Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Frankenbike - Tani full do mtb
Autor Wiadomość
Modzel Offline
Account not Activated

Liczba postów: 2
Łódź
Frankenbike - Tani full do mtb
Witam,
Podstawowe założenia:
-Rama full
-Blokowany tylni amortyzator
-Wykorzystanie w maksymalnym stopniu posiadanych części.
-Przeznaczenie roweru to szeroko pojęte MTB(lasy, górki, dołki, samemu i z rodziną)
-Rower ma ewoluować w trakcie sezonu, tak aby pod koniec mieć zamontowane wszystkie docelowe graty, rozłożyć i poskładać na gotowo na przyszły sezon.

Rama:
Rama rockrider 6.3 XL - czytałem opinie, że rama jest wytrzymała. Ponadto dużo posiadanych elementów będzie do niej pasować. Ramę kupiłem za kwotę 175zł.
Amortyzator:
Mam kilkuletniego Suntour XCR 120mm w niezłym stanie. Jedyny problem to za krótka rura sterowa. Wytoczyłem odpowiedni element który będzie wprasowany i wkręcony, po zakończeniu tej operacji pokażę zdjęcia.
Damper:
Kupiłem RAIDON EPICON 165x38mm nowego za 219zł, czekam na przesyłkę
Koła:
Koła z poprzedniego roweru. Piasty Novatec, szprychy dt swiss, obręcz dartmoor fortress, opony black jack, dętki do wymiany.
Hamulce:
Hamulce również z poprzedniego roweru, archaiczne tektro novela 160/160
Napęd:
Poskładane z posiadanych elementów: Suport rockrider, korby duro, pedały platformowe(tragiczne), kaseta shimano(model nie znany), Sora z krótkim wózkiem + manetka, łańcuch shimano(model nie znany)
Sztyca:
Accent 350mm + siodło no name.
Stery:
Zintegrowane - mam jakieś które chodzą płynnie, więc na razie będzie.
Linki:
Kupiłem zestaw oploty+linki+końcówki Jagwire'a - całość 100zł
Kierownica:
Mam kierownicę NS + jakieś gumowe twarde okropne chywyt.
Mostek:
Leżąca amoeba kilkuletnia.

Jak widać to Frankenstein, rower poskładany z gratów które nazbierały się przez lata. Stworzenie tego roweru w powyższej konfiguracji to dla mnie koszt 500zł.

Pierwsze elementy do wymiany:
Suport + korby - mam truvativa hussefelt'a, muszę dobrać support na ISIS
Napęd - chciałbym 3x9, Tył Sora RD3500 z krótkim wózkeim, Przód jakieś Deore, Manetki Deore SL-M510, Łańcuch - nie wiem
Hamulce - tarcze 203/180
Siodło - jakieś wygodniejsze
Pedały - platformowe z wkręcanymi pinami, nic konkretnego jeszcze nie wybrałem.

Jak złożę rower w pierwszej wersji zamieszczę zdjęcia, proszę o uwagi dotyczące planów na przyszłość, wątek chciałbym prowadzić po to, żeby w jednym miejscu pytać o kolejne elementy.

Czołem!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.03.2019 12:35 przez Modzel.)
06.03.2019 12:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości