Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie o zwyczaje na trasie
Autor Wiadomość
pawdidi Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 13
Reputacja: 1
Łódź
Pytanie o zwyczaje na trasie
Cześć,
Miałem dzisiaj potencjalnie niebezpieczną sytuację :/ Zjeżdżałem sobie z Szyndzielni Rock'n'rollą. Jechałem "na raz". Jest takie miejsce z bandą 180 i kilkoma muldami nad drogą. Parę metrów dalej ludzie się zatrzymują na odpoczynek przed podjazdem. Rozpędzałem się, żeby pokonać podjazd i nagle wjechał mi pod koło starszy facet który stał przy trasie. Nic się nie stało, ale ułamek sekundy i poskładałoby mnie lub jego. Miałem do niego pretensje za brak instynktu samozachowawczego, bo nawet się przez ramie nie obejrzał, a on do mnie, że za szybko jechałem. Twierdził, że to ja muszę się zatrzymać w takiej sytuacji...

Oczywiście rozumiem zasady szacunku dla innych rajderów i ich umiejętności, ale "krew mnie zalała" Wink Myśląc o tym na spokojnie nawet zajrzałem z ciekawości w regulamin Enduro Trails właśnie pod kątem bezpieczeństwa. Kwestia pierwszeństwa nie jest konkretnie ujęta. Oczywiście sytuacji jest wiele i rozumiem, że ciężko to wszystko ująć.

Teraz pytania.

Jak podchodzić do kwesti pierwszeństwa na trailu? Na kim spoczywa obowiązek upewnienia się czy droga jest wolna przed wejściem na trasę (nie pytam o pieszych)? Czy jest etykieta trailowa, która to jakoś reguluje? Może gdzieś spisana? Smile

Jestem zdania, że trail typu flow, gdzie jedzie się szybciej to odpowiednik autostrady i każdy włączający się do ruchu powinien robić to w sposób odpowiedzialny, bo nie zawsze nadjeżdżający może wyhamować lub ustąpić.

Proszę o wyważone opinie.[Obrazek: 5eb0cdcf4a1eca815d3f273afb0b1eea.jpg]

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

pofoto.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.11.2018 08:08 przez pawdidi.)
04.11.2018 23:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości