesyłki wychodzi już po wszystkim na czysto trochę poniżej 12 000zł
a jest już na Lyriku chociaż i fajnych kołach. W sumie wszystko jest niezłe, od komponentów i opon po dobre hamulce. Jedynie 1x11 SLX możesz nie lubić, choć kaseta 11-46 daje nawet radę.

Sam mam swoopa i jeździ jak większość rowerów enduro ze skokiem 160. Tak jak wcześniej jeździłem na lżejszym o 1,5kg hardtailu do odcięcia całodzienny trip z przewyższeniami 2300, tak samo daję radę tyle na swoopie przejechać i nawet podjeżdża mi się dobrze (fajny stromy kąt podsiodłówki 75,5 pomaga). Dodatkowo rower ma świetną geometrię, lekko progresywną. Jestem identyczny wzrostem i wagą do ciebie i 18" siadło dobrze. Nawet bez blokady na damperze nie buja mocno, a zablokowany nie drgnie na płaskim.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.10.2018 09:34 przez shusty.)
26.10.2018 09:34
legenda Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 148
Reputacja: 2
Odrzykoń - Beskid Niski
Dzięki za odpowiedź.
Znalazłem taki rower na promocji
https://alutech-cycles.com/navi.php?a=3590&lang=eng
jednak nigdzie nie mogę się doszukać geometrii ramy. Ktoś pomoże? Czy ten rower nadaje się do takiego jeżdzenia jak napisałem powyżej? Nie jest lekki a i osprzęt nie jest zbyt wysokiej klasy.
Jak myślicie? Warto go kupować, czy w tej cenie znajdę jakiś lepszy.
Jest jeszcze Giant Reign 2 GE ale coś się słyszy o słabym przednim amortyzatorze. No ale znalazłem go także w dobrej promocji.
https://www.mantel.com/de/fully-mtb
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.10.2018 08:29 przez legenda.)
27.10.2018 08:21
HurtLocker Offline
Account not Activated

Liczba postów: 6
Sztokholm, Szwecja
Ten pierwszy rower to jakis egzotyk, nie wiem czy chcialbym sie w cos takiego ladowac. Reign 2 fajny, amor zawsze mozna pozniej zmienic, tragedii nie ma.

Jezdze na YT Jeffsy 27, bardziej zwrotny od Gianta Trance, ktory mialem poprzednio, lepszy osprzet. Byla fajna wyprzedaz w YT we wrzesniu, teraz zostaly juz tylko skrajne rozmiary ram w zwyklej cenie.
27.10.2018 15:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
shusty Offline
Milczek
*

Wałbrzych
Reign ma fajny, amor. Yari jest spoko, ale w tej cenie można lepiej. Ten Fanes to jakiś egzotyk, ale nie widziałem go, więc nie wiem co myśleć.
27.10.2018 18:57
lapa Offline
Milczek
*

Liczba postów: 21
Reputacja: 0
Stavanger / Wrocław
Witam
Panowie podłączę się do tematu, żeby nie zakładać nowego. Z uwagi, że chyba najwyższa pora iść z duchem czasu :-( w przyszłym sezonie mam zamiar zmienić rower (do tej pory cały czas jestem wierny koła 26 ).
Pytanie do Was :
jazda w 70 % coś w stylu allmountain (plecak na plecy i przed siebie) pozostałe 30 % single, trochę hop.
Na chwilę obecną wybrałem dwa :
Sante Bronsona
NS Snabb
I teraz właściwe pytanie : koła 27,5 czy 29 ???
Jeżeli 27,5 to tylko Santa 27,5/29 ma w ofercie NS.
Na żadnych nie jeździłem, nie znam ich. Gadałem z chłopakami z 7anna i polecali mi Snaba plus z kołami 29 i skokiem 150- twierdza, że to naprawdę da radę
Co sądzicie ?
Z góry dzięki za wszelkie sugestie
Pozdrawiam

latem Santa Heckler a zimą parapet Smile
28.10.2018 09:14
HurtLocker Offline
Account not Activated

Liczba postów: 6
Sztokholm, Szwecja
(28.10.2018 09:14)lapa napisał(a):  Sante Bronsona
NS Snabb

Bronson to spory rozrzut, ktory model masz na mysli? Tak czy owak to rower legenda.
Co do NS i kol 29, 29ki sa teraz modne, lepiej sie tocza, sa efektywniejsze w trasie ale podobno mniej "zabawowe". Idealnie byloby sie przejechac na 29 i wyrobic sobie zdanie. 29ki wchodza juz wszedzie, nawet do DH. Warto obadac temat, chocby z ciekawosci.

Chyba masz dylemat Smile
28.10.2018 19:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
shusty Offline
Milczek
*

Wałbrzych
lapa napisał(a):Gadałem z chłopakami z 7anna i polecali mi Snaba plus z kołami 29 i skokiem 150- twierdza, że to naprawdę da radę
Jasne, że da radę. Pytanie tylko za ile chcieliby ci sprzedać, bo za 12k to tak średnio się opłaca, w tej cenie już lyrika chociaż mogliby dać i nowego NXa eagle'a
29.10.2018 15:40
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości