Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 6 głosów - 3.83 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moto kącik
Autor Wiadomość
strarzaq Offline
Dystrybutor Nr 3

Liczba postów: 1,760
Reputacja: 43
Kurnik (ale przez "ó")
RE: Hyundai i30
Tylko jakimś dziwnym trafem cały motoryzacyjny świat te statystyki uznaje. A nie wszystkie media moto są w niemieckich rękach (choć te polskie w wybitnej większości są i robią swoje Smile )

ET №23
www.beastiebikes.pl | blog.beastiebikes.pl | facebook.com/BeastieBikesPL
11.11.2010 22:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
HTe Offline
Gaduła

Liczba postów: 621
Reputacja: 3
SZO-->SBE
@shovel a byłeś w salonie ?
wg. strony jest rabat prawie 11k na i30 a nowy pewnie najpewniejszy Smile

Liczy się tylko jazda - jak jest ryzyko - jest zabawa - raz jest gleba raz jest sława Big Grin
RetroMTB.pl
11.11.2010 23:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
shovel Offline
a.k.a. shower

Liczba postów: 5,431
Reputacja: 59
Tychy
ech, jak znam zycie, to decyzja i tak będzie po jazdach próbnych. wybiorę "jak baba" i wezmę auto w którym mi się najlepiej będzie jeździło Tongue

edit: w sumie pomysł z tą nówką nie taki głupi. podstawka wychodzi 40k brutto

moje: blog sportowy / fitness - portal górski
----
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.11.2010 23:23 przez shovel.)
11.11.2010 23:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
HTe Offline
Gaduła

Liczba postów: 621
SZO-->SBE
trochę mało babski ten argument, bo to chyba o to chodzi żeby było m.in.wygodnie, no chyba że dresik zobowiązuje Big Grin

Liczy się tylko jazda - jak jest ryzyko - jest zabawa - raz jest gleba raz jest sława Big Grin
RetroMTB.pl
11.11.2010 23:26
Baukan Offline
Gaduła

Liczba postów: 1,105
Reputacja: 5
Dublin/Andrychów
(11.11.2010 20:55)Kwas napisał(a):  ...
a co chwilowo dla mnie bardzo istotne jest bezpieczeństwo, a w tym Volvo jest raczej nie do pobicia
...
Bardzo nieaktualny stereotyp
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.11.2010 01:50 przez Baukan.)
12.11.2010 01:50
quiros Offline
lubi jezdzic na kole

Liczba postów: 538
Reputacja: 4
K-ce
Podobnie stereotypem jest niska jakos marki Fiat.

A co do postu, to w wersji kombi i30 wyglada bardzo przyjemnie.
W wersji hatchback jest nieporozumieniem ( brzydki tyl) Smile

A KIA nie kupilbym, gdyz nie chcili postawic fabryki w Polsce, nawet nie planowali.

"Kto nie zachwyca sie Wszechswiatem, nie posiada duszy"
12.11.2010 08:16
mentos Offline
Forumowy świr

Liczba postów: 2,716
Reputacja: 15
Miasto Królów Polskich
taaa, a Hundaia z tej samej fabryki byś już kupił Big Grin Big Grin Big Grin

Niech SCZEŹNIE polityczna poprawność ta zaraza współczesnego świata!

http://www.youtube.com/watch?v=iKcWu0tsiZM

i pamiętaj - German Death Camps !
12.11.2010 09:34
strarzaq Offline
Dystrybutor Nr 3

Kurnik (ale przez "ó")
(12.11.2010 08:16)quiros napisał(a):  Podobnie stereotypem jest niska jakos marki Fiat.
Każda marka ma dobrą jakość jeżeli produkuje w Polsce. Dobre Fiaty są chyba tylko od nas. Z reszta to Polacy rozkręcali produkcję 500tek w Meksyku.

ET №23
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.11.2010 10:30 przez strarzaq.)
12.11.2010 09:39
quiros Offline
lubi jezdzic na kole

Liczba postów: 538
Reputacja: 4
K-ce
(12.11.2010 09:34)mentos napisał(a):  taaa, a Hundaia z tej samej fabryki byś już kupił Big Grin Big Grin Big Grin

hej, zweryfikuj swoje dane,
pa

"Kto nie zachwyca sie Wszechswiatem, nie posiada duszy"
12.11.2010 09:50
mentos Offline
Forumowy świr

Liczba postów: 2,716
Reputacja: 15
Miasto Królów Polskich
co mam weryfikować ? Oba koreańce to bliźniaki z inszymi budami klepane u pd sąsiadów w Zylinie ?

Niech SCZEŹNIE polityczna poprawność ta zaraza współczesnego świata!

http://www.youtube.com/watch?v=iKcWu0tsiZM

i pamiętaj - German Death Camps !
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.11.2010 16:55 przez mentos.)
12.11.2010 16:51
Kwas Offline
Gaduła

Liczba postów: 1,088
Reputacja: 10
Kraków
Seedy, ale ja będę brał używkę, i nie mam pojęcia, czy właśnie taki orzeł który nie potrafił jeździć nie był pierwszym właścicielem.

Co do Volvo, ja osobiście mam zaufanie do tej marki, gwiazdki jakoś mniej do mnie przemawiają, a już ochronę piechoty mam egoistycznie w głębokim poważaniu.

Jeśli chodzi o rankingi to ciekawy patent ma Toyota, Staremu w Hilluxie robili parę pierdół, typu nie wypluwające płytki radio, ale w papierach auta nie ma o tym słowa, także auto jest nadal bezawaryjne Smile
12.11.2010 19:05
strarzaq Offline
Dystrybutor Nr 3

Kurnik (ale przez "ó")
(12.11.2010 19:05)Kwas napisał(a):  Co do Volvo, ja osobiście mam zaufanie do tej marki, gwiazdki jakoś mniej do mnie przemawiają, a już ochronę piechoty mam egoistycznie w głębokim poważaniu.
Volvo srolwo, ford w lepszym wydaniu. W jej rodzince jeździ C30 i to jest po prostu Foka z lepszymi materiałami i wyciszeniem. A cena tego auta urąga ludzkiej godności.

ET №23
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.11.2010 22:51 przez strarzaq.)
12.11.2010 22:42
Bakulak Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 428
Reputacja: 6
zachodnio-pomorskie
(12.11.2010 19:05)Kwas napisał(a):  Seedy, ale ja będę brał używkę, i nie mam pojęcia, czy właśnie taki orzeł który nie potrafił jeździć nie był pierwszym właścicielem.

Co do Volvo, ja osobiście mam zaufanie do tej marki, gwiazdki jakoś mniej do mnie przemawiają, a już ochronę piechoty mam egoistycznie w głębokim poważaniu.

Jeśli chodzi o rankingi to ciekawy patent ma Toyota, Staremu w Hilluxie robili parę pierdół, typu nie wypluwające płytki radio, ale w papierach auta nie ma o tym słowa, także auto jest nadal bezawaryjne Smile

Znajomy miał Volvo V70 i mówił, że to samochodowa wtopa jego życia, psuło się wszystko co tylko można sobie wyobrazić, ale może to pechowa sztuka była.

Niby mówi się "Opel kaufen zu fuss laufen" a mimo to zrobiłem służbową Vectrą od nowości 140 000 przez dwa lata i nic się nie zepsuło, oprócz eksploatacyjnych części. W tym samym czasie firma kupiła koledze identyczna Vectrę i sypie się niemiłosiernie, choć robi niewspółmiernie mniej kilometrów, To pokazuje jaką loterią jest zakup nawet nowego auta.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.11.2010 09:39 przez Bakulak.)
13.11.2010 09:23
ACextreme Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 1,086
Reputacja: 18

A ja sie przy okazji wypowiem na temat Fiata... i pieknych stereotypow.

Mialem jeszcze rok temu Fiata Brava 1.2 80KM 2001r przez caly rok... i w ciagu roku zrobilem nim prawie 80tys :-)
Samochod sprzedalem z przebiegiem prawie 200tys - 9 letni samochod po 3 wlascicielach i totalnie zadnej awarii. Zdarzalo sie robic 3000km w tydzien, 800km "na raz" i nic. Oczywiscie klocki, tarcze, rozrzad, sprzeglo, a wiec standardowe procedury, lecz o awaryjnosci nie mozna mowic bo jej nie bylo po prostu.

Teraz mam rowniez Fiata, tyle ze Stilo (podobno najbardziej awaryjny z Fiatow) 2007 z niewielkim przebiegiem. W ciagu 6 miesiecy zrobilem 25tys i awaria sie pojawila.... przepalona zarowka ;-). Przeglad robilem niedawno i okazuje sie, ze samochod jest w stanie perfekcyjnym pod kazdym wzgledem.

Nastepnym samochodem bedzie zapewne takze Fiat... pewnie Bravo.

Z moich doswiadczen:
- trudno jest kupic dobry samochod, a jeszcze trudniej "nie bity" niezaleznie od rocznika
- jeszcze trudniej jest znalezc dobrego mechanika
- po zakupie trzeba doinwestowac w razie potrzeby, aby miec sprawny start w 100%
- im wiecej elektroniki i bajerow w samochodzie tym wieksze szanse na problemy. Sprzedawcy przyciagaja ludzi klimatronikami i nawigacjami, a ludzie na to leca... zaslepieni czasem wadami samochodu
- o samochod trzeba dbac i liczyc sie z kosztami jego utrzymania... "Pan Mietek" z sasiedztwa za 50zl niekoniecznie bedzie potrafil naprawic dobrze nasz samochod ;-)

http://www.endura.pl
http://www.endura.co.uk
13.11.2010 10:48
michalbiker Offline
Gaduła

Liczba postów: 962
Reputacja: 0
Jaworzno
@Shovel
Jak ktoś jeździ na obrotach które są sporo poniżej maksymalnego momentu obrotowego i nie dba, to turbo się rozpadnie, nie po 10tys km, ale po 2 tys.
Ktoś albo na zimnym silniku tyrał samochód, i niedosmarowana turbina się zatarła, albo zbyt szybko gasił silnik i się łopatki turbiny zapiekły Smile
Albo ktoś jeździł na obrotach dużo niższych niż powinien (ludzie myślą że w ten sposób samochód mało pali, co jest śmieszne) i również łopatki się zapiekły. Wynikiem jeżdżenia na zbyt niskich obrotach jest też rozpadnięcie się koła dwumasowego..
Ja Astrą H 1.7CDTI nie schodzę poniżej 2 tys obrotów, a dla tego silnika optymalne jest 2300-2600~.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.11.2010 12:05 przez michalbiker.)
13.11.2010 11:57
Kwas Offline
Gaduła

Liczba postów: 1,088
Reputacja: 10
Kraków
Oki, to jaki masz odpowiednik V70 u Forda? Mondeo jest fajne, ale nie 4x4, a taki mam kaprys, żeby teraz odpychać się wszystkim łapami od drogi Smile

AC, też mam dobrą opinię o Fiacie, Muter miała cienkiego, potem seicienkiego, potem punciaka, i też poza normalnym fiatowskim skrzypieniem nic samo z siebie się nie działo.

Generalnie nie mam uprzedzeń do żadnej marki, kupię co będzie w najlepszym stanie w założonej cenie.
13.11.2010 15:02
pastaga Offline
51

Liczba postów: 1,411
Reputacja: 9
Racibórz
(13.11.2010 11:57)michalbiker napisał(a):  @Shovel
Jak ktoś jeździ na obrotach które są sporo poniżej maksymalnego momentu obrotowego i nie dba, to turbo się rozpadnie, nie po 10tys km, ale po 2 tys.
Ktoś albo na zimnym silniku tyrał samochód, i niedosmarowana turbina się zatarła, albo zbyt szybko gasił silnik i się łopatki turbiny zapiekły Smile
Albo ktoś jeździł na obrotach dużo niższych niż powinien (ludzie myślą że w ten sposób samochód mało pali, co jest śmieszne) i również łopatki się zapiekły. Wynikiem jeżdżenia na zbyt niskich obrotach jest też rozpadnięcie się koła dwumasowego..
Ja Astrą H 1.7CDTI nie schodzę poniżej 2 tys obrotów, a dla tego silnika optymalne jest 2300-2600~.

A jaką masz receptę na długowieczność silników/turbin w samochodach z automatem? Tam żeby trzymać non stop takie obroty jak podajesz musiałbym ręcznie wachlować 1,2,3 a nie po to są automaty Smile Owszem w czasie dynamicznej jazdy obroty nie spadną ale już gdy jedziesz w mieście z "miejską" prędkością to często obroty są nawet poniżej 2000.
Acha po silniku w moim aucie (1.9TDI) nie widać żeby jakoś niedomagał, a nakręcone ma już sporo.

GT Force 1.0, 180/150
13.11.2010 15:10
michalbiker Offline
Gaduła

Liczba postów: 962
Reputacja: 0
Jaworzno
Z automatem nie wiem, ale wydaje mi się, że tak nisko to raczej silnik nie będzie trzymał obrotów Smile

Turbina to fajna sprawa, pod warunkiem że umie się z niej korzystać, tj nie cisnąć po gazie dopóki się nie nagrzeje, przed wyłączeniem silnika odczekać 30s-1min, nie trzymać na zbyt niskich obrotach, a zwłaszcza nie deptać wtedy po gazie, bo strasznie koło dwumasowe cierpi..
13.11.2010 18:16
shovel Offline
a.k.a. shower

Liczba postów: 5,431
Reputacja: 59
Tychy
@michalbiker, mój szwagier dobrze jeździ, i wie jak obchodzić się z autami ;-) tamten VW to po prostu złom był, podobnie jak wszystkie inne passaty które kupił wtedy do firmy. Wcześniej jeździł różnymi autami, również dieslami - z tego co pamiętam miał Stilo JTD, lagunkę DCi i chyba jakąś skodzinę, ale głowy nie dam sobie uciąć za to ostatnie - i nigdy nie miał takiej padliny Smile

moje: blog sportowy / fitness - portal górski
----
13.11.2010 18:23
Amil Offline
o większego trudno zucha

Liczba postów: 731
Kościelisko
Hehe, tak czytam o tych turbinkach, która lepsza, która gorsza, a mam wrażenie, że w wiekszości, pochodzą od jednego (może dwóch) producentów. Czyżby taka sakramencka różnica w jakości poszczególnych sztuk była???

Suchar?
13.11.2010 19:01
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości