Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 28 głosów - 1.93 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fulle 29er- Nowinki ze świata.
Autor Wiadomość
tysiu Offline
Gaduła

Liczba postów: 1,071
Reputacja: 8
Wieliczka
RE: Rowerki Lenza, a konkretnie Behemoth w nowej szacie 150mm skoku jak i piasty 150mm
Zastanawia mnie dlaczego te rowery nie posiadają tarczy 44 z ?
Czy nie chodzi o to że przy kole o zdecydowanie większym obwodzie stosowanie takiej tarczy powodowałoby konieczność używania zbyt dużych sił do napędzania bike'a ? Czy zatem którykolwiek z producentów 29-ów uwzględnia tę cechę dużego koła ? Wszak nawet w XC i przy kołach 26 nie spotkałem na dzień dzisiejszy większej tarczy z przodu jak 44 z.

https://picasaweb.google.com/114132576556195545022/Tysiu06200810022014
26.09.2008 09:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ojciec77 Offline
...gram lansu...

Liczba postów: 1,617
Reputacja: 18
Kraków
RE: Rowerki Lenza, a konkretnie Behemoth w nowej szacie 150mm skoku jak i piasty 150mm
...to tak samo jak ja sie zastanawiam czemu nie ma kaset 36... na szczęście w korbie można wrzucić tryb 20... Jak dla mnie to ja mógłbym sie bez bólu pozbyć tarczy w korbie na 42... i tak w praktyce prawie nieużywanej. Ale to kwestia po czym sie jeździ jak po "równym" to faktycznie 44 może i jest w użyciu... ja jako fan młynka uważam ją za nie koniecznie potrzebną - w koncu przydomek "borr machine" zobowiązuje...

Trochę o mnie...
http://ojciec77.blog.pl/
Ojciec77 na FB...
https://www.facebook.com/ojciec77
26.09.2008 12:58
ChuckNorris Offline
Pogromca małej kichy

Liczba postów: 1,575
Reputacja: -15

Ojciec77 napisał(a):...uuuu taki malutki prześwit nie wróży nic dobrego, kiedyś w GT I-drive rocznik 99 miałem zdecydowanie większy a bołto klajstrowało tylne kolo niemiłosiernie, wystarczyło nawet stosunkowo niewielkie bloto byle w "twardszej" konsystencji i była kaplica...
Wszak tam nie było 5 barów, przy których MTK 2,4" już wygląda przyjaźniej- sporo mniejsza przy 2,5-3.

Cytat:...ciekawe jak to bedzie się spisywać się ramka w europejskim błocku
czytałem porzeglądy włoskiej prasy rowerowej i całkiem sobie chwalą, oczywiście nie na cisnieniu 5 bar.
Cytat: - te "chamerykańskie patenty" czasem mnie zupełnie rozbrajają np: linki puszczone pod dolna rurą, wąskie widełki, dampery zaraz nad tylnim kołem,
Moja ramka ma normalnie puszczone linki- nie dołem. A dołem to dobre jedynie na pustynię. Dobre rowery dla Polaków powinni robić ruscy z Sybiru. Przypominałyby czołgi. Np. Katjusza 29er Big Grin

Edit:
Nastepną poprawką do 29erów będzie Rohlstoff 150mm rozstawu 36 szprych. chyba nie muszę pisać dlaczego?

Bigger is Better 29er inside Nadeszła era 29era, a małe kichy zostaw dzieciom i klaunom. Parszywe małe kichy podkolanówy muszą ustąpić sile wyższej.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2008 21:35 przez ChuckNorris.)
26.09.2008 21:26
shotgun Offline
Forumowy świr

Liczba postów: 2,888
Reputacja: 35
..tam gdzie GPS nie łapie
Pelne linki moga puszczac dolem i co to zmienia? W poprzednim Ghoscie tak mialem a nie jak w nowym gora z kilku elementow,posrane rozwiazanie...
26.09.2008 22:58
ChuckNorris Offline
Pogromca małej kichy

Kilka filmików:
1
2
Zdjęcia i opinie Klik i Klik2 i zacytuję kawałek wypowiedzi tegoż testera.

It is going to make a lot of people take a second look at 29" wheels who previously had not considered them. We had two (very experienced) riders on small wheels with us at Goose (Nomad and Bionicon Edison). Neither had much use for the larger wheel format, but both came away very positively influenced by their time spent on the bike as we switched around. It didn't hurt that Mike and I were cleaning some moves with relative ease, (especially ledgy climbs) that were giving them fits.

Na zdjęciach w załącznikach figuruje White Brothers w wersji z 35mm goleniami i 150mm skoku. Dla zianteresowanych mogę was ustawić z Devinem Lenzem w sprawie takiej ramki ze sprężynką Smile koszt to 1800-2100$

Edit:
Jeszcze kilka zdjęć Kliknij

Załączone pliki Miniatury

Bigger is Better 29er inside Nadeszła era 29era, a małe kichy zostaw dzieciom i klaunom. Parszywe małe kichy podkolanówy muszą ustąpić sile wyższej.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.09.2008 00:15 przez ChuckNorris.)
28.09.2008 22:18
Brian Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 480
Reputacja: 16
Bukowina Tatrzańska
Powiem tak:
Nie mogę się wypowiadać na temat kół 29 cali, bo nie miałem okazji jeździć na takim rowerze a zwłaszcza na takim jak lenz ale zastanawia mnie fakt, skoro według pewnej grupy biker'ów jest to dużo lepsze rozwiązanie, to dlaczego nie używają tego w zjeździe tacy wymiatacze jak Sam Hill, Steve Peat, Greg Minaar czy Gee Atherton.

Film "ENDURO ME"
29.09.2008 19:39
Jaca_ Offline
Gaduła

Liczba postów: 676
Reputacja: 3
sopot
no cóż, być może jest tak, że na większych kołach jeżdżą tylko ci, co rzeczywiście potrzebują te 3 cale więcej... steve peat i sam hill nie muszą sobie nic powiększać rozmiarem kół

I was riding enduro before it was cool
29.09.2008 19:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krolik Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 2,829
POZNAN
Jaca_ napisał(a):no cóż, być może jest tak, że na większych kołach jeżdżą tylko ci, co rzeczywiście potrzebują te 3 cale więcej... steve peat i sam hill nie muszą sobie nic powiększać rozmiarem kół

uf, to ja jestem w komfortowej sytuacji - powiekszylem sobie tylko o 1.5 cala przednim kołemTongue to ja jednak jestem cwaniak i mniej kompleksów mamTongue a i dwojke dzieci zmajstrowalem tym kompleksem i jeszcze jakich ladnych!
ale ulga.
a tak serio, to przy 190 wzrostu i długich ramionach wolalbym miec 29 cali i 150mm skoku z przodu gdyby tylko pasowalo to do mojego roweru. A że nie pasuje - mam 27.5 cala i 160mm.
A właściwie - najbardziej chciałbym mieć 29 z przodu i 27.5 z tyłu.
2x29 to nie dla mnie bo za wolno skręca ale 29 i 27,5 byłoby idealne.
I jak sie wnerwie to poprosze davisa carvera zeby mi zespawał zimowke o takich parametrach i bede wkurzal wszystkichTongue
I jak Chuck przyprawia mnie o dreszcze swym fanatyzmem, tak idea 29cali i łatwości pokonywania nierowności wcale nie jest mi obca.
Mało tego, jestem skłonny uznać, ze powyżej penego wzrostu i długości członków (jeszcze nie chodzi o ten kompleks), 29cali jest zdecydowanie lepsze niż 26. O. to tyle.
I jeszcze - jaca, przy twoim wzroscie i dlugosciach nie byłbym takim gorącym przeciwnikiem wiekszych kółek bez spróbowania - różnica w pokonywaniu dużych rzeczy jest naprawdę ciekawym dośwaidczeniem.
ja np mam tak, że chce spróbować wszystkiego i raczej zapalam się do nowych rzeczy nawet jak okażą sie porachą.
jeszcze nigdy chyba nie zrobiłem tak, że coś odrzuciłem bez spróbowania.
podobnie w łóżku, no może poza chłopcamiTongue
ale jak miałem 18lat to odrzucałem wiele rzeczy z samej zasady, no i dlatego, że steven segal by na tym nie pojechał więc założe się, że to przychodzi z wiekiem też troszkę. teraz mam 28 wiec jeszcze nie wybieram sie na tamten swiat ale troche mnie wkurza jak ktos odrzuca cos dla samej zasady i dlatego, że zawodnicy DH na tym nie jeżdzą.
To tak, jakby mówić, że tylko opony WTB są ŁUBUDUBU, bo cały syndykat na nich śmigaTongue
ale oczywiście szanuję opinie każdego i nikomu nie każe jeżdzić na za dużych kołach. ale polecam zanim sie je skrytykuje. szczególnie jesli sie jest wyższym wzrostem niż większosć.
jak byłeś mały jeździłes na pelikanie a teraz masz większe koła, nie? pomyśl, jak długo i od jakiego wzrostu jeździsz na 26cali.
jak to mówil marszałek Żukow: mali ludzie są głupi, bo mają głowy blisko dupy. Przysięgam, tak mówiłTongue
Bez urazy dla kogokolwiek:PPPP

ET Nr 200
www.beastiebikes.pl | blog.beastiebikes.pl
29.09.2008 20:46
Jaca_ Offline
Gaduła

sopot
króliku, chętnie przejechał bym się na tym twoim 27.5 calowym kole. może kiedyś nadarzy się okazja i troche czasu, żebym mógł troche ciśnienie spuścić ci z amorów i sprawdzić w praktyce jak to działa. ja już prawie do 2m wyrosłem, więc duże koło z przodu raczej by mi nie zaszkodziło Wink z tyłu lubie 26, ale do przodu do marcoka ponoć 27.5 nie wejdzieSad szkoda, bo bardzo się lubimy z moją zetką ostatnio. nieźle mi dupe dzisiaj uratowała, po prawie ze bym znowu z klifu zleciał

29.09.2008 21:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krolik Offline
Dystrybutor

POZNAN
Kurcze, nie chodziło mi w sumie o nic osobiście, Jaca, nie odbierz tego w ten sposób. Nawet nie wiem, może jeżdziłeś albo dalej coś tam jeździsz na 29 cali i ci sie nie podoba albo coś. I może tylko mi sie podobało na 29cali. nawet nie prześledziłem całego forum na ten temat. Takze bez urazy.
Chodzi mi tylko o to, że ogólnie ciut antypatyczna postać Chucka sprawia, że większość ludzi z zasady albo z przekory odrzuca sens 29.
Od razu to powiem: 29calowe rowery są brzydkie jak chu* diabła. Są paskudne z reguły i kobylaste. I spora część z nich pewnie tak właśnie się też zachowuje. Nie wiem. Miałem w życiu okazję jechać tylko na hifi29 oraz na Hecklerze z przednim kołem 29. I tak - hifi mi sie nie spodobał bo cos w jego geometrii było nie tak jak dla mnie. (ale przez kamloty wielkie przejeżdząl super)
Ale heckler z 29 (i 100 skoku) był zabójczy. Przednie koło dosłownie przepływało nad nierównościami. Poważnie. Od razu mi się zachciało czegoś podobnego. Ale tylne 29 to nie dla mnie albo jeszcze nie miałem okazji jechać na właściwym rowerze.
Za to male z tylu duze z przodu pasuje mi jak ulał. I nawet jak sie okaże że psuje wzrok albo słuch to i tak będzie mi się podobało.
I to, że krosowe motory na ktorych jeździłem za młodu mają tak od lat też daje mi do myślenia.

ET Nr 200
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.09.2008 21:09 przez krolik.)
29.09.2008 21:04
krolik Offline
Dystrybutor

POZNAN
I jeszce to, że taki układ z większym kołem z przodu sprawia (być może tylko dla mnie i tylko u mnie), żę przód z tyłem lepiej współgrają. Zawsze miałem tak,ze przód troszkę skacze bo nie jest dociążony a tył idzie równo. A moje większe koło sprawia, ze przód jest spokojniejszy przez nierówności i jest takie fajne wrazenie równej pracy.
I - Jaca, zapraszam przy nastepnej okazji - spuscimy powietrze, ja popracuje nad uszczelkami i zobaczysz, czy ci sie podoba.

ET Nr 200
29.09.2008 21:15
Jaca_ Offline
Gaduła

sopot
ja sobie z chucka żartuje oczywiście, a co do twojego koła, to pisze zupełnie poważnie. chętnie bym się przejechał, zwłaszcza, ze duży chłopak jestem Smile

29.09.2008 21:27
krolik Offline
Dystrybutor

POZNAN
Jaca_ napisał(a):ja sobie z chucka żartuje oczywiście, a co do twojego koła, to pisze zupełnie poważnie. chętnie bym się przejechał, zwłaszcza, ze duży chłopak jestem Smile

no to umówieni

ET Nr 200
29.09.2008 21:33
Jaca_ Offline
Gaduła

sopot
haha^^ tylko obawy mam co do tego, że ponoć do marcoka dużego koła nie wsadze... wspominałeś, że tylko fox i rs akceptują 27.5. foxa sie boje, a rsów nie lubie...

29.09.2008 22:07
ChuckNorris Offline
Pogromca małej kichy

Wrzucę teda cosik od siebie. Fakt moje "naprzanie" z ideologią 29erów jest jak dwukońcowy kij. Z jednej strony chcąc coś nowego wprowadzić i czymś zainteresować muszę wytykac wady w rozumowaniu przy kupnie nowego roweru. Np. czemu jak marzycie o nowym rowerku to zastanawiacie się nad wszystkim a wielkość koła pozostaje domyślna 559mm? Paczjemu?
Wielokroć wyszydzam ludzi latajacych prze kierę mwóiąc im, że na 29erze najprawdopodobniej pozostali by w rowerze, gdyż wueksze koło na mniejszy kąt natarcia.Wtedy się pojawia pyskówka i wyzwyska pod moim adresem czy to w myslach czy w piśmie. To normalne- mało kto potrafi znosić krytykę. Zresztą widać to po pierwszych postach w poprzednich tematach (Tobo, Szczavik i inni lrzykacze) atakujecie osobę, która chce coś przekazać. Widze, że to się u was poprawiło i rozumiecie, ze atakowanie mnie przypomina atak na prezentera w np. Teleexpressie gaworzącego o wydarzeniach dnia tak jakby on był im winny.

Uważam inny rozmiar koła za objawienie i będę je głosił niczym Harry Kriszna niekoniecznie przytakując każdemu z tym trzeba się liczyć, wszak nie jestem osobiście postacią negatywna czy antypatyczna nic z tych rzeczy. Dowodem może być to, że jak ktoś chce to załatwię mu 29era bez złamanego grosza dla siebie.

Wracając do samych kół:
Otóż przez ponad 30 lat- od lat 70atych produkuje się właśnie klasyczne górale w rozmiarem taki jaki użył Gary Fisher w pierwszych góralach. W tamtych latach były dostepne opony pod mieszcuchy i trekingi na 559mm a pod 622mm były jeno szytki inne do max 35mm, także nasz piewca górali -GF- nie miał wtedy alternatywy na wyprodukowanie górala na 622mm. Dodatkowo ludzie w tamtych czasach naprawdę mierzyli mniej niz teraz- na co mają wpływ nawozy, genetycznie modyfikowana zywność. Spójrzcie na swoich rodziców i dziadków przeważnie albo jesteście od nich wyżsi tudzież przynajmniej równi wzrostem. Teraz jak patrzę na młodzież gimnazjalną to często widze chłopaków około 180cm i jeszcze urosną. Przy takim wzroście 559mm sięga do kolan. Przy ramie od 19" zaczyna wygladać nie proporcjonalnie.
29er w tamtych czasach, znając gorsze i cięższe materiały, byłby cieżki i mniejsza ilość społeczeństwa mogłaby się nimi cieszyć. Podobnie jak hamulce tarczowe wtedy.

Poprzez tyle lat produkcji w tym rozmiarze zakorzeniono sobie że rower górski musi mieć tylko 559mm od kołyski widzieliście jedynie 26 cali, a wasze motocykle i samochody maja dziesiątki rozmiarów i nikt się o to nie wykluca. Opony tez można dostać.

Telewizor kiedyś mi sie marzył duzy jakoś 60 cali i wżdy widziałem w oczach wyobraźni jest wielki i długi odwłok ważacy kilkaset kilogramów. Kiedy powstały pierwsze plazmy/lcd nie mogłam przestawić swojego jestestwa na mowy wyglad jakos taki łysy bez tego jakże pieknego odwłoka. Nie potrafiłem marzyć o super LCD, nie potraifłem sobie go wyobrazić, bo ciągle wewnątrz zakamarków szarych komórek pojawiał mi sie ten odwłok i telewizor lcd był dla mnie odrażający i nie godzien mojego marzenia. Mimo, iz już LCD/plazmy miały przewagę nad CRT to dalej odrzucałem pomysł "chudego" telewizora (BTW dalej nie mam płaskiego), jescze spora częśc osób będzie przez ileś tam lat powtarzać błędy pierwszych płaskich telewizorków i monitorów np. słabe wyświetlanie czerni, wypalanie matrycy przy plazmach itp. mimo, iż w przysżłości płasczaki już dawno wyzbędą się tych wad.

Podobnie jest z 29erami musicie się opatrzeć, kazdy z was musi pojeździć na kilku modelach, bo jeden może być kiepski, źle ustawiony lub w złym kolorze itp. to tak samo jakby dyskredytować 26" tylko dlatego że ktoś jeździł na makrokeszu i mówił że wszystkie 26ery są do bani bo jego tez miał taki rozmiar i beznadziejnie jeździł.

Tak samo odrzuca 29ery czołówka pomstując na wagę, nawet nie próbując samemu pojeździć. Waga to kilkaset gram na całym rowerku w lekkim XC w AM to kilogram. Gdyby chciec kłocic się o wagę to mogę każdemu zarzucic że 24" zbudowane z tych samych materiałów będzie lżejsze. Wtedy też muszę sie nasłuchac jakież to 26" jest złotym środkiem dla każdego od 150cm d o220 cm koszykarza, nie ważne czy rama 14" czy 25" wazne by koła były 559mm, bo tak jesteśmy przyzwyczajeni.
Jak te argumenty (rozpiętość wzrostowa i 559mm) przytaczam to głupio robi się tym oponentom i bluzgają, wymagają by im takiego 29era kupić żeby sobie łaskawie mogli potestować, a nie wglębiają sięsmaodzielnie w temat, a to tak naprawdę jest moim celem, a nie kreowanie się na amerykańskiego gwiazdora, jak zacietrzewiona większość interntu sądzi.

Moja działalność dwuletnia przyniosła bardozznaczące skutki- poprawa geometrii rowerów HT i SS naszego Krossa, zwiększenie goleni do 35mm w amorkach pod 29ery w White Brothers- naciągane lecze to ja naparzałem mailami ku ichniejszemu projektantowi. Ja dzwonię co jakiś czas do czlowieka odpowiedzialnego za 29ery w Kross.pl
Ponadto dzieki mnie 29ery zakupiło około 10-20 osób z tych które sie ze mną kontaktowały, reszta nie miała pieniędzy. Osoby te naprawdę nie są głupie i wiele lat spędziły na 26" i to był ich rozważny zakup, nie beda oni tłumaczyc każdemu łebkowi fizyki on-line. Jeżdżą bo lubią, a w duchu parskają ze śmiechu z małych kichiarzy Smile.

@Królik
Hifi pro to dobry rower, lecz wiotki, amortyzacja w tyle,z tego co czytam, się zacina podczas hamowania. Dla dużej osoby jest zasłaby. GF mimo, iz zapoczatkował, ten trend nie robi wcale najlepszych 29erów. Prym wiedzie Niner i Lenz Sport i Pivot Cycles.
Jestem pewnien, ze nie narzekałbyś na skręcanie przy Mach 429 od Pivot cycles. Chrisa Cocalisa namawiam na 529.
No może poprawili Hi-Fi pro na 2009. Ponadto do 29er trza się przwyczaić nie wystarczy jedna jazda tylko np. miesiąc wtedy spróbujcie wrócić na 26" odrazu wam się wyda BMXem i będzie łapał kurz, az go sprzedacie na Ebayu/Alledrogo.
Powinieneś szukac porządnego 29era. Ludzie nawet o wzroście 161 cm się tym cieszą np. Lorenza Menapace włoska ścigantka XC uzywa małego Jet9.

29ery nie będą stać w sklepach w PL bo nie kosztuja do 2 tys zł czyli to taka kwota, w której rowerki świetnie się sprzedają. Full 29er w cenie np. 1,5 zł bedzie ważył 15-16 kg będzie słabo wyposażony koła słabe i 2,3 kg.
W ten sposób nie da się docenić zalet tego rozmiaru i zapewne znajdą się tayc co postawią znak równości pomiędzy tym makrokeszem, a wszemi 29erami po wsze czasy.

Zaprawdę 29er za 6 tys$ bedzie ostro wymiatał i nie będzie miał kłopotów z wagą np. Taki 5.5 29er ze stajni Intense cycles
1 i 2 jest naprawdę dobry rowerem, taki lekki AM lub ostry XC o skoku 147mm zad, a przód 135mm przód. Waga to tak jak stoi 12,7 kg!! i można go sporo odchudzić do 12 kg.

Jesteśmy biednym krajem, gdzie mieszkają ludzie biedniejsi od krajów zamożnych, także nikt nie bedzie tego sprowadzal jak będzie t okosztowało wiecej jak 2 tys zł, a za dwa tys mozna dostać jw.
Tak smoa jak we włoszech wprowadzenie vyfrowej telewizji zajęło 2 lata to u nas zajmie jeszcze z 15 lat, aż każda babcia z emerytury będzie mogła lekką ręką kupić sobie matrycę OLED- następcę LCD i plazmy. Takto już w naszym kraju jest i nie narzekam tylko stwierdzam fakt, że kupno roweru równa się dwu letnim wyrzeczeniom, braku wyjazdu urlopowego- wakacji innych przyjemności. Albo samochód albo rower.
Także moi drodzy nie czekajcie, jak 29ery będą w Polsce ogólnie dostepne, bo możecie tego nie dożyć. Wiele amerykanów kiedyś kupowało w ciemno, niestety ryzykowali, że sprzęt im się nie spodoba. I tak nie będziecie mieli możliwości przetestować takiego modelu jak chcecie, więc po co czekać? Jak mówiłem moge was ustawić z Lenzem w każdej chwili i ten rowerek Mike'a Curiaka który tak lata na nim w powietrzu na filmikach będzie wasz.

Generalnie problem z 29erami siedzi w waszej głowie niźli we sprzęcie, tu potrzebny jest psycholog-socjolog, a nie specjalista od sprzętu. Ja większość niuansów 29erów wyjaśniłem na swojej stronie 29er.pl, którą prowadzę z Marcinem z rowerowania- 29 calowcem

Nasmieszniejsze teskty w kierunku 29 calowców:

"Ty masz za duże koła" a 29 claowiec na to "A ty za małe"
"Start na trekingu w maratonie to głupi pomysł"
"Ile to trzeba siły, zeby tym jeździć?"

Moim zdaniem nadeszła już era 29era i cokolwiek byście chcieli sobie powiększyć to i tak Women prefer an extra 3 inches Big Grin
[Obrazek: sticker4.jpg]

Ać moc będzie z 29erami.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.09.2008 02:33 przez ChuckNorris.)
30.09.2008 02:29
krolik Offline
Dystrybutor

POZNAN
Złagodniałeś chuckTongue
To z całą pewnością lepsza droga niż ekstremizm, szczególnie,że sporo rzeczy które mówisz ma sens i wszyscy to wiedzą, tylko, że kłotnie z tobą są tak naturalne jak sikanie po przebudzeniu rano przez te twoją zajadłość.
A tak z ciekawości, ile masz wzrostu?
i jeszcze: ile ma a-c ten WB150?

ET Nr 200
30.09.2008 05:37
krolik Offline
Dystrybutor

POZNAN
Jaca_ napisał(a):haha^^ tylko obawy mam co do tego, że ponoć do marcoka dużego koła nie wsadze... wspominałeś, że tylko fox i rs akceptują 27.5. foxa sie boje, a rsów nie lubie...

To sprawdzisz na moim tak, żeby mieć zdanie wogóle na ten temat.

ET Nr 200
30.09.2008 05:44
Malauch Offline
EMTB.pl

Liczba postów: 2,784
Reputacja: 27
Świeradów-Zdrój
No i zmobilizowaliście mnie, do tego co już chciałem od dawna przygotować, czyli subiektywne porównanie kół 26" i 29" na przodzie, bo na tyle duże koło uznaję za pomyłkę już z samej teorii (sam dłuższy tylny trójkąt wystarczyłby aby mnie zniechęcić, nie mówiąc już o braku lekkich przełożen).
dokładnie w kontekście pokonywania nierówności. Jak na razie przypominam sobie podstawy oprogramowania CAD, żeby najpierw wszystko rozrysować, a jak będzie lepsza pogoda to zrobie część praktyczną.

www.emtb.pl
30.09.2008 06:33
krolik Offline
Dystrybutor

POZNAN
bardzo fajnie. Mogę ci też złożyć koło 27.5 pod 20mm bo mam obręcz jeszcze jedną ale nie tubeless.

ET Nr 200
30.09.2008 06:40
Malauch Offline
EMTB.pl

Liczba postów: 2,784
Reputacja: 27
Świeradów-Zdrój
krolik napisał(a):bardzo fajnie. Mogę ci też złożyć koło 27.5 pod 20mm bo mam obręcz jeszcze jedną ale nie tubeless.
Dzięki, ale jak na razie w założeniu mam bezpośrednie porównanie 26" i 29", dodatkowy standard 27,5" pewnie tylko by wprowadził zbędny mętlik do tego "testu". Od razu uprzedzam, że część praktyczna będzie przeprowadzona na oponach trekingowych 1,75" nabitych do 5bar. Dlaczego tak?? Bo chce porównać wpływ samych kół a nie opon na pokonywanie przeszkód.

www.emtb.pl
30.09.2008 07:26
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości